Wiklinowy balkon Lilaska

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lilasek
200p
200p
Posty: 242
Od: 4 kwie 2012, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wiklinowy balkon Lilaska

Post »

Lineta pisze: Tyko ten kawał pustego parapetu nie daje mi spokoju. Jakim cudem on jest pusty?! :D
A jakiejś Bernadetki przypadkiem nie podglądasz? :D
nie, no pusty to on nie będzie, skądże znowu ;) w ciepłe dni to bywa, że leżą tam podusie kotów albo kosze i tam gniją sobie, ale planuję tam postawić coś zwisającego, surfinie, lobelie, jeszcze nie wiem co, zależy co kupię, bo niestety to, co wsadziłam nadawało się do kosza. Wyrosły jakieś mikruski i kocury mi podeptały ;) Przy tych padalcach to najlepiej mi rośnie rzeżucha ;)
Dziś wstawię resztę fot ;), ciekawe czy Wam się spodobają moje pomysły ;)
A o co chodzi z Berndetką, bo nie skumałam ?
Pozdrawiam Lila
Mój wiklinowy balkon
Awatar użytkownika
Lineta
1000p
1000p
Posty: 2359
Od: 15 mar 2012, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Wiklinowy balkon Lilaska

Post »

A! Święta racja, to są kocie parapety. cokolwiek tam postawisz roślinnego, też zaraz stanie się kocie. :D
A z tą Bernadetką to jest cytat z piosenki tych górali z Milówki, jakże oni się nazywali: bracia Golcowie, Golec Uorkiestra. "Kupiłem lornetkę, by podglądać Bernadetkę". Rym do "lornetki" aż się prosi. :D
Ogród tysiąca kwiatów i motyli. Serdeczne pozdrowienia, Gosia
Ogród Linety
Ogród Linety cz.2
Awatar użytkownika
lilasek
200p
200p
Posty: 242
Od: 4 kwie 2012, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Wiklinowy balkon Lilaska -ciąg dalszy fot

Post »

Ale Was teraz pomęczę, że szok, się poświęciłam na maksa, zresztą kotowate też się poświęciły ;) Trochę się wstydziły, ale co tam, czegóż się nie robi dla sławy ;)
Zacznę od skalniaka, o który prosiła Niunia1981, pokusiłam się nawet o zbliżenia. Blisko mojego domu jest centrum ogrodnicze i tam jest tyle tych skalniaków, że mała głowa, jutro Wam pokażę na co jestem narażona, fotki mam w telefonie ;) Mam druga taką misę i szczerze myślę, czy przypadkiem nie zrobić drugiego skalniaka, doradźcie mi czy zrobić skalniaka, czy on ma sens, czy lepiej w nią wpakować jakieś bardziej kobiece kwiaty?

Zdjęcie można sobie powiększyć, poprzez kliknięcie (wstawione mam na swój serwer, więc jest bez upierdliwych reklam)

Skalniak
Obrazek

A teraz moje dwa Słońca: Bazyl i Romek

Bazyl lat 13
Obrazek

Romek niebawem skończy roczek ;) Adoptowany w lipcu z kociejmamy
Obrazek

A no i moje pierwsze bonsai Ligustr chiński coś pięknego, ja to się chyba tymi drzewkami obstawię niebawem ;)

Dalej pokażę pokój z drapakiem w postaci brzozy. Dla tych, dla których mogłoby to się wydawać bestialskie, to to drzewo, jak i kilka innych zostało przeznaczone na wycinkę, nie było wycięte specjalnie dla mnie...

Obrazek
oraz pokażę kilka moich nabytków. W poprzednim mieszkaniu miałam jedynie zielistkę i kilka innych kwiatków, które tam zostawiłam, a tutaj kupiłam z różnych przecen po 5 zeta i nie tylko.

Ficus benjamina Lovely - jak go zobaczyłam to zdębiałam, bo jest taki śliczny ;)
Obrazek

Bluszczyk
Obrazek

Dracena Ruscacae za 5 zł
Obrazek

Kordylina Agavacae za 5 zł
Obrazek

i na koniec Roman się wtrynił, grubas jeden ;)
Obrazek

a tak a'propos mam nadzieję, że nie jest to zbyt wielka ilość zdjęć, jak na raz... Postaram się Was nie męczyć, mam jeszcze troszkę do pokazania ;)
Pozdrawiam Lila
Mój wiklinowy balkon
Awatar użytkownika
Martika68
200p
200p
Posty: 360
Od: 7 gru 2011, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiklinowy balkon Lilaska

Post »

No tak,co do podglądania to ja też się przyznaję :oops: .Z tym,że ja to jestem storczykowo bardziej zakręcona,więc idąc ulicą spoglądam na wewnętrzne parapety szukając kwitnących storczyków.I mam takie ulubione okna,gdzie przez cały rok coś ładnego zobaczę,że też u mnie nie chcą tak kwitnąć :!:
A w sprawie kotów to też poproszę o zdjęcia,jestem żywo zainteresowana,sama mam kotkę,ale ona jest z tych kudłaczy co nie lubią się zbytnio przemęczać.Podłogowa jest,więc moje uprawy są bezpieczne :)

