Trawa nie kiełkuje

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Trawa nie kiełkuje

Post »

ogrod2000 pisze:
przy okazji sprawdzam sobie reakcje na różne nawozy.
Obornik kurzy granulowany sprawdzałeś jako nawóz naturalny do wzmacniania trawnika ?
Który ma atest, że jest bezpieczny dla ludzi, czyli został odkażony i nie spowoduje wystąpienia jakiegoś pasożyta u ludzi ?
Swierk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 27 maja 2012, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa nie kiełkuje

Post »

pozwole sobie wrocic z dyskusja do mojego problemu z 1 posta (i Dzięki za odpowiedzi)

przypomnialem sobie ze te moje trawy to były "trawy z iławy". tak wysialem ich 2x wiecej niż producent zalecal.

6 dzien po siewie i dziadostwo - na 1m2 zakielkowalo moze 10 ziaren i srednio 1 chwast :( a wczoraj i dzis padalo :( wczesniej podlewalem codziennie wieczorem oprocz 1 dnia...

na oko 80% ziaren jest na powierzchni (ziemia trawnikowa) - i pytanie czy z tego cos bedzie? czy rzeczywiscie slonce przez 3 dni wypalilo wiekszosc z nich? te co zakielkowaly maja nawet po 6cm wysokosci.

czy przegrabienie cos pomoze? czy jest sens czekac? (jeśli tak to będę bo nienawidzę robic w ogrodzie) czy efekt nie bedzie taki ze bedzie wiecej chwastow niz trawy?
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa nie kiełkuje

Post »

gemciu83 pisze:
ogrod2000 pisze:
przy okazji sprawdzam sobie reakcje na różne nawozy.
Obornik kurzy granulowany sprawdzałeś jako nawóz naturalny do wzmacniania trawnika ?
Który ma atest, że jest bezpieczny dla ludzi, czyli został odkażony i nie spowoduje wystąpienia jakiegoś pasożyta u ludzi ?
Tak, kiedyś kupiłem w Castoramie jak dobrze pamiętam był brązowy worek 10kg.
Na moim trawniku przydomowym efektywność w porównaniu z nawozami sztucznymi, zerowa.
Lekko nabrał ciemniejszej barwy i na tym koniec efektów. Po miesiącu wysypałem Saletrzak CAN27
i trawa szybko ożyła. To nawóz dla eco fanów i bardzo cierpliwych ogrodników.
Swierk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 27 maja 2012, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa nie kiełkuje

Post »

bylbym wdzieczny za odp. na moje pytania z przedpoprzedniego posta
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Trawa nie kiełkuje

Post »

Swierk pisze:pozwole sobie wrocic z dyskusja do mojego problemu z 1 posta (i Dzięki za odpowiedzi)

przypomnialem sobie ze te moje trawy to były "trawy z iławy". tak wysialem ich 2x wiecej niż producent zalecal.

6 dzien po siewie i dziadostwo - na 1m2 zakielkowalo moze 10 ziaren i srednio 1 chwast :( a wczoraj i dzis padalo :( wczesniej podlewalem codziennie wieczorem oprocz 1 dnia...

Ale w tej mieszance masz nasiona, które kiełkują od 7 do 21 dni więc musisz czekać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”