Papryka najlepsza ale jaka?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
karol28
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 13 lip 2010, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: najlepsza papryka na masową skale czyli dla pieniędzy jaka ?

Post »

papryka którą sadze to red king sadziłem wcześniej king artura ale teraz nie ma co wy na to a czy znacie może takie odmiany jak Salomon niezły podobno i yecla dużo osób ją sadzi ale hyba nie najlepsza dodam że mieszkam w rejonie gdzie jest najwięcej papryki u mnie w gminie jest kilka tysięcy tuneli foliowych .a jaki jest najlepszy gnój pod paprykę jaki dajecie szczególnie ty sliwa ?
Rafi93r
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 23 sie 2010, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śliwniki

Re: najlepsza papryka na masową skale czyli dla pieniędzy jaka ?

Post »

Witam serdecznie jestem tu nowy na tym forum.Mieszkam w okolicach Ostrowa Wlkp. ;:138 Mam zamiar postawić jeden tunel foliowy i zasadzić w nim paprykę (tunel będę budował wiosną nie ogrzewany).Więc podłączam się do pytania jaki gatunek papryki kupić żeby było jak najwięcej zbiorów podkreślam że paprykę z tego tunelu chce sprzedawać na giełdzie. ;:136
Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5152
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: najlepsza papryka na masową skale czyli dla pieniędzy jaka ?

Post »

Karolu, zacznij pisać po polsku. :twisted:
Jeśli nie znasz wszystkich znaków interpunkcyjnych to stosuj chociaż kropki i przecinki. Błędy ortograficzne też postaraj się ograniczyć. Szanuj tych, którzy chcą Ci pomóc.
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
sliwa007
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 29 cze 2010, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lublina

Re: najlepsza papryka na masową skale czyli dla pieniędzy jaka ?

Post »

Pod paprykę powinno się dawać obornik od krów, inny może przynieść różne "niespodzianki". Ja u siebie tego typu nawożenie stosuję bardzo rzadko z powodu ograniczonego dostępu do dużych ilosci obornika. Nie dawaj więcej niż 2 tony na tunel.
Yecla to papryka bardzo wczesna, kolor intensywnie czerowony. Niestety ma malutkie owoce, przeznaczone głównie na eksport gdzie liczy się długi termin przydatności. O papryce salomon nie słyszałem.

Rafi93r dobrze się zastanów czy wiesz co chcesz zrobić bo mówiąc szczerze (a raczej pisząc) to jeden tunel papryki przyniesie ci więcej kłopotów niż pieniędzy:) No chyba że masz takie hobby. A co do odmiany to proponuję Ci Socratesa. Jest wczesna, ma duże owoce a co dla Ciebie najważniejsze jest prosta w uprawie. Ale generalnie czy wsiejesz sokratesa, red kinga, red knighta, king arthura czy alberto to i tak plon będzie zadawalający. W Twoim przypadku ważniejsze od doboru odmiany będzie ograniczenie błędów w uprawie (głównie w nawożeniu), a tych na pewno nie unikniesz.
Rafi93r
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 23 sie 2010, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śliwniki

Re: najlepsza papryka na masową skale czyli dla pieniędzy jaka ?

Post »

sliwa007 dziękuję bardzo za rady;)szczerze mówiąc uprawą papryki interesowałem się od dziecka i postanowiłem na początek postawić jeden tunel zobaczyć czy mi wszystko nie uschnie,zgnije itp.jeśli się uda to postawie jeszcze 4 tunele;).Mam jeszcze pytanie jak wysoki postawić ten tunel??2M czy może większy jakiś długi będzie na 30m a szeroki na 6m tylko zastanawiam się nad wysokością.
sliwa007
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 29 cze 2010, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lublina

Re: najlepsza papryka na masową skale czyli dla pieniędzy jaka ?

Post »

Standardowy tunel ma szerokość 7,6 m długość 30 oraz wysokość w środku 2m, po bokach 1,5m.
6m szerokośći to trochę za mało. Dodatkowo folie na przykrycie konstrukcji mają 12m szerokości co idealnie pasuje do szerokosci tunelu wynoszącej 7,6m.
Sama uprawa nie jest skomplikowana. Oczywiście dla Ciebie wszystko będzie pewnie nowością więc będzie trudniej, ale taki scenariusz że papryka Ci uschnie albo zgnije nie wchodzi w grę.
5 tuneli to już coś, znam ludzi którzy mają po 6-7 tuneli papryki i potrafią się z tego utrzymać przez cały rok.
Rafi93r
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 23 sie 2010, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śliwniki

Re: najlepsza papryka na masową skale czyli dla pieniędzy jaka ?

