Storczyki

Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki

Post »

Storczykowa kiedy twoje kwitło o tej porze czy później, bo jeśli później to potrzebuje szklarni lub oranżerii żeby zakwitło. W domu nie można mu zapewnić odpowiednich warunków. Miniaturowe Cymbidium mogą kwitnąć w domu, nie są takie wymagające
.

Ja moje Cymbidium mam dopiero tydzień, więc nie wiem ;) . Szklarnię mam, ale bardzo nie lubię tam chodzić, więc musiałby się tam nim zajmować T. A potem Cymbidium znowu by wróciło. mam nadzieję, że jeszcze kiedyś zobaczę jego cudne kwiaty.
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Storczyki

Post »

Witaj Aniu. Nie będę oryginalna- mnie też zauroczyło Twoje Cymbidium- przepiękny kolor. Inne storczyki też ciekawie się prezentują.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Storczyki

Post »

justus27 dziękuję, jak zobaczyłam od razu pomyślałam że nie,, wytrzymam i kupię''. Nie wiedziałam tylko że trudno w domowych warunkach doprowadzić do kwitnienia. Ciekawe na jaki następny się skuszę :wink:
Storczykowa takie wiadomości są podane w książce, napiszę w skrócie.
Latem dobrze czuja się w temperaturze 30 stopni i więcej- noc15, Jesień i zima 15-18 stopni a w nocy 8-10stopni. Wilgotność powietrza 60-80 %, w domu nie do zapewnienia jedynie w szklarni lub oranżerii.
Dlaczego nie kwitnie- ma za ciepło,albo jeśli była uprawiana w ogrodzie, zbyt wcześnie, bo już we wrześniu została zabrana do mieszkania. Powinna zimować jak rośliny tarasowe-fuksje, oleandry. W takich warunkach jeśli zawiąże pąki, trzeba poczekać aż kwiaty w pełni się rozwiną dopiero wtedy można roślinę zabrać do domu.Jeśli zostanie zabrana za wcześnie może zrzucić wszystkie kwiaty.
Co zrobić aby kwitły w domu-zależy od doboru gatunku- miniaturki są mniej wymagające ,dobrać wcześnie kwitnące gatunki te które rozwijają kwiaty od października do grudnia. Zawiązują kwiaty mniej więcej trzy miesiące przed kwitnieniem, a więc wówczas,gdy można je już uprawiać na dworze przy wysokiej dziennej i niskiej nocnej temperaturze, która jest bodźcem do zawiązania pędów kwiatowych.
Inne gatunki , które kwitną od stycznia do maja, nie dostają bodźca do zawiązania kwiatów, szansa taka istnieje jedynie w szklarni lub oranżerii.
Myślę że nasze Cymbidium mają szansę zakwitnąć ponownie :P
Witaj śnieżko też przeglądam wątki i szukam perełek, wszystkie są piękne chociaż różne. Szkoda tylko że na parapetach robi się strasznie ciasno :P Boję się tylko czy dam radę utrzymać Cymbidium jest masę wiadomości sprzecznych ze sobą i w końcu nie wiadomo co robić aby nie zaszkodzić roślinie :?
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Storczyki

Post »

Biały urzekł mnie bielą płatków.
Obrazek

Obrazek
Oncidium ma fajne plamki na pączkach.
Obrazek

Obrazek
Mała bulwa przy Cymbidium :P
Obrazek
Czy to normalne że bulwy Oncidium są pomarszczone :?: może potrzebują więcej wody. Niedawno zmieniłam doniczkę na większą bo część rośliny wisiała w powietrzu.
Obrazek
Wcześniej nie mogłam przesadzić bo wypuścił pęd kwiatowy, dodam że kupiłam już po przekwitnięciu ale się udało i zakwitł :heja
Obrazek
Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Re: Storczyki

Post »

