Iglaki, drzewa i krzewy iglaste - nasiona, siew, - BAZA

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Post »

graved pisze:Nasiona limby wymagają stratyfikacji ciepło-chłodnej.
Stratyfikacja ciepła 2-3 miesiące i zimna 3 miesiące.
Siew w marcu-kwietniu
Stratyfikacja w wilgotnym piasku.Lepsze wyniki były przy wysiewie koniec kwietnia-początek maja.Norma wysiewu 6kg na 100m2 ,grubość przykrycia 1-1,5 cm.
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Post »

Warto wysiewać nasiona koreanki.Nawet gdy siła kiełkowania poniżej 10%.To polecam tylko dla cierpliwych.Jest to jedyna metoda na otrzymanie nowych form tego gatunku.Może akurat Tobie się uda ! Pozdrawiam Adam :D
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Świerk z nasionek

Post »

Jest to moje pierwsze doświadczenie z siewem nasionek świerka, ale udało się, wykiełkował :D
Proszę powiedzcie mi co teraz ? , kiedy mam go przepikować i na jaką głębokość wsadzać siewki.
Czy zapobiegawczo jakiś oprysk przed chorobami grzybowymi?

Obrazek
Awatar użytkownika
Agdula
200p
200p
Posty: 313
Od: 16 kwie 2007, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Przyłączam się do pytania. Też mam parę siewek takich jak Ty, ale większość mi zwiędła :cry: :cry:
Pytałam kogoś na innym forum, i powiedział mi, ze za szybko posadziłam (to było 2 miesiące temu) Powinnam sadzić na wiosnę , trzymać w doniczkach, latem na ogrodzie -a przesadzić do gruntu po dwóch latach. Ale ja jestem trochę niecierpliwa, więc te 3 siewki, które mi zostały posadziłam do gruntu w tym roku. W zeszłym tygodniu. (moje siewki mają jedno piętro więcej niż Twoje ale moje są w gorszej kondycji).
Oprócz tego, resztę nasion wysiałam do gruntu...i widzę że już wzeszły. :) :) :) co mnie bardzo cieszy. :) :)
Agdula
Mądrość wabi-sabi: Nic nie jest doskonałe, skończone ani wieczne.
W prawie dzikim ogrodzie ...
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Post »

Przy bardzo gęstych wschodach pikuje się jednoroczne siewki.Przy rzadkich w dwa lata po siewie.Siewki iglaków są wrażliwe na grzyby zgorzelowe.To dlatego roślinki "więdną". Konieczny jest oprysk lub podlanie preparatem p.zgorzeli siewek.Siewki pikujemy bezpośrednio do gruntu lub do doniczek.
Powodzenia :lol:
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Post »

Dziękuję bardzo za podpowiedź, moje świerczki wzeszły dość gęsto i chyba maja mało miejsca wiec je przepikuję do oddzielnych doniczek, jesienią zadołuję w zacisznym miejscu.
Awatar użytkownika
Jasiek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 21 maja 2007, o 08:17
Lokalizacja: Zalesie

Post »

szczerze polecam:-)))))) posadziłam 2 lata wcześniej 3 metasekwoje (miały wtedy po 80cm) w tym roku mają po 150cm są tłuściutkie, gęste i bardzo dekoracyjne:-)))))
szczepano
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 7 lip 2007, o 19:12
Lokalizacja: MAłOPOLSKA

Metasekwoja chińska 'Goldenrush'

Post »

Od jakiegoś czasu szukam bezskutecznie Metasekwoja chińska 'Goldenrush'. Może ma ktoś informację gdzie można kupić sadzonki? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź!

Pozdrawiam,
tomek81c
50p
50p
Posty: 93
Od: 15 mar 2007, o 13:30
Lokalizacja: Łomża, pn.-wsch. mazowsze

Post »

Witam, mam troche inne pytanie dot. Limby, a mianowicie:

zakupiłem sadzonke (około 10-15cm) s. Limby v. siberica, która rośnie podobno jeszcze wolniej, niż i tak żółwiasta sosna limba... w związku z tym, nie chcę jej sadzić w ogrodzie a zastanawiam się nad uprawą pojemnikową, na tarasie...

i tu pytania:

1) czy taka uprawa jest możliwa, bez zaszkodzenia roślinie?
2) do jakiej wysokości mogę ją trzymać w pojemniku, żeby dobrze przyjeła przesadzenie do gruntu?
Tomek
Awatar użytkownika
Ubi Leones
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 kwie 2008, o 19:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakopane

Post »

Witam,
dwa tyg. temu wysiałem nasiona jakiegoś mamutowca /sekwoi (nie pamiętam, co to dokładnie było), i co gorsze, nie zmieszałem torfu /ziemi kwiatowej z piaskiem. Czytałem jednak, że w takich wypadkach atakują różne grzyby itp. Pytanie: czy mam teraz te nasionka wygrzebywać, płukać i posadzić w odpowiedniejszej glebie? Czy może po prostu je zostawić i poczekać aż może coś wykiełkuje?
Pozdrawiam.
naturelover
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 mar 2008, o 17:23
Lokalizacja: LONDYN

Post »

Ja posialem juz ponad tydzien temu i wciaz nic.Ale ponoc do 3 tygodni powinny wykielkowac.Jak bedziesz grzebal a zaczely kielkowac to mozesz je uszkodzic.Wiec moze zostaw tak
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Wysiałem w marcu 4 nasiona sekwoji, ale równie dobrze może to być metasekwoja - wykiełkowało jedno (po 3 tygodniach), na razie jest za małe by wklejać zdjęcie. Ziemia była uniwersalna pół na pól z torfem + piasek. Nasionka były moczone przez 24 godziny, doniczka z góry przysłonięta folią.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
Ubi Leones
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 kwie 2008, o 19:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakopane

Post »

Dzięki Wam za szybką odpowiedź. Nasiona więc zostawię tak jak są i przykryję pojemnik folią. Niestety nie moczyłem nasion przed wysiewem, ale podlewam teraz obficie. Było tych nasionek ok. 20, to jest jakaś nadzieja, że choć jedno wykiełkuje :-) Za to w ziemi kwiatowej było coś miniaturowego z dwoma listkami (może jakiś chwast), co rośnie sobie dalej, nie mając zielonego pojęcia o tym, co może wykiełkować w bezpośrednim sąsiedztwie :-)
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”