Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie, problemy

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6970
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

A tak wygląda:
Obrazek
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1005
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Jestem pewny ze będzie dobrze :) Moja mała tez na początku nie łapała sama muszek.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6970
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

To na razie jest moja pupilka. ;:112 Tylko co będzie w zimie - utrzymanie temperatury w zakresie od 1 do 10 stopni jest prawie niemożliwe, gdy się mieszka w bloku?
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

Erazm zimą pozakręcasz kaloryfery a sam założysz kożuszek czego sie nie robi dla ,,PUPILI" :D
Awatar użytkownika
Rafaloku
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 21 wrz 2005, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

Witam
wodę w podstawce podstawce utrzymuj na stałym poziomie, nie przekraczającym 2,5 cm. W zimę ogranicz podlewanie, jednak jedynie na tyle aby podłoże nadal pozostawało cały czas wilgotne. Gdy roślina będzie miała zbyt sucho, zauważysz to, bo natychmiast jej łodygi i liście staną się wiotkie. Gdy dobrze ją podlejesz, jej kondycja ponownie się poprawi.

Uwaga: do podlewania używaj wyłącznie wody destylowanej lub deszczówki (o ile mieszkasz w miejscu o małym skażeniu powietrza). Ewentualnie można podlewać przegotowaną i odstaną wodą z kranu, o ile jednak nie jest zbyt zanieczyszczona lub twarda.
Rafał
ad4m
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 lip 2006, o 18:14
Lokalizacja: Radom

Post »

Witam!
nie znalazlem na forum nigdzie takiego topicu, wiec pisze! chodzi mi o moja muchołówke. problem polega na tym ze pułapki, ktore powinny sobie dlugo zyc - zeby sie ladnie wybarwic na czerwono w sloneczku - umieraja. powoli czarnieja i jakby usychaja. odcianam je naturalnie wtedy. co prawda ciagle (i to dosc szybko)rosna nowe, ale martwi mnie ze tamte umieraja. najczesciej tak sie dzieje chyba kiedy w srodku jest owad. probowalem nawet otworzyc taka pulapke wtedy (po odcieciu, juz calkiem martwa) i te owady w srodku sa takie kurcze zgnile troche. ostatnio nawet moja mucholowka zakwitla. Stoi na parapecie, na poludniowym oknie, podlewam ja b.czesto filtrowana woda z kranu - utrzymuje wilgoc. nigdzie nie moge znalezc przyczyny tego zjawiska, to tez bardzo prosze o pomoc. Jezeli bedzie to konieczne w ciagu kolejnych kilku dni, postaram sie umiescic jakies zdjecia tego co sie z nim dzieje, jezeli mi sie to uda
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6970
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Liczba zamknięć pułapki jest ograniczona do 2-3, a czasami 1. Jeżeli pułapka nie nadaje się już do łapania zdobyczy to usycha, a na jej miejsce wyrasta nowa.
Moja też kwitła. :lol:
http://drosera.cpdb.info/dionaea.php
http://nepenti.pl/rosliny_szczegoly.php ... egorieId=9
http://www.ogrody.cvd.pl/pliki/mucholowka.html
http://bio.binertia.com/owadozer/mucholowka.html
Pozdrawiam Andrzej.
mama-1969
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 gru 2006, o 18:46

Post »

ja mam muchołówke amerykanska od godziny i cholera w swoim domu nie mam much przez nawilzacz i co ja teraz zrobie :( :( ale mam naszczescie strzych i czy moge ja tam chowac??


_________________________________________________
pozdrawiam
maciek :) :wink:
mama-1969
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 gru 2006, o 18:46

Post »

ja prosił bym o rade poniewaz mammuchołowke i cholercia idzie zima a ja niemam gdzie jej dac ani czym ja wykarmic co zrobic????????
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6970
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Da sobie radę bez much. Nie martw się. U mnie też w mieszkaniu much nie ma. Pilnuj tylko by w podstawce była woda przez cały czas. Ja używam przegotowanej i odstanej wody do podlewania. Wodę lejemy tylko do podstawki.
Przeczytajcie podane linki w tym temacie i będzie wszystko wiadomo.
Pozdrawiam Andrzej.
mama-1969
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 gru 2006, o 18:46

Post »

erazmie prosze cie o pomoc plz
mama-1969
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 gru 2006, o 18:46

Post »

ja ją kupiłem w leroy merlin i nie ma podstawki
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6970
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

To podłóż podstawkę pod donicę. Sprawdź czy donica na pod spodem otwory. W poście z dnia 29 lipca 2006 podałem adresy linków. Przeczytaj ten materiał i będziesz miała podstawową wiedzę o tej roślinie.
Pozdrawiam Andrzej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”