Post »

Aha to już wszystko wiem ;:138 to zrobię ten tunel na 7,6m szeroki;)kiedy można wysadzać paprykę do tuneli nie ogrzewanych? :roll:a folia ile będzie kosztowała na ten tunel?Ps.ja jeszcze się uczę za mechanika;)więc będzie to dla mnie dorobek;)
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: najlepsza papryka na masową skale czyli dla pieniędzy jaka ?

Post »

Zalezy jaka chcesz papryke . Na jakiej giełdzie chcesz ja sprzedawac ? Jak w kaliszu to jest tam sama mafia i takiej ilosci nie sprzedasz , a poza tym to zbijaja tam tak ludzie cene ze jedynie miec tam znajomosci na boksach .
sliwa007
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 29 cze 2010, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lublina

Re: najlepsza papryka na masową skale czyli dla pieniędzy jaka ?

Post »

Termin sadzenia papryki to temat rzeka. Można sadzić nawet około 10 kwietnia. Tylko trzeba się liczyć z tym że będą spore przymrozki (a na 90 % będą) i po papryce. Co innego pod włókninę, ale to podnosi koszty. Optymalnie rzecz biorąc to po 20 kwietnia można spokojnie sadzić. Przymrozki do -3 stopni da się przetrzymać, są na to sposoby ale pewne ryzyko też jest.
Pamiętaj że przed sadzeniem minimum na tydzień musisz przykryć tunel folią aby ziemia się nagrzała.
Koszt folii 12x32m, bo taka Ci będzie potrzebna to wydatek około 400-500 zł, ale od razu radzę Ci kupować te droższe bo różnica w jakości jest ogromna.
Co do sprzedaży to z jednej folii tygodniowo zbierzesz od 50-150 kg papryki, takie ilości to możesz sprzedać nawet przy drodze jak mieszkasz w odpowiednim miejscu (oczywiście żart). Na giełdzie w Kaliszu nigdy nie byłem, chyba jest mała bo pierwszy raz o niej słyszę. Mieszkasz w Wlkp. więc w Poznaniu masz super giełdę, gdzie papryka idzie jak ciepłe bułeczki.
Rafi93r
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 23 sie 2010, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śliwniki

Re: najlepsza papryka na masową skale czyli dla pieniędzy jaka ?

Post »

Ok to kupię tom droższą folię;)Dzisiaj właśnie kupowałem paprykę na giełdzie w Kaliszu do słoików sprzedaje tam aby jedna pani;)(sprzedaje po 3,5zl/kg pierwszej klasy a drugiej po 2,30zl/kg)Więc myślę że ja swoją paprykę też tam upchne a jak nie to pojadę do Poznania na giełdę;)Sliwa życzę jak największych zbiorów ;:138
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: najlepsza papryka na masową skale czyli dla pieniędzy jaka ?

Post »

Rafi93r pisze:Ok to kupię tom droższą folię;)Dzisiaj właśnie kupowałem paprykę na giełdzie w Kaliszu do słoików sprzedaje tam aby jedna pani;)(sprzedaje po 3,5zl/kg pierwszej klasy a drugiej po 2,30zl/kg)Więc myślę że ja swoją paprykę też tam upchne a jak nie to pojadę do Poznania na giełdę;)Sliwa życzę jak największych zbiorów ;:138
jak sie w poznaniu godziny otwarcia nie zmienią to nie warto jechac z hurtem
Rafi93r
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 23 sie 2010, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śliwniki

Re: najlepsza papryka na masową skale czyli dla pieniędzy jaka ?

Post »

adamlol czemu tak myślisz że nie warto jechać?myślisz że nie sprzedam w poznaniu na giełdzie?? :tan
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: najlepsza papryka na masową skale czyli dla pieniędzy jaka ?

Post »

jak zaczeli budowac nową hale i zmienili godziny otwarcia to przyjezdzają tam tylko mali kupcy z poznania , bo ci z piły , szczecina nie zdąza sie załadowac . i ja dlatego przestałem jezdzic tam na razie . A ceny tam naprawde są dobre .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”