Sałata,pietruszka i koper

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
ida74
---
Posty: 4355
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Re: Sałata,pietruszka i koper

Post »

Aaaa.U mnie doszło już do 400 odmian i krzyżówek .

Sałatę,koper i rzodkiewkę wysiałam w grudniu ,w folii pod fizeliną .Take tam szaleństwo spowodowane brakiem zimy.

Nigdy mi się nie udawały warzywa na taśmie .Wschody były beznadziejne.W zeszłym sezonie znowu spróbowałam ,bo jestem leniwa i nie chce mi się przerywać ,a może żal coś wyrwać jak jest takie małe :roll: :?:
Zrobiłam motyczką dołki ,zlałam je porządnie wodą,aż pływało ,rozwinęłam na to taśmę z nasionami ,zasypałam ziemią i podlałam jeszcze raz porządnie .Marchewkę miałam wielgaśną ,wschody równe ,przerywać w sumie nie musiałam .
W tym roku już się rozglądam za takimi nasionami ,bo robotę trza szanować :wink:
Najważniejsze,aby papier łączący nasiona dobrze rozmiękł ,wtedy nasiona nie mają problemu ze wschodzeniem .
ida74
---
Posty: 4355
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Re: Sałata,pietruszka i koper

Post »

Comcia jak chcesz coś wcześnie posiać najpierw podlej, ziemią na kilka dni przykryj włókniną ,niech się nagrzeje ,a potem siej,a co?
Ja tak robię z dobrym skutkiem .Rzeżucha ogrodowa rośnie jak szatan ,jak do końca jej nie zjem to przekopie i nawóz zielony pod pomidory .Cebulę z malutkim zielonym szczypiorkiem też do ziemi wrzucam ,bo szczypior pędzony w wodzie ,w słoiku jakoś mi nie podchodzi .
W tym roku postanowiłam ,a co z tego wyjdzie :roll: ,posadzić pomidory około 5 kwietnia do folii nie ogrzewanej .Obłożę ją ciukami(czyli kostkami słomy)i przykryję szybą .M muszę urobić coby codziennie rano otwierał szybę i wietrzył foliak .
No zobaczymy co wyjdzie z planów ?
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Sałata,pietruszka i koper

Post »

Comciu może masz rację.Chyba posieję jak zawsze.Ale,jak zobaczę nasiona na taśmie,(obojętnie jakie)to kupię i poeksperymentuje.
DZIĘKI ;:180
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Sałata,pietruszka i koper

Post »

Czy to prawda że pietruszka, potrzebuje bardzo, bardzo kwaśnej ziemi!Tak jak borówka czy rododendron :roll: Chyba kiedyś gdzieś czytalam,nie jestem pewna?
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
richu
50p
50p
Posty: 86
Od: 15 paź 2010, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie, Praszka

Re: Sałata,pietruszka i koper

Post »

Z tego co mi wiadomo to pietruszka wymaga pH 6,5?7,5. Oczywiście mogę się mylić więc niech ktoś poprawi jak wie na 100% :)
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sałata,pietruszka i koper

Post »

richu pisze:Czy to prawda że pietruszka, potrzebuje bardzo, bardzo kwaśnej ziemi
Najlepsze są gleby średnio zwięzłe, nie zaskorupiające się, żyzne, próchniczne, o dużej pojemności wodnej i pH zbliżonym do obojętnego.
Pietruszka w warunkach działkowych jest trudna do uprawy ze względu na wrażliwość na nicienie.

Pozdrawiam
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5038
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Sałata,pietruszka i koper

Post »

Można wykorzystwać metody biologiczne do walki z tym szkodnikiem,dobre rezultaty daje wysiew aksamitki na grządce gdzie ma być uprawiana pietruszka.
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Sałata,pietruszka i koper

Post »

No właśnie! A ja mam zawsze sporo aksamitek na grządkach. Spróbuje wysiać pietruszkę wśród aksamitek ;:138 Dzięki :wit
Pozdrawiam Ewa
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5038
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Sałata,pietruszka i koper

Post »

Ewo i słusznie-dobrze będzie dla pietruszki i ładnie dla oka
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sałata,pietruszka i koper

Post »

W każdej glebie są nicienie. Im gleba lżejsza, tym więcej. Chcąc mieć ładne zbiory korzeniowych przy skażeniu gleby nicieniami należy stosować regularnie przedplony z owsa tudzież żyta jako nawóz zielony. Nicienie wnikają do korzeni tych zbóż ale giną bezpotomnie.

Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”