Psianka pieprzowa,koralowa(Solanum pseudocapsicum) - uprawa

Rośliny doniczkowe
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Typowe objawy chlorozy, wlej co najmniej 200 ml. czystego biohumusu na lekko wilgotną ziemię i do każdego podlewania dawaj 2 nakrętki biohumusu na 1 litr wody, roślina jest niedożywiona. Nawozy mineralne zawierające azot zacznij podawać dopiero od marca. :D
Carla-pwd
500p
500p
Posty: 511
Od: 27 sie 2008, o 07:25
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post »

tak jest .. się robi :) dzis albo jutro kupie ten specyfik "biohumus" i się zacznie "operacja, operacja" :)
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Wiele osób traktuje psiankę jak roślinkę sezonową. By postała dłużej na parapecie trzeba jej zafundować odpoczynek od października do lutego w chłodzie. Na wiosnę przesadzić do nowej ziemi i zastosować ostre cięcie. Według mnie faszerowanie jej teraz odżywkami nic nie da.
Carla-pwd
500p
500p
Posty: 511
Od: 27 sie 2008, o 07:25
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post »

ziel-ona.. to co proponujesz?? zostawić ja w zimnym miejscu ??? i tylko podlewac.. a dopiero na wiosne przesadzic do żyznej gleby i zacząć dozywiać?
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Ja bym tak zrobiła. Jeśli masz jakieś chłodniejsze miejsce w domu to przenieś tam psiankę. Podlewaj minimalnie, tak żeby ziemia w doniczce nie wyschła całkowicie. Wiosną przesadź do świeżutkiej ziemi i ładnie poprzycinaj. Możesz uformować z niej ładne drzewko lub kulę. Jeśli masz możliwość to latem możesz ją wystawić do ogrodu. I pamiętaj, że psianka lubi mieć zawsze wilgoć w doniczce. Powodzenia!
Carla-pwd
500p
500p
Posty: 511
Od: 27 sie 2008, o 07:25
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post »

co prawda stoi na parapecie, ale okna z którego leci chłodem ze ho ho... wiec mysle, ze tam bedzie jej najlepiej.... a reszte zrobie tak jak mówisz.. i na wiosne dam ten nawuz co pisaliście wczesniej i bedzie gitara:)...ciekawe czy sie uda:)
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Mam nadzieję, że to "leci chłodem, że ho ho" to nie przeciąg, bo to dla roślin bardzo niebezpieczne! I nie nawoź od razu po przesadzeniu - poczekaj aż roślina zadomowi się w nowej ziemi. Wierze, że Ci się uda :D
Carla-pwd
500p
500p
Posty: 511
Od: 27 sie 2008, o 07:25
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post »

Też mam taką nadzieję :) a to zimno to nie przecią... po prostu ciagnie od okna... ale teraz uszczelniłam to okno.. wiec po prostu jest chłodno :)
patryk2337
200p
200p
Posty: 264
Od: 20 cze 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołowo

Psianka koralowa ' New Petterson '

Post »

Witam, rozmnożyłem psiankę rok temu z nasion, w tym roku mają tylko po jednym owocu na krzaczku, dlaczego ? za młodę ? stara roślinka tez nie owocuje..
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 22032
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Psianka koralowa ' New Petterson '

Post »

A w jakich warunkach ja uprawiasz?
Nawoziłeś wystarczająco? Przycinałeś wiosną?Zraszasz?
Solanum trzeba czasem pomóc w doprowadzeniu do owocowania czyli pobawić się w zapylanie.
patryk2337
200p
200p
Posty: 264
Od: 20 cze 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołowo

Re: Psianka koralowa ' New Petterson '

Post »

nie przycinałem wiosną bo ona są młode z tamtego roku, mimo iż wyrosły spore ( 25 cm )
Nie nawoziłem bo nigdy tego nie robiłem, stara roślina co roku owocowała,
hmm a możesz mi powiedzieć jak ją zapylać ? coś tam wiem ale tej wiedzy nigdy za mało

dzięki
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 22032
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Psianka koralowa ' New Petterson '

Post »

Można w różny sposób,zależy ile tego się uprawia a także jak obfite jest kwitnienie.
Można potrząsać łodyżką,można "pstrykać" kciukiem w kwiatki, można przenosić pyłek z kwiatka na kwiatek pędzelkiem lub patyczkiem do uszu...
Zacznij jednak od dokarmiania roślin by zechciały zakwitnąć najpierw...
patryk2337
200p
200p
Posty: 264
Od: 20 cze 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołowo

Re: Psianka koralowa ' New Petterson '

Post »

no otóż to, bo nie kwitną ;/ nie jest za późno ?
oczywiście pyłek musi być z innej roślinki (tej samej odmiany )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”