Dlaczego często ludzie oceniają człowieka po wyglądzie ?

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4274
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Hmm... a jednak nie patrzysz na mężczyzn platonicznie i czysto umysłowo :wink:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
aurynka
---
Posty: 2057
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Lady-r pisze:Hmm... a jednak nie patrzysz na mężczyzn platonicznie i czysto umysłowo :wink:
Słońce ja pisałam tylko w nawiazaniu do podtematu o dbaniu o wygląd, a nie o ocenie człowieka na jego podstawie. Ja równie dobrze też z pedziem, który ma brylantynę na włosach i pachnie pistacjowo mogę się nieźle bawić np. na jakiejś imprezie lub np. na biwaku. :D
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2073
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

aurynka pisze:
Lady-r pisze:Hmm... a jednak nie patrzysz na mężczyzn platonicznie i czysto umysłowo :wink:
Słońce ja pisałam tylko.....
Nie jestem biegły w psychologii,ale Twoja odpowiedź,Aurynko-zaczynająca sie od słowa "słońce" na milę pachnie mi protekcjonalizmem.Podejrzewam,że nie tylko ja odbieram określenia tego typu w ten sposób.
aurynka
---
Posty: 2057
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Jurek pisze:
aurynka pisze:
Lady-r pisze:Hmm... a jednak nie patrzysz na mężczyzn platonicznie i czysto umysłowo :wink:
Słońce ja pisałam tylko.....
Nie jestem biegły w psychologii,ale Twoja odpowiedź,Aurynko-zaczynająca sie od słowa "słońce" na milę pachnie mi protekcjonalizmem.Podejrzewam,że nie tylko ja odbieram określenia tego typu w ten sposób.
Każdy ma prawo wyrażać własne zdanie - Ty też :wink:
Ja nie będę się tłumaczyć z czegoś, co ma dla mnie zupełnie odrębne znaczenie :D
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6516
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

aurynka pisze:Temat ma charakter gestaltyzmu i przez to ma ogromną złożoność.
Ale jeśli podejść do tematu od strony behawiorystycznej, to zaczyna być prosty, jak drut. Widzę kogoś o płci obojętnej i niemal natychmiast go oceniam. Jeśli mnie odpycha jego wygląd, zapach, postura, gesty itd. czyli cała zewnętrzna przecież otoczka, nie będę się do niego zbliżać, jeśli nie muszę. Jeśli zaś podoba mi się choć jeden element tego osobnika o płci nieistotnej, to zawieszę na nim oko dłużej i może nawet przyciągnie nie tylko moją uwagę. A zainteresowanie może skutkować poznaniem głębszym i bardziej szczegółowym. No i romans z osobą pci nieważnej - gotowy :D A wszystko to spowodowane czysto zwierzęcym rodowodem naszego przodka.

A teraz możemy podyskutować o feromonach, o tym, czy faceci to wzrokowcy, czy warto poznawać bliżej kogoś, kogo na pierwszy rzut oka odrzucamy, czy łatwo zmienić pierwsze wrażenie i czy warto, do czego służy i skąd się wzięło ocenianie po wyglądzie, gdzie w mózgu mamy receptory wrażeń itd. Możemy też pogadać o nurtach psychologii zajmujących się tymi tematami. Może Freud, może Pawłow... Eeee, temat jest długi, cętkowany i kręty, nie będę tego zgłębiać, bo pisanie doktoratu z psychologii na forum ogrodniczym (nawet w zimie) jest cokolwiek dziwne.

P.S.
Pcia jest użyta celowo :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7603
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Mimo, iż jest to forum ogrodnicze, macie moje "błogosławieństwo" na tą dyskusję, możecie pisać dużo , chętnie poznam zdania i spojrzenia kobiet i mężczyzn na ten temat, szczególnie, że jest to najwłaściwsza ku temu sekcja. :D
Moim zdaniem wszystko jest równie istotne i nie można się tego zapierać...
Tu możesz pomóc poszkodowanym w powodzi - viewtopic.php?t=127991
Admin.
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2073
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

aurynka pisze:Każdy ma prawo wyrażać własne zdanie - Ty też :wink:
Ja nie będę się tłumaczyć z czegoś, co ma dla mnie zupełnie odrębne znaczenie :D
Nie kwestionuję Twojego prawa do wyrażania swoich poglądów,chodziło mi raczej o styl.
aurynka
---
Posty: 2057
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Jurek pisze:
aurynka pisze:Każdy ma prawo wyrażać własne zdanie - Ty też :wink:
Ja nie będę się tłumaczyć z czegoś, co ma dla mnie zupełnie odrębne znaczenie :D
Nie kwestionuję Twojego prawa do wyrażania swoich poglądów,chodziło mi raczej o styl.
Rozumiem :D Każda sugestia jest cenna, choć nie musi oznaczać zmian. :wink: Tym bardziej, że w tym przypadku cel był raczej odwrotny od zasugerowanego. :D
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2073
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

W takim razie przepraszam :) .Lubię jednak jasne sytuacje,stąd moja pochopna reakcja w wyniku błednej oceny motywów Tobą kierujących :D
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 22038
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Wracając do meritum pytania......
dlatego,że potrzebują natychmiast zakwalifikować osobnika do takich co to coś mogą lub nie mogą,
jest bogaty czy biedny,da się nabrać czy nie... itp. a wszystko po to ,
by podjąc decyzję,czy warto zawierać taką znajomość!
Najczęściej tak bywa,że pierwsze wrażenie się liczy,nieważne dobre czy złe,ale jest ono wyznacznikiem dalszej znajomości.
Promyczek

Post »

Nie wiem dlaczego ludzie oceniają innych po wyglądzie, ale na pewno zanim to zrobią powinni najpierw spojrzeć na siebie - ideałów przecież nie ma i każdemu wiele brakuje. Jeśli ktoś uważa kogoś za gorszego od siebie na podstawie wizerunku, to ten który został źle oceniony nie powinien sobie nawet zawracać głowy tym, który ocenia, bo to najniższa kategoria człowieka.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ja tam nie oceniam nikogo po wyglądzie najpierw patrzę na swój wygląd bo od tego powinno się zacząć, poza tym każdy ma prawo wyglądać tak jak chce, lubi lub go na to stać tak uważam. :D
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4274
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Ja często gdy poznaję kogoś nowego zwracam uwagę na jego wygląd i się nie mylę bo po bliższym poznaniu potwierdza się mój pierwszy osąd.Niestety często wygląd skorelowany jest z charakterem i osobowością.
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”