Ogródek Gosi cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25151
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Witam wszystkich :wit
Nareszcie cieplutki dzień dzisiaj mieliśmy.
Co prawda nie popracowałam w ogródku, ale i tak miło było wieczorem podlewać wieczorem. Jutro pewnie bedzie jeszcze cieplej. :D

Asiu, ja mam gąszcz i Ty masz gąszcz, ale mimo wszystko u Ciebie bardziej przytulnie. U mnie za dużo wolnej przestrzeni :wink:

Piotrze, co taki uporządkowany facet robi w moim ogródku? Przecież to zaprzeczenie Twojego porządku. :roll:
Ale cieszę się bardzo, że mimo wszystko chcesz tu zaglądać. :D

Agunia, dobra, dobra. Ja tu powoli dobijam do 70 strony. To ja u Ciebie muszę każdego dnia nadrabiać zaległości ;:204 ;:101
Na razie sprawa ścieżki zeszła na plan dalszy. Po pierwsze muszę najpierw zmienić trawnik, a to dopiero może w przyszłym roku. Po drugie ostatnie wydarzenia w domu nie są najszczęśliwsze. cały czas pasmo nieszczęść. Kasa przez palce przecieka na zupełnie inne sprawy.
A w ogóle podoba Ci się pomysł?

Jolu, ja tez uwielbiam zdjęcia perspektywy. Można sobie choć trochę wyobrazić jak ogród wygląda. Co prawda mój aparat nie oddaje tego co oczy widzą, ale mimo wszystko.

Aniu, jednak przyznaj, że bałaganiarski. Powinnam więcej jednakowych roślin grupować, a ja wciskam wszystko co popadnie. Zmiany jakie zaszły w ogrodzie będe pokazywała w zimie. Nie mam teraz czasu na analize zdjęć. Jest ich zbyt dużo.

Igiełko, Martuś, witajcie ;:7
Ciesze się, że zaglądacie


No to dalszy ciąg mało aktualnych fotek z początku sierpnia
To były piekne czasy :roll:
Początek urlopu

Moja nn prawdopodobnie Jubilee du Prince de Monaco
Obrazek

Obrazek


Bonica kwitła do tej chwili, ale już wypuszcza nowe pędy. Chyba najlepsza róża u mnie
Obrazek

Perspektywa
Obrazek

I zbliżenie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I mój najwierniejszy towarzysz
Obrazek

I takie tam

Obrazek

Obrazek

Zakwitła mi jarzmianka Major.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Ale masz pięknego psa , co to za rasa?
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25151
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

To Golden Retriever. Najlepszy pies jakiego miałam
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3192
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Piękny psiul, ale hmm, dlaczego najlepszy?
Na jednej z fotek widze małe, wysokie fioletowe kulki, co to? Czyżby rutewka, której szukam :)
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24812
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Gosiu czy to taka niziutka naparstnica??? ;:oj jest cudna.....i te wspaniałe róże....jak miło pooglądać takie wspaniałe widoki, kiedy u mnie różana pustka...
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Zmiany poczynilas dosc znaczne i ten niby balaganiarski wcale nim nie jest. To tak z kokieteri chyba piszesz :wink:
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Gosiu, piękne sierpniowe zdjęcia... ;:138
Bonica jest niezastąpiona, moja miała ledwo parodniową przerwę w kwitnieniu :tan
Twoje gęstwiny są cudowne, i nie przesadzaj, że takie znowu nie poukładane... ;:224 :lol: :wink:
Bałagan...to jest u mnie...i jeszcze długo będzie... :;230
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
Awatar użytkownika
Agatra
500p
500p
Posty: 678
Od: 23 lis 2009, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Gosia a jak czerwona jarzmianka? Bo też miałaś. U mnie zaczynają kwitnąć rozchodniki - znaczy jesień idzie chyba?
Kasia :wit
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Gosia, ja tez jestem ;:196
Ogród to żywy organizm - niby banał, a taki prawdziwy..ciągle coś się w nim zmienia, z mniejszym lub większym udziałem właściciela ;-) Twoj ogród wiele zyskał w ciagu 4 lat, a kolejne zmiany w toku ;:138 Z przyjemnością będę śledzić dalsze metamorfozy ;:173
Ps. Piękna ta jarzmianka ;:oj gdzie ją kupilas? Podoba mi się kilka odmian, muszę je gdzieś upolować ;:65
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
x-ag-a
---
Posty: 13318
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Gosiu, ale dziś palma była 8-) Opalałam się (i opitalałam ;-)) przez cały dzień - już nie pamiętam kiedy miałam weekend lenistwa...
Wytłumacz proszę jaśniej jak chcesz zrobić tę ścieżkę z bali?
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Jestem i ja :wit

O ścieżce z podkładów kolejowych słyszałam (nawet widziałam), ale o takiej z bali nie. Wytłumacz Gosiu, jak masz zamiar je "montować".
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25151
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Dziewczyny, ale dzisiaj miło było. Sierpień jednak potrafi być piekny.
Taki właśnie pamiętam zawsze. Nie wiem co mu się w tym roku stało, że dopiero dzisiaj się poprawiło.
No, ale dobrze, że się poprawiło ;:3

