Petunia z nasion Cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Petunia z nasion

Post »

Moje maleństwa wzeszły ślicznie, tyle, że nie było mnie przy nich jak trzeba je było przysypać ziemią i teraz się powykładały, ale spróbóję je popikować i zobaczymy co to będzie. :shock:
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
noriska
100p
100p
Posty: 188
Od: 8 mar 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Buskerud, Norwegia

Re: Petunia z nasion

Post »

Arkady pisze:Bo jak raz przepikujesz to petunie będą się uginać i zauważysz na dolnej części że jest cienka i trzeba jeszcze raz przepikować :wink:
Nie rozumiem i zarazem rozumiem :roll: :lol:

Nie rozumiem po co pikowac drugi raz juz przepikowane po liscienie siewki? ;:131
Rozumiem, ze trzeba pikowac (a raczej przesadzac) te przepikowane siewki, ktore nadal maja za malo swiatla lub/i za cieplo i sa wybiegniete ;:108

W ubieglym roku moje sadzonki byly dosc wiotkie. Przyczyna bylo za wczesne posianie i w wyniku tego trzymanie ich po przepikowaniu w temp. pokojowej w marcu - za cieplo i za malo swiatla. W tym roku posiane dwa tygodnie pozniej, po wschodach, wyladowaly w chlodnej piwnicy pod lampami. Sa juz po pikowaniu. Zadnego wybiegniecia. Trzymaja sie mocno ziemi ;:172 Niektore juz zostaly pozbawione drugiej pary lisci by sie lepiej rozkrzewiac.
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Petunia z nasion

Post »

Rozpikowałam 87 szt. ;:oj , a resztę oddam w dobre ręce do koleżanki. Nawet jak mi wiekszość padnie, to co ja zrobię z taka ilością kwiatów ;:223
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Arkady
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 kwie 2012, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Petunia z nasion

Post »

Możesz sprzedać zawsze to jakiś zysk bo petunie są drogie a surfinie jeszcze droższe :wink:
Awatar użytkownika
Ogoonek
100p
100p
Posty: 188
Od: 27 gru 2012, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubań

Re: Petunia z nasion

Post »

O proszę! :D Dory pomysł. Mi siew kompletnie się nie udał. Tak, że albo w tym roku kupię rozsadę, albo obejdę się smakiem. :(
Pozdrawiam, Ogoonek :)
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Petunia z nasion

Post »

Jak macie po drodze do Płocka, to oddam i petunie i astry peoniowe i chryzantemowe i pomidory.... Jak nie to zostaje faktycznie ryneczek ;:223
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
sylwana85
500p
500p
Posty: 734
Od: 21 lut 2011, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowa Dęba

Re: Petunia z nasion

Post »

Kochana co to jest 87 sztuk, jak zaczniesz sadzić to szybko ta ilość pujdzie ;) ja petunie daję też do gruntu super rosną ;)
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Petunia z nasion

Post »

Ta jest zwisająca, a ja nie mam w chwili obecnej nawet jednego miejsca, gdzie bym ją mogła powiesić :;230
Miała być dla Mamy (balkon ledwo ponad 1 m), dla Teściowej tyleż powierzchni i może w donicę dla ,,Mojej" Tereski.
No cóż ryneczek czeka, otwiera sie droga do własnego biznesu.... ;:306
Tylko, żeby choć 10% przeżyło moje zabiegi. ;:224
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
sylwana85
500p
500p
Posty: 734
Od: 21 lut 2011, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowa Dęba

Re: Petunia z nasion

Post »

Powodzenia, ;) na pewno ci się uda ;)
Agusik
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 12 lut 2013, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunia z nasion

Post »

W tym roku z petuniami mi się nie udało :( naokoło 200 nasionek wzeszło 6.. za 3 podejściem. Ziemia była chyba niewłaściwa ;:223 Za 4 razem wysiałam około 30 nasionek i wyrosło do tej pory 11. A tak liczyłam na petunie ;:145 Może za rok będzie lepiej...
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Petunia z nasion

Post »

A umie była klęska urodzaju (pewnie dlatego, ze przez cały czas byłam w szpitalu). ;:14
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
OLAKAJA
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 4 mar 2013, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunia z nasion

Post »

Witam :wit Jestem początkującą ogrodniczką i całkiem :mrgreen: .Pierwszy raz wysiałam petunie typu surfinia.Wykiełkowało ze 200 ;:oj .Śledzę forum od niedawna i uczę się od was.Przepikowałam te większe i mam je na parapecie południowym temp. ok.20 stopni.Jak myślicie nie za ciepło?
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Petunia z nasion

Post »

Witaj Olu :wit
U mnie stoją na takim właśnie parapecie, ale jest tam chłodniej(nieogrzewany pokój) i rosną wyśmienicie. Będzie dobrze, czekać tylko na słoneczko i będziesz się cieszyć pięknymi kwiatkami :tan
Wpadłam do Was podzielić się radosną nowiną..Wszystkie petunie przeżyły drugie pikowanie :tan Normalnie nie mogę uwierzyć. Rosną już sobie w większych doniczkach osobno, czekając na wysadzenie na zewnątrz :heja
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”