Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1442
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

To jesteśmy zgodne Anitko co do oceny jego smaku, mój jest na słonku którego nie ma bo z niewielkimi przerwami ciągle leje i leje, może to też ma wpływ. Nie bez znaczenia jest też to, że chyba było to jednak f1 i nie powtórzyło cech macierzystych. Na przyszły sezon spróbuję go też wysiać.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Kasencja

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

Moja teściowa dostała od siostry sadzonki takiego pomidorka. Zaś ta siostra też od kogoś :wink: . I nikt nic nie wie :D . Niby jakaś włoska odmiana, ale kto tam wie?

Może orientujecie się co to za odmiana? Owoce są podłużne, nie są słodkie.



Obrazek Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

u mnie prawdziwą furrorę zrobił truskawkowy, pyszna, słodka koktajlówka, którego w tamtym roku nasionka dostałam od Stanleya :D
Z braku miejsca pod folią potraktowałam go jak koktajlówkę i wsadziłam do donic i nie usuwałam na początku wilków, a okazał się bardzo wysoki i trzeba go było ogłowić, bo zabardzo sie zagęścił. W tym sezonie donice można powiedzieć że nawet wyszły mu na dobre, gdyż można było go tym sposobem chować pod daszek przed deszczem :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ania
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

Iva ze Słowenii, która jest rejestrowana jako "nolika", opublikowała listę swoich nasion dla wymiany na Tomato Depot, w tym koktailowe:
Gartenperle.
Gold Nugget.
Green Sausage
Hundreds and Thousands.
Koralik Cherry. (pewnie nie z polskich nasion)
Micro Gemma.
Micro Tom
Mikron Red.
Mikron Yellow.
Dr. Carolyn.
Mirabelle Blanche.
Snowberry.
White Currant.
Aunt Ruby's German Green Cherry
Green Doctors.
Green Doctors Frosted
Green Grape.
Blondkopfchen
Mirabella.
Nicholson's Cherry.
Sunbaby Yellow.
Yellow Centiflor.
Yellow Peacevine Cherry.
Yellow Pear.
Sungella.
Isis Candy
Brandywine Cherry
Dr. Carolyn Pink.
Rose Quartz Multiflora.
Feuerwerk
Matt's Wild Cherry.
Microbeicum occemus.
Peacevine Cherry.
Police?s Wild (Divlji Polički). - Police Pirišče
Reisetomate.
Sprite.
Tomatito de Jalapa
Tommy Toe.
Zimnaa Višnja (det).

Special Tomatoes (crosses and/or mutations):
White Beauty Cherry - seeds were saved from the smallest cherry looking fruit on a regular White Beauty plant very late in the season and regrown this year. All fruits on both plants this year were cherry sized, so a somatic mutation must have occurred.

Isis Baby - Planted Isis Candy seeds, all plants had normal fruits, this one had much smaller fruits of lighter color and great sweet flavor. The plant looked identical to the other ones, so did the flowers, but fruits were about the size of 'Matt's Wild Cherry' for comparison. Still not sure about stability, will be growing it again next year as I really liked this one...

Iva's Red Berry - stabilized from a cross between Sungold (not the hybrid, it was already F2 or F3 when I bought it at Ebay) and a self seeded Supersweet 100 (so that one was F2 too). I played with crossing that year (2003) and the resulting fruits of this cross were orangey red cherries, red being stronger and very sweet plus productive. Seems to be stable as I've been growing it since then (either me or my friends) and it hadn't noticeably changed.

Nie wiem, czy wszystkie wymienione są koktailówkami, ale postarałem się, a tu można zobaczyć całą listę.
pozdrawiam, Gunnar
Bidi
50p
50p
Posty: 51
Od: 27 maja 2011, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląska/Francja

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

Jaka jest minimalna temperatura w nocy, którą znoszą pomidorki koktajlowe? Bo u mnie dziś spadła do 6 stopni, pomidorki są na balkonie, czy powinnam je wnosić na noc do domu?
Awatar użytkownika
Maja100
200p
200p
Posty: 233
Od: 31 mar 2011, o 00:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

Chyba raczej nie ma takiej potrzeby .. moje są w gruncie i jakoś dają sobie radę :)

Kurcze, moje megagronki mają jeszcze mnóstwo kwiatków i pączków ale już chyba nie będą miały szansy dojrzeć ...

Wydłubałam nasionka z 2 pomidorów ale po wyschnięciu są bardzo malutkie .. ok 1 mm ... czy megagronki mają zawsze takie małe nasiona ?
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1442
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

U mnie też są takie drobniutkie, takie mają być więc nie ma powodu do niepokoju.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2019
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

Moje zbiory sprzed kilku dni :) (Koralik i Megagroniasty)

Obrazek Obrazek

Mimo, że mam tylko 3 krzaczki pomidorów jest mnóstwo. Są bardzo plenne i mało kłopotliwe. Większość z nich będzie przeznaczona na zimę jako pomidory w zalewie.
Pozdrawiam, Maciek.
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

Z ostatnim zamówieniem od Remy dostałem nasiona "Tigrovy" jako bonus. Jest chyba taki sam (dwukolorowy, czerwony w żółte paski) jak Tiger-like, których nasiona mam od Idy. Tatiana tak pisze.
pozdrawiam, Gunnar
Awatar użytkownika
Krystyna551
200p
200p
Posty: 437
Od: 6 lip 2011, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

witam :wit dawno sie tutaj nie było, ale robiłam słoiki z moich plonów. Mam pytanie: czy ktoś przechowywał pomidorki zerwane razem z krzakami? Chodzi mi o zielone owocki, mam ich jeszcze bardzo dużo na krzaczkach i chciałabym je jak najdłużej konsumować. Jak to zrobić i gdzie trzymać? Proszę o poradę :D
pozdrawiam:)
Krystyna
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

Krystyna551 pisze:czy ktoś przechowywał pomidorki zerwane razem z krzakami?
Nie polecałbym Ci zbyt długiego przetrzymywania w tym czasie owoców na krzakach ponieważ częste o tej porze poranne mgły zwiększają ryzyko porażenia przez choroby. Ja zerwałem już pozostałości z krzaków i przechowuję w tekturowych pudełkach/ takich niskich po owocach z LIDLa, z uchwytami/ piętrowo w domku na działce. Co kilka dni przekładam , sprawdzam czy nie ma zgniłych a te, które stopniowo dojrzewają zabieram do domu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krystyna551
200p
200p
Posty: 437
Od: 6 lip 2011, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

Chodziło mi o zerwanie pomidorów razem z krzaczkiem, powieszeniu "do góry nogami" i trzymanie ich w jakimś pomieszczeniu. Gdzieś o tym czytałam, ale teraz nie mogę sobie przypomnieć. Czy lepiej tak jak Ty forumowicz, zerwać same owocki. Tylko, że ja mam najwięcej koktajlowych, całe krzaki obwieszone :D
Dziękuję
pozdrawiam:)
Krystyna
Awatar użytkownika
aśka2006
500p
500p
Posty: 555
Od: 18 gru 2007, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn warmia i mazury

Re: Pomidorki koktajlowe - 2cz.

Post »

Ja w ten sposób przechowywałam koralika w ciepłej piwnicy. Dojrzał powoli ale miałam wrażenie, że owoce są bardziej wysuszone niż te przechowywane w kartonie.
Aśka
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”