Danusiny miszmasz c.d... cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
goferek
500p
500p
Posty: 552
Od: 7 lis 2009, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Danusiny miszmasz c.d.

Post »

I ja się melduję. Dopiero trafiłam do Twojego ogrodu lecę więc podziwiać.
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Danusiny miszmasz c.d.

Post »

Nie mogłam nie zajrzeć do imienniczki, więc jestem.
Ciemierniki zachwycające !

Pozdrawiam, Danuta
Awatar użytkownika
iwciach
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1475
Od: 18 sty 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Re: Danusiny miszmasz c.d.

Post »

I ja się melduję w nowym wątku.
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4527
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Danusiny miszmasz c.d.

Post »

Zuziu witaj ;:196 Udało mi się zamieszkać w jednym z cieplejszych regionów Polski , z czego się bardzo cieszę . Jeśli nie znalazłaś irysa FIRESTORM , to postaram się wysłać kawałek ( pod warunkiem ,że przeżyje te okrutne deszcze ).

Ma-do Małgosiu ,dokopałam sie do nazwy tego Synthiris , to jest reniformis ,a mam jeszcze missurica - mniejszy . Co do goryczki , to nie wiem dlaczego tak wyskoczyła , coś jej się musiało pomylić :D .

Witaj Aniu ;:196 , u mnie jest bardzo ciepło ( dzisiaj 10 st , ale wieczorem zaczęło lać ), to i rośliny się obudziły :D . Liczę ,że nie będzie już wielkiego mrozu , bo dżdżowniczki też na wierzchu , a to mądre stworzenia są .

Goferku - Agatko bardzo się cieszę ,że do mnie zawitałaś ;:196 .

Frida - Danusiu miło ,że trafiłam na imienniczkę , witaj ;:196

Iwcia witam , mam nadzieję ,że nastąpi w tym roku jakieś spotkanie w realu ;:136

Dzisiaj zdjęć niewiele , po mogłam pójśc na działkę po pracy , a to już było szaro .

Hepatica ? biała z różowymi pręcikami
Obrazek

Ophiopogon jaburan variegatus
Obrazek

Miałam jeszcze dwa zdjęcia , ale coś sobie poprzestawiam w programie do zmniejszania zdjęc i nici z wstawiania :cry:
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2992
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Re: Danusiny miszmasz c.d.

Post »

:wit Danusiu,Firestorma zdobyłam od Janka /Jachu/. Na wiosnę ma mieć nowe odmiany włoskie pumilek.Obiecał mi przysłać katalog .Może będą jakieś piękności.. ;:65.Za Twoje dobre ;:167 ;:196
Awatar użytkownika
zwkwiat
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3081
Od: 12 lut 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pow. legnicki

Re: Danusiny miszmasz c.d.

Post »

Witaj Danusiu z Nowym Rokiem, wszystkiego najlepszego ogrodowego. Jesteś niecierpliwa, ziemia nie nadaje się jeszcze do plewienia. / próbowałam/ :;230 Twoje maluchy budzą się i wychylają noski.
Ogród zwkwiat,cz.aktualnaSzydełko
"Nie starzeje się ten, kto nie ma ma to czasu." Benjamin Franklin
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8926
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Danusiny miszmasz c.d.

Post »

Wyobraź sobie, że u mnie przylaszczki też mają takie pąki :shock:
Nie pamiętam takiej zimy odkąd mam działkę i na bieżąco podglądam rośliny. Istne dziwy. Szczególnie w moim regionie ;:224
Cieszę się, że masz kolejny wątek i będę mogła podziwiać Twoje roślinne maluszki. Wiesz przecież, że mam do nich słabość.
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Danusiny miszmasz c.d.

