Przypołudnik(Mesembryanthemum) - wysiew, uprawa,problemy

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dorota T.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1379
Od: 11 mar 2007, o 12:09
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Gosiu ja wysiewałam do gruntu ok.10 maja, jeśli zrobisz rozsady, to będziesz miała wcześniej kwitnące przypołudniki. Nasionka można zbierać, a pan w ogrodniczym powiedział, że wysiewają się same, więc czekam co z tego wyniknie. :roll:
Nasionka są bardzi drobne więc wysiewam je pomieszane z piaskiem i nie przykrywam ziemią, delikatnie podlewam. Pozostawiam po dwie, trzy roślinki blisko siebie , a jak wzejdą gęściej, to część przesadzam w inne miejsce i rosną pięknie do przymrozków.
Pozdrawiam.
Inter vepres rosae nascuntur. Róże rosną wśród cierni.
Mój ogródek-cz.1 ... Mój ogródek-cz.2 ...
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Ja od kilku lat produkuję rozsady.Wysiewam tak ,jak pisze Dorotka tylko ich nie przerywam i nie przesadzam.Wysiewam gęsto a potem ,jak mają 2-3 cm kępkami wsadzam do ziemi.
Pozdrawiam, Ania
Moje dalie i lilie
Mój ogród:2007/08/09/10/11/12
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3475
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Anulko a kiedy wysiewasz nasionka na rozsady?
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
onkr78
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 lut 2008, o 20:55

Post »

anulka pisze:A sadziłaś pelargonie kaskadowe?One tez ładnie rosną w słońcu.
Anulka sadziłem pelargonie kaskadowe :D Owszem rosły bardzo ładnie, ale moja sąsiadka z dołu nie wytrzymała nerwowo jesienią, jak zaczęły płatki moich pelargonii pokrywać jej parapet. Wydzwaniała po straż miejska itp. Nikt mi nie nakazał likwidacji moich okiennych upraw, ale w tym roku chce uniknąć takich spotkań i nie chcę by moja sąsiadka dostała zawału, chcę mieć czyste sumienie :D Co do przypołudnika to już go wysiałem do kuwet. Zdziwiłem się bo po 4 dniach wykiełkował. Widocznie moje okno mu przypasowało.
Rozalia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 6 mar 2008, o 16:18
Lokalizacja: Strzegom

Post »

Ja też posiałam przypołudnika ale do doniczki... no i zrobiłam to zdecydowanie za gęsto - wyrósł mi dosłownie jeden obok drugiego :? boję się żeby za bardzo się nie powyciągały ale są jeszcze za małe żeby je rozsadzić, mają po centymetrze... co mam z nimi zrobić?? :(
Pozdrawiam gorąco - Róża
Awatar użytkownika
bogusia177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5556
Od: 14 wrz 2007, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzislaw Śląski

Post »

Zrobiłam to samo zasiałam do doniczki ,wykiełkowały nasionka i są gęste co dalej zrobic żeby ich nie zniszczyć ,czy będzie dobrze jak posadzę kępkami do opakowań po jogurcie i zaniosę do szklarni :?: kiedy mogą iść do gruntu :?: :P
znajoma29
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 10 mar 2008, o 00:12
Lokalizacja: Częstochowa

Post »

Dziewczyny mnie też dość gęsto wyrosły, mają juz około 2 cm i niektóre przesadziłam do mniejszych pojemniczków(po śmietanie) po 3 szt. Myśle, że bedzie dobrze... i już nie mogę sie doczekać kiedy będą kwitły :))
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

U mnie przypołudnik tez rosnie gęsto.Niestety te nasionka trzeba wysiewac do duzych pojemników to wtedy tak gęsto nie rosną.Przypołudników nie powinno się pikować po kilka sztuk-lepiej poprzerywać.Ja ,jak trochę podrosną przesadzam kępkami do nowej kuwety i tak sobie rosną aż do wysadzenia w gruncie.Przy przesadzaniu siewki wsadzam po same listki.
Pozdrawiam, Ania
Moje dalie i lilie
Mój ogród:2007/08/09/10/11/12
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Też zauroczona Przypołudnikami u Doroty T. :D kupiłam w tym roku nasionka :D Jeszcze ich nie wysiałam i mam zamiar to zrobić dopiero po Świętach ... nie za późno to będzie?? Czy szybko wschodzą??
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

śmiało wysiej po Swiętach.Bardzo szybko wschodzą.Ja nawet wysiewam w kilku turach.
Pozdrawiam, Ania
Moje dalie i lilie
Mój ogród:2007/08/09/10/11/12
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

bardzo ładne kwiatuszki, ale ja takich nie mam....
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

anulka pisze:śmiało wysiej po Swiętach.Bardzo szybko wschodzą.Ja nawet wysiewam w kilku turach.
Dzięki anulko :D Też wysieję w kilku turach, muszę tylko jeszcze dokupić torebeczkę nasion :D :D Jak szaleć to szaleć ... :lol:
jędrek57
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 9 cze 2008, o 21:49
Lokalizacja: Żory

Post »

Obrazek
w ub.r. przywiozłem taką roslinkę z Włoch
czytając wasze posty wydaje mi się że to z przypołudnikowatych, ale czytam że przypołudniki są jednoroczne, a ta mi przezimowała i niedługo pięknie zakwitnie - oczywiście kwiatków będzie miała mnóstwo.
Czy to przypołudnik? czy może jakaś inna roślinka?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”