Witaj Aniu :wit
Tak chwilowo wpadłam na "Storczyki" a tu Twój wątek-bardzo się cieszę,że go założyłaś ;:108
Cymbidium cudeńko :uszy Jak tak Ci kwitną kaktusy to wierzę,że w przyszłym roku na pewno ponownie zachwyci Cię kwiatami :D
Co do tych pomarszczonych bulwek-jeśli stare to nic strasznego,jeśli młode to wtedy za mało wilgoci :wink:
Świetne te Twoje fotki-zimą będzie trochę czasu na doszkolenie się ;:170
Pozdrawiam cieplutko(u mnie już -15 ...Brrr...) ;:3
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Storczyki

Post »

Cieszę się że się wpisałaś będzie dużo łatwiej znaleźć Twój wątek. ;:167 Bulwy są stare, ale dopiero niedawno przesadziłam, nie wiem czy doniczka jest nie za duża i mu nie zaszkodzi :?: U mnie też bardzo zimno :cry:
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki

Post »

Bardzo mi się podoba biały Phalaenopsis. Jest taki wielkokwiatowy, delikatny, z kręconymi wąsami i dużymi policzkami na warżce.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Storczyki

Post »

Kupiłam go z sześcioma dużymi kwiatami, miał bardzo długą łodygę. Po okresie spoczynku wypuścił z tego samego pędu następny pęd kwiatowy długo niestety nie kwitł zmiana powietrza -okres grzewczy- kwiaty opadły. Miałam tylko problem z podparciem bo zwykła krótka podpórka nie mogła go utrzymać. Przymocowałam pęd do kijka bambusowego. Teraz skróciłam pęd nad trzecim oczkiem może wypuści następny, wyczułam niewielkie zgrubienie na drugim oczku.
Dostałam niedawno dwa kawałki storczyka tylko nie mają korzeni, ostatnio coś się zaczęło pokazywać czy jest szansa że się ukorzeni :?: W miejscu w którym były listki robią się maleńkie wypustki.
Tak to wygląda, listki zostały tylko górne pozostałe opadły.
Obrazek
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Storczyki

Post »

Może się jeszcze opuści...Poki ma listki, to bym czekała, a może go pod worek foliowy Daj. Parę dziurek w worku i będzie przewiew.
Biały cudny...elegancki ;)
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Storczyki

Post »

Tak zrobię możne to przyśpieszy wypuszczenie korzeni. Prawdopodobnie ma być w białym kolorze, ale żeby zakwitł trzeba pewnie długo poczekać.
Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Storczyki

Post »

[quote="Anna11Witaj śnieżko też przeglądam wątki i szukam perełek, wszystkie są piękne chociaż różne. Szkoda tylko że na parapetach robi się strasznie ciasno :P Boję się tylko czy dam radę utrzymać Cymbidium jest masę wiadomości sprzecznych ze sobą i w końcu nie wiadomo co robić aby nie zaszkodzić roślinie :?[/quote]

Aniu, co do braku miejsca na storczyki to ja właśnie dziś zamówiłam sobie w sklepie internetowym ciekawą półkę i przenoszę się ze storczykami na ściany. Na szczęście mam sporo sabotków i właśnie te stroczyki chcę tam przestawić, a zwolnić miejsce dla storczyków światłolubnych.

Co do Cymbidium, to ja nie potrafię dać Ci dobrej rady, bo swoje niestety zmarnowałam- wystawiłam latem na dwór, a tam go zraszacze ogrodowe systematycznie podlewały i tak go zalały, że w końcu zgnił.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Storczyki

Post »

Sabotkom nie przeszkadza mniejsza ilość światła :?: Półkę chętnie zobaczę :?:
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Storczyki

Post »

Oczywiście , tylko podobno trzeba miesiąc czekać na realizację zamówienia, ale mam nadzieję, że się doczekam i wtedy moje sabotki trochę poprzestawiam, bo coś ciasno się zrobiło, gdy zabrałam te, które stały w chłodnym przedpokoju.
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”