Podkaszarka,jaką kupić?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
wciornastek
50p
50p
Posty: 82
Od: 28 cze 2007, o 15:47
Lokalizacja: Poznań

Post »

Kosę Stigi (spalinową) mam od prawie 5 lat. Jest bardzo dobra. Tylko trzeba uważać żeby nie zaśpiewać "I znów mnie krew zalewa bo skosiłem drzewa"
aurynka
---
Posty: 2057
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Ze Stihlem lepiej jej teraz nie porównywać :wink: (strasznie zdziadział :lol: ). Myślę, że jest lepsza :D
Awatar użytkownika
Serwis
---
Posty: 82
Od: 30 maja 2005, o 23:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Witaj MCZ. Masz rację Alpina, Stiga to teraz koncern GGP. Wszystkie ruchy organizacyjne przynoszą jakieś zmiany w jakości sprzętu. Mogę poradzić: zapytaj się w punkcie sprzedaży czy te kosy są produktem Stigi czy GGP. Stiga dobra marka, GGP tani produkt Stigi i nie oszukujmy się co do ich jakości. :wink:
== Serwis techniczny MAROLEX Sp. z o.o. ==
== https://www.marolex.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ==
ubek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 lip 2007, o 21:31
Kontakt:

Problem ze Stiga SB 437, proszę o pomoc...

Post »

Witam Wszystkich

Wie ktoś może dlaczego kosa Stiga SB 437 nie dostaje paliwa?? Po zakończonym koszeniu coś "puknęło" w silniku w momencie gdy gasiłem i już nie mogę odpalić, tuż po próbach odpalenia sprawdziłem świece była sucha tak jakby silnik nie dostawał paliwa. Ktoś może miał podobny problem, lub może dać mi jakąś wskazówkę??

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam.
mint
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 lip 2007, o 11:24
Lokalizacja: Kraków

Jaka kosa spalinowa?

Post »

To zależy jaki obszar chcemy nią kosić i co na nim rośnie. Miałam niedawno ten sam problem. Mam ok. 350 - 400 m2 ogrodka, a w nim pare drzewek, kilka grządek z kwiatami ale głównie trawa. Miałam niezbyt dobre doświadczenia z kosiarką elektryczną Boscha. Po przejrzeniu w internecie opinii użytkowników zdecydowałam się na kosę spalinową Stihl'a FS 38 za 499 zł. Waży tylko 4,1 kg, ma głowicę tnącą z żyłką 2 mm i jak na razie (3 koszenia - 5x napelniany zbiornik paliwa) świetnie się spisuje. Wysokie trawy należy ciąć etapami zaczynając od góry po 10-20 cm, a nie tak jak zwykłą kosą od razu przy ziemi. Jeżeli będziemy kosić wysokie chwasty nisko przy ziemi, to one będą się owijać wokół głowicy. Najważniejsze, to trafić na inteligentnego sprzedawcę, który potrafi dobrze doradzić. Na forum znalazłam wypowiedź, że kosami Stihla posługuje się zieleń miejska - czy to prawda, nie wiem. Dla mnie ważna była waga, cena no i niezawodność, ale o tej ostaniej będę mogła coś więcej powiedzieć po sezonie.
Awatar użytkownika
kamilneo
100p
100p
Posty: 108
Od: 11 kwie 2006, o 21:42
Lokalizacja: Świdnik (lubelskie)

Post »

Nabyłem kosę firmy NAC model CG 260B. Silnik ma nieduży jak na dostępne kosy, ale po pierwszym użyciu jestem z niej zadowolony. Zarówno koszenie żyłką jak i dołączoną tarczą jest bezproblemowe i co najważniejsze nie wydałem na nią nawet 500 zł.
Pozdrawiam Kamil
Poznaję regulamin
waldek149
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 29 lis 2007, o 20:19

Kosa spalinowa

Post »

witam,drodzy koledzy chcę kupić kose spalinową ale nie za bardzo wiem jaką,nie wiem jakiej mocy i jakiej firmy .Myśle o stiga sb437 ,co o tej firmie sądzicie?. Albo jakąś do 1100zł. Doradżcie mi .PROSZE.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6981
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Wpisz w wyszukiwarce hasło "kosa spalinowa". Jest trochę tematów.
Pozdrawiam Andrzej.
barthos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 lis 2007, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post »

Radziłbym zaczekać z zakupem maszyny do wiosny zawsze są jakieś promocje na tego typu sprzęty. W zimie nie będzie pan przecież trawy kosił :)
waldek149
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 29 lis 2007, o 20:19

Post »

Dzięki koledzy ,wiem że dopiero zima ,ale chciałem mieć jakąś na uwadze.Może ktoś kupił w lecie i chciałby się podzielić uwagą,żebym nie musiał myśleć całą zime jaki model kupić
kosiarz1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 10 lis 2007, o 16:44
Lokalizacja: Krzyżanowice
Kontakt:

Post »

A ja polecę Ci Oleo-Mac'a. Jeśli chcesz używać lata i do cięcia masz nie tylko trawę ale i różne twarde chwasty to kosy z serii Sparta będą idealne dla Ciebie. I nie piszę tego jako sprzedawca ale jako użytkownik bo kupiłem dla siebie prywatnie dużo wcześniej zanim zacząłem tym sprzętem handlować. Sparta 37 + żyłka z metalową linką w środku i koszenie staje się przyjemnością.
barthos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 lis 2007, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post »

kosiarka_pl pisze:Sparta 37 + żyłka z metalową linką w środku
Nie za profesjonalnie pan odpowiada :P

Po drugie Oleo-Mac'a to sprzęt z "niższej" półki nie będącym żadną konkurencja do wiodących marek np. Husqvarna, Stihl.
kosiarz1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 10 lis 2007, o 16:44
Lokalizacja: Krzyżanowice
Kontakt:

Post »

Czego konkretnie brakuje w mojej odpowiedzi, żeby spełniała kryteria "profesjonalności"? Sparta 37 to model kosy o czym było wspomniane, a o jaką żyłkę w kontekście z kosą spalinową chodzi to chyba każdy użytkownik kosy spalinowej się domyślił.

Co do niższej półki to nie będę dyskutował - decydują kupujący i to użytkownicy sprzętu Oleo-Mac mogą się wypowiedzieć jak im sie nim pracuje. Ja na co dzień spotykam się z użytkownikami produktów z "wyższych" półek, którzy potrzebują jakiegoś Oleo-Mac'a z dolnej półki - dziwne?. Ważny jest stosunek ceny do jakości - niektóre kosy bez plakietki Stihl czy Husqvarna też potrafią długo i bezawaryjnie ciąć, a można je mieć za dużo mniejsze pieniądze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”