Ogródek Pauliny cz.II.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cebulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1343
Od: 10 lut 2009, o 22:43
Lokalizacja: prawie Wrocław

Re: Ogródek Pauliny cz.II.

Post »

Ja mój peoniowy zakątek będę mieć pod oknem sypialni. Mam nadzieję, że trafię na pięknie pachnące... Chciałabym wsadzić między nimi tygrysówki i kosaćce. Wykopujesz swoje tygrysówki, czy zimują w gruncie?
Awatar użytkownika
paulinka09
500p
500p
Posty: 586
Od: 18 sie 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek Pauliny cz.II.

Post »

Cebullo,wykopuję swoje tygrysówki na zimę,ale uprzedzam że jak je posadzisz to pięknie kwitną i dość długo ale pojedyńcze kwiatki utrzymują się kilka godzin od rozwinięcia się do przekwitnięcia.Ja swoje pilnowałam żeby zdążyć im zdjęcie zrobić :wink: .Może jak posadzisz w półcieniu to dłużej się kwiaty będą trzymały.
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek Pauliny cz.II.

Post »

Witaj Paulinko w nowym wątku ! Wiosna u Ciebie bardzo kolorowa ! Mnie szczególnie zachwycił przebiśnieg, sama nie mam ich w ogrodzie. No i tulipany... to botaniczne ? Moje mają dopiero listki. Czy wiesz może jakie są kolory tulipanów botanicznych ?
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogródek Pauliny cz.II.

Post »

Paulinko- witaj w nowym wątku. :wit
Masz ciekawą odmianę szafirka. :roll:
Obejrzałam sobie cebulice u Ciebie, gdyż u mnie po zimie ją wcieło, nie mogę odnaleźć. :wink:
Awatar użytkownika
paulinka09
500p
500p
Posty: 586
Od: 18 sie 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek Pauliny cz.II.

Post »

Tamaryszku tulipany które u mnie kwitną to botaniczne,normalne dopiero pąki mają,potrzeba im jeszcze ze dwa tygodnie żeby zakwitły.Botaniczne znam w kolorach żółtym,czerwonym,pomarańczowym i ich mieszańce(np.żółto-czerwone).

Tajko szafirki na razie wyglądają ciekawie,zobaczymy jak rozkwitną.Po zimie w pierwszej chwili myślałam że posadziłam jedne kwiatk na drugich, bo czasami tak potrafię :oops: ,ale przypomniało mi się że to szafirki takie liście mają.

Moje nowe nabytki :D

Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogródek Pauliny cz.II.

Post »

Paulinko- śliczne zakupy. :roll:
Jeżówka i mak cudowne, a co to za kwiat na 1-szej fotce? :roll:
Awatar użytkownika
paulinka09
500p
500p
Posty: 586
Od: 18 sie 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek Pauliny cz.II.

Post »

Tajka pisze:Paulinko- śliczne zakupy. :roll:
Jeżówka i mak cudowne, a co to za kwiat na 1-szej fotce? :roll:
Na pierwszym zdjęciu jest jeszcze orlik czerwony i mieczyki fioletowe.W tym roku dopadł mnie bzik orlikowy :wink: ,zawsze lubiłam te kwiaty,ale teraz nie mogę się oprzeć gdy widzę nowe orliki :D
Awatar użytkownika
paulinka09
500p
500p
Posty: 586
Od: 18 sie 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek Pauliny cz.II.

Post »

Po wczorajszym deszczowym dniu,dzisiaj pokazuje się słono czasami.
W ogródku zaczyna się robić kolorowo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Agnieś
1000p
1000p
Posty: 1243
Od: 7 lut 2008, o 19:14
Lokalizacja: na północ od Rzeszowa

Re: Ogródek Pauliny cz.II.

Post »

Paulinko wpadłam do Ciebie z rewizytą i jestem zakoczona jak wiele roślin masz w swoim ogrodzie. Niesamowicie kolorowo :D
Zwróciłam uwagę, że ładnie Ci rosną także takie rośliny, które ja uprawiam tylko w doniczkach. W gruncie jakoś nie rosną. Mam tu na myśli tytoń ozdobny. Uwielbiam jego zapach.
Twoje ostatnie zakupy też są ciekawe. Jeżówka pełna i żółta czarnuszka :shock: Też chcę je mieć :D
Awatar użytkownika
paulinka09
500p
500p
Posty: 586
Od: 18 sie 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek Pauliny cz.II.

Post »

Agnieś ,tyle komplementów :oops: ,dziękuję .
Zakwitły następne narcyzy :tan


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marzanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3910
Od: 21 lut 2010, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Ogródek Pauliny cz.II.

Post »

Jestem i nawet teraz tchu nie mogę złapać ,po pierwsze biegłam jak szalony maratończyk ,po drugie głos mi odebrało ,szczęka opadła ...i Ty mówisz ,że ja mam ładny ogródek ,nie wiesz kobitko co mówisz ;:14 Twój jest ... ... ... no nie ma takiego słowa ;:138 A i bardzo mi się podoba to coś iglastego ;:224 Konar tylko w zasadzie widać :wink:
Awatar użytkownika
mirdem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3033
Od: 26 sty 2010, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Ogródek Pauliny cz.II.

Post »

Paulinko przyszłam z rewizytą,widzę ,że lubimy te same kwiatki :uszy :uszy .

Pieknie kwitną narcyzy( jak dobrze ,że masz podpisane jest szansa ,że odtworzę nazwy swoich). A w tle widać ile masz irysów , juz się cieszę na czerwiec. ;:138 ;:138 ;:138 ,nastepny ogródek do zagladnia :heja :heja .
Awatar użytkownika
paulinka09
500p
500p
Posty: 586
Od: 18 sie 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek Pauliny cz.II.

Post »

marzanko cieszę się że do mnie zajrzałaś i że Ci się podobało :D .Zaglądaj do mnie kiedy tylko masz ochotę,zapraszam serdecznie.
A to coś iglastego co Ci się podoba to wyrośnięta kosodrzewina.Posadziłam ją pod sosnami myśląc że towarzystwo jej się spodoba a tu niestety ucieka krzaczek od sosen.

mirdem witam Cię serdecznie w mioch skromnych progach.Nazwy mam tylko niektórych narcyzów,bo raczej kupuję ''na żywioł'' nie zwracając uwagi na nazwy.Zawsze podziwiam ogrody gdzie wszystko jest skrupulatnie opisane ,ja mam raczej chaos artystyczny,sadzę tam gdzie mam akurat wolne miejsce :heja .

Trochę nowych zdjęć z ogródka.Wszystko rośnie jak szalone,a najlepiej chwasty :tan


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I na koniec nowe lokatorki mojego garażu.Sprzątając niechcący popsułam im gniazdko i nie wiedziałam co mam dalej zrobić ,to w płacz że umrą ;:145 .Ale w końcu spakowałam je w wiaderko i zbudowałam nowe gniazdko niedaleko garażu.Rano myszek już nie było,mamusia je znalazła i mam nadzieję że nie sprowadziła z powrotem do garażu.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”