Jabłoń 'Gold Milenium' ?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

rolnikt pisze:Skoro można zakupić drzewka np. ISIK, to po co robić jakieś zbiorcze zamówienia...
Na to pytanie od razu Ci odpowiem :wink: Można, albo nie można... zależy od zapotrzebowania właśnie :wink: Odmiana (z uwagi na licencjonobiorcę) nie znajduje się w stałej ofercie i tu jest problem
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1018
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

pomolog pisze:Najlepiej zrobić tak, jak już wcześniej pisałem... zbierzcie zamówienia i złóżcie zapotrzebowanie u hodowcy lub licencjonobiorcy :wink: Ciekaw jestem jak to wyszło w ubiegłym roku (była taka akcja na forum :) ).
Pozdrawiam serdecznie :wink:

Pomologu,

tak jak mówiłem, pan Skibicki nie jest absolutnie zainteresowany propagowaniem tej odmiany. Tak mi dziś powiedział, niestety. Powiedział, ze drzewek tej odmiany nie sprzedaje :( Całkowicie zaprzeczył temu co mówił mi na jesieni. Jestem w stanie go zrozumieć, ale szkoda trochę. Coz, patenty, patenty, etc. Nie rozumiem w sumie czego się boi. Przecież Polska to n ie dziki kraj :P i jeśli ktoś lamie licencje na programy komputerowe (podobny patent) to idzie do wiezienia i płaci odszkodowanie.

Pozdrawiam serdecznie
x_r-t
---
Posty: 504
Od: 30 maja 2010, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

Lex pisze:... i jeśli ktoś lamie licencje na programy komputerowe (podobny patent) to idzie do wiezienia i płaci odszkodowanie.
Legalność używanych programów komputerowych można sprawdzić na odległość. Gorzej z weryfikacją przestrzegania licencji na drzewka. Nie znam się za bardzo na tym, jednak nie ma fizycznej możliwości skontrolowania, czy posiadacz drzewka z licencją nie pozyskał zrazów i nie rozmnożył drzewek na własny użytek lub w celach handlowych.
Pisałem już w innym miejscu, że nie bardzo rozumiem producenta. Udało mi się zdobyć drzewka i teraz z niecierpliwością czekam na to, aż osobiście będę mógł posmakować owoców i stwierdzić czy gra była warta świeczki.
Gold Milenium też przyda się zapylacz, co trzeba uwzględnić w planach zakupowych i przygotowaniach miejsca pod sadzonki.
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1018
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

A jakie zapylacze są potrzebne dla tej odmiany? Ariwa zapyli?

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

Panowie !!!
Bez najmniejszego problemu w zeszłym roku jesienią kupiłem dwa drzewka w Prusach !!!
Po 10 złotych polskich !!!
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1018
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

Dziwnie, bo jak ja dzwoniłem to przemiła pani powiedziała mi mniej więcej tak: NI MA I NIE BYDZIE W TYM ROKU ANI NA WIOSNE :)

Chyba zadzwonię jeszcze raz.

Pozdrawiam serdecznie
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

Rolnikt - co jest niezrozumiałe w postępowaniu producenta (rozumiem, że masz na myśli licencjonobiorcę)?
Pozdrawiam :wink:
x_r-t
---
Posty: 504
Od: 30 maja 2010, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

Lex pisze:A jakie zapylacze są potrzebne dla tej odmiany? Ariwa zapyli?
W moich zapiskach mam:
Zapylacze: Celeste, Dalili, Delbarestivale, Gala, Gala Must, Ligol, Royal Gala, Szampion, Szampion Arno, Szampion Reno
Odmiany zapylane: Gala, Gala Must, Melfree, Royal Gala;
Jest to informacja z internetu. Niestety, nie zapisałem sobie źródła, więc nie potrafię go podać.
Jestem dość systematyczny i wszelkie działania planuję i dokumentuję. W trakcie zabiegów mających na celu zakup sadzonek Gold Milenium intensywnie szperałem w sieci w poszukiwaniu informacji o zapylaczach. To, co znalazłem, zapisałem sobie do pliku. Wiem, że jest to informacja z pewnego źródła. Jeżeli znajdę czas, poszukam i dopiszę namiary.
Pomolog pisze:Rolnikt - co jest niezrozumiałe w postępowaniu producenta
Pisałem już o tym w innym wątku i po części ta sprawa została wyjaśniona.
Chodzi o fakt, że sporo klientów w dobie gospodarki rynkowej ma problemy z zakupem towaru. Niezrozumiałym dla mnie było tłumaczenie, że w firmie nie ma kto zajmować się pakowaniem i wysyłką. Jeżeli jest popyt, można podnieść cenę na tyle, by opłacało się pakować i wysyłać. Inną sprawą jest podaż. Skoro są braki, nic na to nie poradzimy.
Czytam tutaj, że w Prusach sprzedawali Gold Milenium po 10 zł. Ja płaciłem po 15 zł i nie narzekam. Chciałem kupić, kupiłem.
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

Dokładnie tak.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

rolnikt pisze: Niestety, nie zapisałem sobie źródła, więc nie potrafię go podać...
Pochodzi z mojego opisu tej odmiany :wink:
Pozdrawiam serdecznie :wink:
x_r-t
---
Posty: 504
Od: 30 maja 2010, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

Fakt, znalazłem artykuł i dopiero teraz zwróciłem uwagę na podpis.
Cytat zawarty w mojej wypowiedzi pochodzi z artykułu: http://www.sadownictwo.com.pl/1621__Gold-Milenium

>> Pomolog, mam nadzieję, że moje stwierdzenie "pochodzi z pewnego źródła" jest wystarczającym argumentem, byś wybaczył zamieszczenie fragmentu tekstu bez podania źródła i autora.
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

Oczywiście, problemu w ogóle nie było :wink:
Pozdrawiam :wink:
przemek-g
100p
100p
Posty: 137
Od: 6 paź 2009, o 16:53
Lokalizacja: Białystok

Zapylacze odmiany Gold Milenium

Post »

witam
posiadam kilka sztuk tej odmiany (kupione u Pana Skibickiego pare lat temu) Szczerze mówiąc nie zawiązało się jeszcze żadne jabłko ze względu na brak zapylacza :( Wszystkie, które są publikowane okazuje się, że kwitną za późno i nie są w stanie zapylić - przynajmniej u mnie. Po ostatniej rozmowie z Panem Skibickim dowiedziałem się, że idealnym (wystarczająco wczesnym) zapylaczem jest jabłoń ozdobna odmiany Evereste. Ciężko ją dostać ale mam nadzieję, że sie uda i że spróbuję w końcu moich Gold Millenium :)
pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”