Ogród Asi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Aśka68
500p
500p
Posty: 581
Od: 24 mar 2009, o 18:14
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie

Post »

Łukaszu ja niestety lasu nie mogłam wyciąć......
A co do kamienia, to już się do niego przyzwyczaiłam, na początku mi się nie podobał po ustawieniu. Jak go wybieraliśmy na placu, pośród innych wyglądał na mniejszy, jakiś inny.
Jak przy pomocy wysięgnika go ustawiono(ponad pół tony), to prawie się popłakałam.
Ale co zrobić, mam nadzieję że z roku na rok pokrywać się będzie "szlachetną patyną czasu", i przestanie być taki wyrazisty.
Mi kojarzy się z taką wielką lizawką dla zwierząt, którą ustawia się w lesie.
Ale szum wody jest rewelacyjny :D
Aśka
Zapraszam
Aśka68
500p
500p
Posty: 581
Od: 24 mar 2009, o 18:14
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie

Post »

A przy okazji założonego wątku może pomożecie mi zidentyfikować dwa powojniki po poprzednich właścicielach.
Obrazek Obrazek
Ten biały ma takie różowe pręgi

I mój - "Warszawska Nike"
Obrazek
Aśka
Zapraszam
Awatar użytkownika
Agulina
200p
200p
Posty: 219
Od: 27 maja 2009, o 15:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

;:7 Czesc Asiu! Widoczek z tarasu masz bajeczny! Piekne brzozy! Ja mam tylko jedna z boku domu. mam ja juz drugi rok ,ale cos sie ta brzozka uparla i nie rosnie tak jakbym chciala!A ja, tak bardzo chcialabym miec lada brzoze przed oknami!
Daje jej ostatnia szanse ... jak sie nie poprawi to będę musiala sie z nia pozegnac! :cry:

Pozdrawiam
Aśka68
500p
500p
Posty: 581
Od: 24 mar 2009, o 18:14
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie

Post »

Agulino moje brzózki to też nie "pierwszy sort". Te naturalnie rosnące różnią się od tych sprzedawanych w centrach ogrodniczych.

Przedstawię tą część domowników, która podziela moją ogrodniczą pasję.
Może na pomoc w pracach liczyć nie mogę, ale towarzystwo zawsze!
Suczka Nika, kocur Gustaw i kotka Kola

Obrazek Obrazek Obrazek
Aśka
Zapraszam
Awatar użytkownika
mme33
1000p
1000p
Posty: 1015
Od: 26 lis 2008, o 21:26
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Asiu witaj :D
Masz przeuroczy i piękny ogród.Wszystko zadbane i przemyslane.A kamień wpisał się w niego idealnie.napisz co to za "mównica"stoi u ciebie? :lol:
Magdalena pozdrawia :)
Zapraszam do ogrodu
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9575
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Post »

Czyżbym znalazła się w raju . :?: .........................
Aśka68
500p
500p
Posty: 581
Od: 24 mar 2009, o 18:14
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie

Post »

Magdo chodzi Ci o to "cudo" :
Obrazek

To obudowa wentylacji od rekuperatora. Nie było pomysłu jak to zabudować , M wymyślił tak, córka dołożyła karmnik i co wyszło to wyszło
:lol: :lol:

I tak się dziwię, że dopiero padło pytanie na temat tego dziwactwa. Kto wchodzi do nas do ogrodu to pierwsze pytanie zazwyczaj o "to to"
Aśka
Zapraszam
Awatar użytkownika
tomko34
1000p
1000p
Posty: 1018
Od: 31 mar 2009, o 21:07
Lokalizacja: Rzeszow

Post »

Wow,witam ,masz piękny ogród,a widok z tarasu powala,napisz co byś chciała posadzić ,czego nie możesz,ja uważam że prawie wszystko można posadzić,masz dużo rozproszonego światła ,pełne słońce też,czego więcej potrzeba?ziemia chyba nie jest problemem,pozdrawiam
Aśka68
500p
500p
Posty: 581
Od: 24 mar 2009, o 18:14
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie

Post »

Tomku ziemia jest problemem, jest jałowa, sucha i kwaśna. Marzy mi się więcej rododendronów w części cienistej działki. Tylko tam jest tyle korzeni, że do sadzenia potrzebuje bardziej toporka niż łopaty. Ale czy na dłuższą metę rh poradzą sobie z taką konkurencją ?
Do tego problem śmieci w glebie. Moja działka to ostatnia na ulicy i prawdopodobnie kiedyś ludzie zrobili tu sobie wysypisko, zaś poprzedni właściciel nie wiedząc co z tym zrobić - zakopał :twisted: . Rok temu jak wsadzałam tam 2 rh to wykopałam: wykładzinę, 2,5 pary butów, słoiki , 2 garnki, jakiś części od samochodu itp. :lol:
Do tego zimą przechodzą tu bardzo zimne fronty powietrza. Ognik, laurowiśnia, ligustry wszystko wymarzło. Szczęśliwie laurowiśnia i ligustry odbiły .
Tak się napatrzyłam na forumowe magnolie, że zaryzykowałam i kupiłam w zeszłym tygodniu Panią Susan
Obrazek

Chyba już we wrześniu zacznę jej szykować ubranko na zimę.
Aśka
Zapraszam
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12832
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Post »

Witaj Asiu, masz ogród o którym większość marzy, cień tak wspaniały dla wielu roślin.
Bardzo mi się podoba.Ten jasny powojnik to "Jan Paweł II "Zajrzę jeszcze czasami. :lol:
Awatar użytkownika
colezka
500p
500p
Posty: 704
Od: 6 maja 2009, o 12:21
Lokalizacja: (woj. łódzkie)

Post »

Co tu dużo mówić Asiu Twój cały ogród jest przepiękny, będe tu zaglądał często :D
Pozdrawiam Łukasz

Pogoda jak kobieta zmienna jest :D
Awatar użytkownika
mme33
1000p
1000p
Posty: 1015
Od: 26 lis 2008, o 21:26
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Asiu świętny pomysł a i córeczka dopomogła :D
Magdalena pozdrawia :)
Zapraszam do ogrodu
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Post »

Asiu-witaj na forum. Ogród masz śliczny i z pewnością będzie piękniał z roku na rok. Ja też mam problem z nieurodzajną, piaszczystą glebą i z przeciągami w czasie zimy. Ale na szczęście, kopiąc w ogrodzie, nie znajduję żadnych "skarbów" typu słoiki, buty itp
Zwierzaczki fajne. Z pozdrowieniami. Ania
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”