Post »

Trafiłam przypadkiem do Twojego ogrodu i nie odeszłam od komputera, póki nie przejrzałam poprzednich wątków :D Chwilę mi to zajęło :;230 Najbardziej się cieszę z tego, że w tym roku prawdopodobnie znów zobaczę wiosnę w Twoim ogrodzie. U mnie rośnie również wiele roślin, bo nie mogę się zdecydować, które lubię najbardziej :;230 Może jednak najwięcej róż. Jednak inne z upodobaniem sadzę także. Marzy mi się taki ogród jak Twój-pełen cudów :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5117
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Danusiny miszmasz c.d.

Post »

Danusiu, powaliłaś mnie na kolana, Ty i Twoja działka, jej zawartośc, Żebym nie widziała zdjęc, iż jest wszystko na płasko to pomyślałabym, że sadzisz swoje rośliny piętrowo. Jak Ty to robisz, że pomieściłaś ich aż tyle? Czy kiedykolwiek liczyłaś ile masz roślin? Jest ich taka różnorodnośc
Jestem pełna podziwu ;:180 ;:180
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4527
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Danusiny miszmasz c.d.

Post »

Zuziu jeśli masz tego iryska , to dobrze , piękny jest :D Ja też bedę czekała na następne ciekawostki.

zwkwiat bardzo dziękuję za życzenia ,u mnie dało się plewić , ale to dobre się skończyło , mamy troszkę śniegu :cry:

Iza mnie się podoba taka pogoda , dla mnie może wcale zimy nie być , niestety , mamy już trzeci dzień koło 0 st. i trochę śniegu .Liczę na to ,że sprawdzi sie prognoza mówiąca o bardzo wczesnej wiośnie .

ewamaj66 witaj ;:196 , ja też mam problemy z wyborem ulubionych roślin , bo podobają mi się wszystkie :;230 . Róż nie kocham , ale kilka mam ( ratowane , z przeceny ) .
Co do Twojego ostatniego zdania - to mój ogród wygląda niby ładnie na zdjęciach , a w rzeczywistości jest buszem , w którym rośliny i chwasty rosną juz piętrowo :D .

imwsz witaj ;:196 , dziękuję za miłe słowa :oops: Roślin mam sporo , ale w małych kępkach więc nie zajmują dużo miejsca , no a działka ma 5 arów . Nie liczyłam ile roślin mam , ale postanowiłam sobie ,że w tym roku zrobię spis . Nie wiem ,czy mi się uda :?

To są te dwa zdjęcia , których nie udało mi sie wcześniej wstawić .
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Danusiny miszmasz c.d.

Post »

Och, usilnie pracuję nad uzyskaniem takiego buszu :D Trochę mi trudno, bo M też ma coś do powiedzenia, ale choć niektóre zakątki są gęsto obsadzone. Przymierzam się również do spisu, choć na pewno roślin nie mam aż tak wiele, jak Ty. W lutym będę miała więcej czasu, więc pewnie wtedy zacznę.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4527
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Danusiny miszmasz c.d.

Post »

Ewuniu z tymi naszymi spisami to różnie może być , ja robię to juz piąty rok i :;230 nic .

Dzisiaj było zimno , ale słonecznie ,około 2 st .

Po raz pierwszy zakwitnie Adonis amurensis FUKUJUKAI
Obrazek

śliczny brudnożółty kolor pierwiosnka - dlatego kupiłam
Obrazek

tak przezimowały mi rośliny z Czech , w doniczkach pod huśtawką , aby nie padał na nie deszcz i śnieg ( bardzo dużo zginęło :( , ale czekam do kwietnia , może odżyją )

Schizocodon soldanelloides var. magnus
Obrazek

Shortia uniflora
Obrazek

Schizocodon ilicifolium
Obrazek

Schozocodon soldanelloides
Obrazek

Primula auricula
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Danusiny miszmasz c.d.

Post »

W zeszłym roku zaczęłam spisywać róże, ale tyle dokupiłam, że znów się pogubiłam :;230 Wrzośce zaczęły u mnie kwitnąć, ale w tej chwili siedzą pod śniegiem.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”