Ślimaki w tunelu

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Groser
100p
100p
Posty: 104
Od: 21 kwie 2010, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okocim/Brzesko/Kraków

Re: ślimaki zjadaja ogórki

Post »

Po 3 dniach ostrej walki ze ślimakami (rano i wieczór) dziś znalazłem tylko 12 w tunelu :lol:
Awatar użytkownika
anistach
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 2 maja 2010, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: ślimaki zjadają ogórki

Post »

Marek-BB ten Artur ślimak to już sałatę dawno mi zjadł, a fasoli nie sadziłam. ale posiałam nowa partię i zanim wysadzę do tunelu, chcę mieć pewność że się to nie powtórzy

Gorzej z ogórkami bo nasiona są droższe, zwłaszcza te szklarniowe.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: ślimaki zjadają ogórki

Post »

Ci, którzy mają tunele; nie podlewacie przecież warzyw wężem ogrodowym tylko punktowo, pod roślinki. Może by rozłożyć paski folii i na niej posypać granulki Brossa na ślimory na obrzeżach pod tunelem? Trup powinien ścielić się gęsto, te granulki zwabiają podobno ślimaki, potem to wszystko wyzbierać, nie zeżarte granulki też i folię, tak by nic się na ziemię nie wysypało.
Co roku obsypujemy granicę (na murku, w trawie przy murku) działki, w tym roku jeszcze ślimora nie widziałam a wierzcie mi usilnie ich wypatruję- ze złym błyskiem w oku, granulki mam przygotowane.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
anistach
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 2 maja 2010, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: ślimaki zjadają ogórki

Post »

Ja punktowo nie podlewam :roll:
chociaż przez te deszcze nawet nie muszę, wręcz przeciwnie zaczynam się martwić, bo zaczyna się robić grząsko, a w tyle tunelu
musiałam dołek wykopać by się woda zbierała, i duże wiadro wody już wyniosłam :|
A ślimaki zbieram rano jak i wieczorem , chociaż dziś rano już mniej ich było, może za duża jest już wilgoć :?:
Groser
100p
100p
Posty: 104
Od: 21 kwie 2010, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okocim/Brzesko/Kraków

Re: ślimaki zjadają ogórki

Post »

Nie wiem Gienia czy mówimy o tym samym. U nas jest totalna plaga, czyli jak idziesz przez trawnik to nie da się nie wdepnąć. Na te granulki to chyba bym musiał wydać całą wypłatę.

Właśnie mam pytanie - bo słyszałem że po okołu 7 latach mija ta plaga? czy to prawda?
Awatar użytkownika
Mania
500p
500p
Posty: 770
Od: 18 lut 2008, o 22:35
Lokalizacja: Wlkp.

Re: ślimaki zjadają ogórki

Post »

Pierwsze słyszę, by po 7 latach plaga miała paść.
Póki co ślimory zżarły mi wszystkie wysadzone aksamitki, żrą hortensje na potęgę, a te ledwo co liście wypuszczają, włażą nawet na ledwo wychodzące z ziemi lilie, znajduje je nawet na iglakach (kłujący świerk biały, tak, tam tez siedział). Nie pomaga ani slimakol czy inne specyfiki - tylko ręczne wybieranie a potem....wedle upodobania (ja trenuję rzut dalekosiężny punktowy ;) )
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: ślimaki zjadają ogórki

Post »

Groser, mówimy o tym samym, niestety. Tu na Podkarpaciu mamy z tym problem od lat. To tu się ta plaga zaczęła. Ja to już przerabiałam i trochę odetchnęłam, ale tylko trochę. W ub. roku utłukłam ich tylko kilkanaście (tych z gołymi tyłkami) a muszelkowych całe mnóstwo. Dziś mimo błota i mżawki poniosło nas na działkę. Jakoś specjalnie się nie zdziwiłam, gdy na wyrwanej rzodkiewce sobie siedziały. Co druga jest ponadgryzana, Posadzone przed paroma dniami selery ponadgryzane, dwa zupełnie zjedzone. I selery i rzodkiewka rosną przy granicy działki, a sąsiad ma daleko w nosie ślimaki. Tuż za granicą ma w malinach ( niemiłosiernie zarośniętych- siedlisko i wylęgarnia tego paskudztwa) kompostownik. Nawet nie próbowaliśmy rozsypywać granulek, bo zapowiadają dalsze obfite opady. Na innych działkach też jest to samo co u Ciebie, po deszczu można się na nich ślizgać.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Mania
500p
500p
Posty: 770
Od: 18 lut 2008, o 22:35
Lokalizacja: Wlkp.

Re: ślimaki zjadają ogórki

Post »

Proszę, już "działający" potwór w swoim żywiole, aby ubarwić ten smutny w istocie wątek:

Obrazek Obrazek
Groser
100p
100p
Posty: 104
Od: 21 kwie 2010, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okocim/Brzesko/Kraków

Re: ślimaki zjadają ogórki

Post »

Ale te z muszelkami to nawet sympatycznie wyglądają. A na te pomrowy to obrzydzenie mnie bierze.
Awatar użytkownika
Mania
500p
500p
Posty: 770
Od: 18 lut 2008, o 22:35
Lokalizacja: Wlkp.

Re: ślimaki zjadają ogórki

Post »

Mi się kojarzą z opitymi pijawkami, brrr
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ślimaki zjadają ogórki

Post »

Pomysł z obcięta butelką i piwem się sprawdza, ale jeśli powiedziało się A, to trzeba dopowiedzieć i B. Obciętą górę butelki w kształcie stożka nakładamy na zakopaną butelkę. Jeśli nadciągnie 1000 ślimaków, to o 1000 będzie ich mniej, a tym samym nasze szanse na zdrowe warzywa i kwiaty wzrastają. :D
Awatar użytkownika
Meva
200p
200p
Posty: 440
Od: 11 lut 2010, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: ślimaki zjadają ogórki

Post »

Po wyniesieniu prawie wiadra w ciągu 2 dni- znowu wyłażą zewsząd- powoli widzę je na wszystkich roślinach, we wszystkich kątach... A jak im smakują opadłe kwiaty forsycji :roll:
No i nawet jak słoneczko zaświeci to wszystkie rośliny błyszczą od zaschniętego śluzu.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
anistach
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 2 maja 2010, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: ślimaki zjadają ogórki

Post »

jak zaczynałam ten temat o ślimakach, nie spodziewałam się że tak to się rozwinie.
Dziś kupiłam granulki na ślimaki :twisted: jutro działam ;:224
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”