kryształy soli na doniczce

Rośliny doniczkowe
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3565
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kryształy soli na doniczce

Post »

Tak czytam , czytam.... , destylowaną.
Weź się napij, najlepiej tak z tydzień. Potem napisz, jak Ci... choć nie przypuszczam aby się polepszyło :lol:
Chabaziom też lepiej nie będzie.
Jaka by ona woda nie była... to jest rozpuszczalnik. Dobry. Po podlaniu tworzy się roztwór przesączający się przez ściankę doniczki i z niej parujący. Tylko że odparowywuje woda- sole mineralne odkładają się na ściance doniczki. I nic z tym się nie zrobi. Chyba że doniczka nieprzepuszczalna.
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 811
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: kryształy soli na doniczce

Post »

na glinianych doniczkach nie szkliwionych zawsze będzie się robił nalot, za to rośliny się w nich dobrze czują, coś za coś. Ja ostatnio nowe gliniane z zewnątrz posmarowałam cienko olejem jadalnym, na razie wyglądają ok, nie wiem jak będą wyglądały za parę miesięcy.
Nalot będzie powstawał od wody, podłoża, nawozów..... nie ma sensu przechodzenie na wodę destylowaną....
ele2001
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 26 lut 2011, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kępno

Re: kryształy soli na doniczce

Post »

Na wiosne gliniane donice mocze w wodzie z obierkami po ziemniakach zostawiam na noc osad mięknie i bez problemu schodzi donice są czyściutkie - ostatnio po takim zabiegu donice od srodka pomalowałem emulsją akrylową teraz nic nie wychodzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”