Yucca Color Guard i inne w paski

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2687
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

A jak kwitną te juki "paskowane"? :?:
Serdecznie pozdrawiam Danuta
sasza
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 8 sie 2008, o 23:15

Post »

Jeśli chodzi o kwitnienie to odmiany zachowują cechy gatunku.
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2642
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Moje juki.

Obrazek

Yucca filamentosa GOLDEN SWORD posadzona w tym roku.

Obrazek

Yucca filamentosa BRIGHT EDGE posadzona w zeszłym roku. Glebę trochę rozluźniłam ale i tak dominuje gleba gliniasta. Chyba jej to nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Yucca filamentosa BRIGHT EDGE - u mnie cztery lata w tym dwa lata w doniczce.
Myślę, że wyglądałaby bardziej okazale, gdyby od razu znalazła się na docelowym miejscu w gruncie.
Yucca rośnie w ziemi próchniczej wymieszanej z kora sosnową.

Obrazek
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1954
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Spotkałam się z informacją, że te "paskowane" juki są bardziej wrażliwe na mróz niż zwykłe juki karolińskie... Czy okrywaliście swoje? "Wesoly" - czy Ty swoje okrywałeś?
Wiem, że to trochę spóźnione pytanie, ale dzisiaj w nocy szykują się silne mrozy i tak mnie... tknęło ;)
mirzan
---
Posty: 4278
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Nie okrywam i nie planuję okrywać.Raz okryłem,ledwie odratowałem.
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1954
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Oj kurteczka, to dla mnie niewesoła wieść... Ja nad swoim 'goldensword' prawdziwy kopiec Kościuszki zmajstrowałam... Przyjdzie mi go rozebrać ;) Dziękuję za info!
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Wczoraj w markecie kupiłam paskowaną Yuccę Yewel .
Niestety nikt z obsługi nie umiał mi udzielić informacji czy to jest odmiana ogrodowa czy domowa :?
Liczę, że od Was się tego dowiem :D Mam cichą nadzieję , że będzie mogła rosnąć w ogródku 8)

Obrazek
kattka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 214
Od: 2 wrz 2008, o 22:26
Lokalizacja: Żuławy
Kontakt:

Post »

goni@k pisze:kupiłam paskowaną Yuccę Yewel .Niestety nikt z obsługi nie umiał mi udzielić informacji czy to jest odmiana ogrodowa czy domowa :?
Wygląda na domową.
Awatar użytkownika
Bartosz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 1 mar 2008, o 12:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Jak przezimowały wasze juki w tym roku ? U mnie wszystkie w znacznym stopniu zmarniały tzn dużo liści częściowo zmarzło/przegniło wiele musiałem usunąc ale już wypuszczają nowe :) . Bardzo zmarniała w zeszłym roku posadzona juka bright edge ale tez już wypuszcza wiele nowych liści. Straszna susza była tam gdzie mam działke - przez prawie miesiąc nic nie padało i chyba się przesuszyła. Jeśli ktos dopieroi zaczyna uprawiac juki to powinien wiedziec ,że nie znosza one nadmiaru wilgoci zwłaszcza zimą ale w czasie wegetacji wiosna - lato przy długotrwałych suszach należy je co kilka dnii podlewac zwłaszcza młode sadzonki wymagają częstego podlewania dopóki dobrze się nie zakorzenią .Młoda sadzonka nie podlewana w mocno nasłoneczniony miejscu i przy długotrwałej suszy może bardzo zmarnieć. Z własnego doświadczenia wiem ,że juki lubią gleby bogate w związki mineralne i wysoki poziom pH gleby dobrze jest np ziemie wokół nich przemieszac np z popiołem najlepiej z drzew liściastych.
basia.cz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 14 kwie 2009, o 10:34

Post »

Mam jukę ogrodową już 4 lata.W zeszłym roku zakwitła po raz pierwszy. Po przekwitnieniu pozostał twardy badyl , który obciełam . W tym roku badyl też jest twardy nie można go niczym usunąć.Oberwują moją jukę , wygląda na trochę zmarniałą ale jest nadaj zielona . Nie puszcza żadnych nowych odrostów .Wyczytałam gdzieś na forum że juka po kwienieniu obumiera.
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2812
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

To prawda że obumiera ale naokoło wypuszcza młode "sadzonki", które szybko rosną i szybko kwitną. :)
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4603
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Yucca 'Color Guard'- czy ktoś przetestował w Polsce?

Post »

Widoczna na zdjęciu juka karolińska zimą trzymała się dziarsko (bez okrycia). Dopiero na przedwiośniu straciła wigor. Co powinnam z nią teraz zrobić by odzyskała dawny blask?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”