Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szymka
500p
500p
Posty: 598
Od: 21 lip 2007, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Ja kupiłam Mospilan, ale jakoś nie widzę efektów na mojej palmie... :cry:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

szymka pisze:Ja kupiłam Mospilan, ale jakoś nie widzę efektów na mojej palmie... :cry:
Dlatego że plamki nie zginą niestety już a szkodnika by całkowicie zwalczyć trzeba oprysk powtórzyć po tygodniu ponadto codziennie trzeba zraszać palmę i ustawić ją na keramzycie, przędziorki nie rozmnażają sie w wilgotnym klimacie. Pisałem sporo o zwalczaniu przędziorka na forum wpisz w wyszukiwarkę przędziorki to wyskoczą tematy w których pisaliśmy o tym szkodniku.
Awatar użytkownika
szymka
500p
500p
Posty: 598
Od: 21 lip 2007, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Oprysk powtórzyłam po tygodniu, spryskuję ją codziennie, na podstawce z keramzytem zawsze jest woda, a moja palemka wygląda tak

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

nieszczególnie zdrowo wygląda... :cry: A
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

szymka pisze:Oprysk powtórzyłam po tygodniu, spryskuję ją codziennie, na podstawce z keramzytem zawsze jest woda, a moja palemka wygląda tak

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

nieszczególnie zdrowo wygląda... :cry: A
Szkodnika nie widzę a to że końcówki listków podsychają sądzę że po przesadzeniu normalna sprawa ponadto chyba ziemia jest troszkę za sucha jak często podlewasz i jaka ilością wody to że w podstawku jest mokry keramzyt bardzo dobrze ale czy nie ma za mało wody?
Awatar użytkownika
szymka
500p
500p
Posty: 598
Od: 21 lip 2007, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Staram się średnio dwa razy w tygodniu niewielką ilością wody podlewać, no i oczywiście woda do podstawki. Zraszam również średnio co dwa dni, czasem nawet dwa razy dziennie jak mam atak nadgorliwości :D
Awatar użytkownika
szymka
500p
500p
Posty: 598
Od: 21 lip 2007, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Tetranychus) zool. Spinnmilbe f

oto co znalazłam w moim słowniku j. angielskiego, mam nadzieję, że sie do czegoś przyda :)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

szymka pisze:Staram się średnio dwa razy w tygodniu niewielką ilością wody podlewać, no i oczywiście woda do podstawki. Zraszam również średnio co dwa dni, czasem nawet dwa razy dziennie jak mam atak nadgorliwości :D
Podlewaj ją w takim razie raz w tygodniu taką ilością wody by przepłynęła przez ziemnię na podstawek i nadmiar z podstawka odlej resztę wciągnie keramzyt palma ma za sucho w takim razie. :D
Awatar użytkownika
szymka
500p
500p
Posty: 598
Od: 21 lip 2007, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Wklejam wszystkie nazwy jakie znalazłam

przędziorek owocowiec
(Panonychus ulmi) Obstbaumspinnmilbe f


przędziorek chmielowiec
(Tetranychus urticae) Bohnenspinnmilbe f, Gemeine Spinnmilbe, Rote Spinne


przędziorek malinowiec
(Neotetranychus rubi) Himbeerspinnmilbe f


przędziorek
(Tetranychus) zool. Spinnmilbe f
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Przędziorek -skuteczne zwalczanie

Post »

mam kłopot z przędziorkiem to fatalny robal może ktoś zna jakiś sposób na niego taki domowy bo nie każdy kwiatek wytrzymuje opryski chemiczne.oczywiście mowa o kwiatach domowych.
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Ja swój bój przegrałam i pożarł mi krotona :( Ale na inne nie przelazł. Chyba w porę zadziałałam.
Jeśli nie chcesz chemii to dość skuteczny jest wyciąg z papierosa. Ugotować peta ok. 15 min, wystudzić i tym płynem opryskiwać.
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Renka
50p
50p
Posty: 90
Od: 14 mar 2008, o 20:37
Lokalizacja: Przasnysz

Post »

Tak ja też słyszałam ,że to skuteczny sposób , a mój M jest o tym przekonany i trzyma się kurczowo tej teorii , gdy strzepuje popiół z papierosa do doniczki siedząc np. przy komputerze twierdzi ,że zapobiega pojawieniu się robaków
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post »

dzięki za porady ja walczę z tym gadem już nie jeden raz pożarł mi kilka pięknych okazów co roku jest to samo hoduje coś latem a zimą walczę i przegrywam zazwyczaj maranta tylko się nie daje nawet jak na niej siedzi to jakoś sobie radzi ale spróbuje z tym petem mam ich pod dostatkiem bo mój mąż pali. ;:80
kavainka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 26 maja 2005, o 17:31

Przędziorek

Post »

zaczely mi marniec kwiaty w pokoju kiedy nie pomogly zmiany warunkow zajrzalam w ziemie okazalo sie ze pelna jest stworzonek... malutkie (1mm) bezowe polyskujace, biale (1-2mm) podluzne robaczki, male pajaczki oraz siwe pajeczynki.... poza tym ziemia pokryta jest bialym kozuchem. teraz rozumiem co dolega moim kwiatom ale nie wiem jak im pomoc.
bardzo prosze o pomoc - czy przesadzenie do nowej ziemi i wyszorowanie doniczek wystarczy czy potrzebuje jakiegos radykalnego srodka? nie zrobie im dzis zdjecia po wzruszeniu ziemi chyba schowaly sie glebiej. jeśli uda mi sie do je tu zalacze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”