O,widzę,że w między czasie pojawiły się kociaki więc idę oglądać ;:173
Martika
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Wiklinowy balkon Lilaska

Post »

Liliano skalniaczek śliczny, ściągne sobie od ciebie bo właśnie o czyms takim myślałam na mój balkonik ;:108
Nie wiem czym mam się zachycać bardziej - bonsai, pomysłem z brzozą, kwiatkami domowymi czy kociakami ;:oj
Wstawiaj zdjęcia dalej bardzo prosimy bo zapowiada się wspaniale!
Pozdrowionka dla kociaków od mojego pieska i królika :;230
No dobra, dla ciebie też ;:224
A, i bym zapomniała - bardzo ładny kolor ściany ;:108
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
Martika68
200p
200p
Posty: 360
Od: 7 gru 2011, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiklinowy balkon Lilaska

Post »

Panowie Bazyl i Roman wyglądają bardzo dystyngowanie,wspaniale pozują.Piękne koty,lubię takie jednokolorowe.Choć ciapate też lubię :wink:.
Martika
Awatar użytkownika
lilasek
200p
200p
Posty: 242
Od: 4 kwie 2012, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wiklinowy balkon Lilaska

Post »

Martika68 pisze:Panowie Bazyl i Roman wyglądają bardzo dystyngowanie
hihihhi no właśnie tylko tak wyglądają, a w głowie wsiu bździu... Czasem w tych, jak ja to nazywam, ptasich móżdżkach tli się jakiś przebłysk i właśnie on na tych zdjęciach się pojawił;)
Niunia1981 pisze:Liliano skalniaczek śliczny, ściągne sobie od ciebie bo właśnie o czyms takim myślałam na mój balkonik
a ściągaj sobie, ja się cieszę, że Ci się podoba ;) Ja nie wiedziałam, że jest tyle gatunków tych rojników i rozchodników ;)
Pozdrawiam Lila
Mój wiklinowy balkon
Awatar użytkownika
diament
1000p
1000p
Posty: 2014
Od: 5 gru 2009, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wiklinowy balkon Lilaska

Post »

Bardzo fajny balkon, ciekawa jestem jak się zazieleni. Ta wysokość ;:202 ciekawe czy kwiatki nie będą miały lęku wysokości ;:219
kociaki super, fajnie pozują :lol:
Awatar użytkownika
Martika68
200p
200p
Posty: 360
Od: 7 gru 2011, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiklinowy balkon Lilaska

Post »

diament pisze: Ta wysokość ;:202 ciekawe czy kwiatki nie będą miały lęku wysokości ;:219
Tak sobie myślę,że roślinom to bez różnicy.A biorąc pod uwagę,że zawsze rosną do góry to nawet powinny być zadowolone :wink:
Martika
Awatar użytkownika
Lineta
1000p
1000p
Posty: 2359
Od: 15 mar 2012, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Wiklinowy balkon Lilaska

Post »

Lilasku, wszystko śliczne: balkon, brzoza, skalniaczek, koty... Jasne, że zrobiłabym w drugiej misce drugi taki skalniaczek, bo tyle jest tych rojników i rozchodników! A Twoje kwiaty pokojowe są w doskonałej formie, jesteś widocznie jedną z tych osób, które potrafią odratować jakieś przecenione roślinki i nadać im wygląd odpowiednio zdrowy i wypielęgnowany. :)
;:138 Wielkie brawa dla Ciebie.
Ogród tysiąca kwiatów i motyli. Serdeczne pozdrowienia, Gosia
Ogród Linety
Ogród Linety cz.2
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Wiklinowy balkon Lilaska

Post »

super kociaki
a na tą brzozę włażą ??
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Wiklinowy balkon Lilaska

Post »

Fajne koty ;:333 .A roślinki i brzoza też super.czekam na więcej śliczności
Awatar użytkownika
lilasek
200p
200p
Posty: 242
Od: 4 kwie 2012, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wiklinowy balkon Lilaska

Post »

Lineta pisze:Wielkie brawa dla Ciebie.
eeee, troszkę do nich przemawiam i od czasu do czasu koty coś tam z nimi kumkają ;)
Ale dziękuję ;)
koniczynka pisze:super kociaki
a na tą brzozę włażą ??
No Bazyl to nie, wręcz się jej boi, on woli latać (szczerze powiedziawszy wypadł raz z mojego poprzedniego mieszkania na glebę - 11 pietro!), za to Romas lubi popisówkę strzelić i wskakuje na 2 susy na sam czubeczek, gorzej z zejściem, ale daje radę, miło, że ostrzą sobie pazurki o nią. Jak mi się brzózka znudzi w pokoju to ją oddeleguję na balkon, też będzie stała w rogu, ale obsadzę ją wtedy bluszczem ;)

jola1313 pisze:Fajne koty ;:333 .A roślinki i brzoza też super.czekam na więcej śliczności
Dziękuję i miło, że się podobają ;)
Pozdrawiam Lila
Mój wiklinowy balkon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”