Grażynko, najlepszy, bo chyba najfajniejszy ze wszystkich psiunów jakie miałam dotychczas. Najbardziej przytulaśny, najlepszy ogrodowo, bo praktycznie nie niszczy mi rabat. Tak w ogóle naj. Traktujemy go jak członka rodziny. W sumie inne psy tez tak traktowaliśmy, ale teraz chyba najbardziej. Nie ma możliwości przejść koło niego, żeby go nie pogłaskać,. pogadać do niego.
Natomiast nie wiem o jakie zdjęcie Ci chodzi. Musisz sprecyzować.
Chociaż rutewkę mam faktycznie.

Aga, u mnie wszystko jest takie niziutkie, bo u mnie słaba ziemia jest. Wczoraj byłam u wujka, u którego latria wyrosła na 80 cm. Duże dorodne kłosy. U mnie raptem 40 cm.
To samo chyba jest z naparstnicą. Chociaż może to wynika tez z tego, że ja nie dałam jej dużo miejsca do rozrośnięcia się. A róże to były. To są zdjęcia z początków sierpnia. No, ale kolejne już się szują. :D

Jula, chyba każdy patrzy na swój ogródek bardziej krytycznie niż inni Ja widzę całość. Wy tylko zdjęcia, ale zdjęcia nie oddają tego co jest na rabatach. Trzeba by mieć taki aparat co Agunia. Mnie najbardziej wkurza teraz mój trawnik. Uważam, że nie wiem jak rabaty byłyby wspaniałe, wstrętne obramowanie ujmie im urody. Jestem w sumie zadowolona ze swojego ogródka, bo on odzwierciedla mnie samą, trochę zwariowaną, pełną życia kobietkę. No i chciałam, żeby każdy kto wejdzie do mojego ogrodu poczuł się jak na wakacjach, jak w domku letniskowym. Mam nadzieję, że się udało.

Gosiu, ja zaczęłam układac swoje rabaty ostatnio. Nie wiem jak to się stało. Czyżbym przechodziła transformację?
Nowe nasadzenia są bardziej przemyślane. Już zaczęłam komponować, nie tylko sadzić.
To też jest fajne, ale nie wiem, czy nie spowoduje rewolucji ogrodowej. Chyba mój m. już tego nie przezył :;230

Kasiu, moja czerwona jarzmianka już dawno przekwitła. Może dlatego, że jest posadzona w zbyt cienistym zakątku?

Obrazek

Jesień niestety nadciąga nieubłaganie, ale na razie nie przywołujmy jej.

Kasiu Robaczku, mam nadzieję, że będziesz nadal zaglądać do mnie i obserwowac zmiany jakie zachodzą u mnie w ogrodzie. Uwielbiam tworzenie czegoś nowego. Nawet jeśli jest to niewielka zmiana, bardzo mnie cieszy. Zresztą chyba Ciebie też. Widzę, że nie możesz usiedzieć w spokoju ciągle coś kombinujesz ;:333
Ostatnią jarzmiankę kupiłam u Marka Podstolca na all. Dostałam bardzo ładne sadzonki. Były tak duże, że udało mi się z jednej zrobić 2. To dotyczyło wszystkiego co od niego dostałam.

Agunia, miałyśmy zatem obie wspaniałą niedzielę. Ja też dzisiaj nic nie robiłam. Jedyne zajęcie to przeglądanie gazet ogrodniczych jakie nazbierałam przez te wszystkie lata. No i co? No i robię nowe nasadzenia przy schodkach. :roll:
Tylko nie wiem kiedy uda mi się plan zrealizować.

Dominiko, ciesze się, że jesteś.
Moja ścieżka byłaby zrobiona z drewnianych bali. Kolega rozbierał dach ze stuletniego domu. Drewno jest zdrowe, bez korników. Teraz tylko trzeby je pociąć, przetransportować na działkę, a potem pociąć na połowę każdy klocek, bo przecież nie musi być taki gruby wkopany w ziemię. Oczywiście zabezpieczyłabym je jeszcze czymś, przed zakopaniem. Bo tylko zakopałabym bez zaprawy w dobrze ubitej ziemi na podsypce.
Tylko jest jeden problem. Nie kontaktowałam się z kolegą od 2 tygodni, bo jestem na urlopie, a on pracuje za granicą. I nie wiem czy już się nie pozbył tego drewna. No i jeszcze muszę namówić na to przedsięwzięcie m.
Całkowita realizacja byłaby dopiero wiosną przy zmianie trawnika

To ciąg dalszy sierpniowych fotek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Sure
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3527
Od: 5 lip 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północ

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Gosiu, pięknie jest u Ciebie.Jakie duże zmiany przez tych kilka lat, to robi wrażenie... :)
pozdrawiam, Agata
ogród Agaty - cz.4
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”