Kukurydza cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1098
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Pomiędzy roślinami w rzędzie 25-30 cm, a pomiędzy rzędami 50 cm, też słyszałam, że najlepiej plonują jak jest kilka rzędów, bo się lepiej zapylają.
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
Sunrise
200p
200p
Posty: 224
Od: 25 sty 2010, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Zastanawiam się czy siać kukurydze najpierw do pojemników na rozsady czy od razu do ziemi :roll:
W zeszłym roku wsadzałam nasionka w maju bezpośrednio do gruntu i prawdę mówiąć, późno wyszły i kukurydze nie zdążyły dojrzeć, fakt też, że pogoda była marna.
Esmeralda
500p
500p
Posty: 523
Od: 12 maja 2008, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Zamierzam tak: koniec kwietnia/początek maja robić rozsadę i 3tygodniową wysadzić w grunt, czytałam o tym w HO, pora sprawdzić organoleptycznie :D
Awatar użytkownika
tila
100p
100p
Posty: 160
Od: 21 mar 2010, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

A jak by tak namoczyć 24 h przed posadzeniem :?: .A moja kukurydza tez była marna w tamtym roku ,ale stary ogrodnik powiedział ze lubi dużo nawozu-więc w tym roku nie będę żałowała :wink:
Pozdrawiam Monika
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6227
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

:wit Dzisiaj po pracy poleciałam na działkę poszerzyć grządkę pod kukurydzę ,żeby posiać ją w dwóch rzędach ;:224(lepiej sie zapyla :uszy )
Własnoręcznie wyrywałam darń trawy przy pomocy trójzębu,skopałam zbitą ziemię ,wygrabiłam korzonki trawy,a jutro idę do ogrodniczego po czarną agrowlokninę ,żeby chwaty nie rosły za szybko do maja ;:3,po niedzieli posypię dolomitem,a kukurydze będę sadziła do dołków z granulowanym obornikiem
Mój M patrzy na mnie z niepokojem :shock:,
Asia
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3042
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Ania D. pisze:Karolina, u mnie na działce są wrony i nie ma siły, by wykiełkowała z ziemi kukurydza, fasolka czy dynia - jeśli coś nie jest przykryte włókniną, to wszystko wyciągną ptaszory. Trzy lata zajęło mi dochodzenie, dlaczego z całego poletka fasolki wyszła jedna sztuka, podobnie groszek czy dynia. Teraz już wiem...
A niech mnie kule biją... W życiu bym na to nie wpadła!! akurat cukinie zasadziłam w foliaku a później powysadzałam na pole. A z dyni to wyszła tylko jedna sztuka... A kukurydze to chyba ze dwie... tym razem spróbuję zrobić rozsadę, o ile nie jest jeszcze za późno...
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

mam zagwostkę z nasionami, na opakowaiu nie ma oznaczeia odmiany, tylko opis "odmiana słodka do bezpośredniego spożycia", ktoś z was miał może nasiona z tej firmy?
Obrazek

Później dokupiłam jeszcze nasiona kukurydzy cukrowej Golda F1, z opisu wydają sie bardzo podobne. Czy w takim wypadku mogłabym posiać oba rodzaje nasion obok siebie? Obawiam się ze jak wysieję jedne to mi nie wykiełkują, a jak oba to wszystkie :lol:
Ania
niuta
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 14 wrz 2010, o 09:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Karolina__ pisze:... tym razem spróbuję zrobić rozsadę, o ile nie jest jeszcze za późno...
za późno? To ja się zastanawiam, czy nei za wcześnie :)

Ja kupiłam w sumie 3 odmiany;
pierwsza cukrowa
druga taka śmieszna kolorowa
a trzecia bodaj "malinowa" -takie okrągłę kolbki raczej do suchych bukietów.

Nigdy nie miałam ogrodu i to są moje pierwsze kroki w uprawie działki. Z tego co wyczytałam na pierwszych stronach, to nie powinno się siać pastewnej obok zwykłej. Moje głupie pytanie laika: czy do moich odmian tez się ta zasada tyczy??? :|
Czy może warto posiać w trzech różnych krańcach działeczki by wyszły mi moje odmiany?
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

Z tego co tu wyczytałam, rośliny łatwo się mogą wzajemnie zapylić i będziesz miała owoce mieszańce, a to niekorzystnie wpłynie na smak. Na opakowaniu8 kukurydzy mam napisane ze powinna rosnąć w odległości 300m od innych odmian kukurydzy. Lub jak chcę zrobić, co wyczytałam w tym wątku siać tak by odmiany pyliły w różnym czasie.
Ania
niuta
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 14 wrz 2010, o 09:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

A jaka różnica czasu wystarczy? tydzień, dwa, czy miesiąć?
Przy 3 gatunkach to chyba trochę trudne..? :roll: ale pomysł dobry :)
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

dobre pytanie, ze mnie tak samo debiutant, więc chętnie się dowiem :) Dotychczas myślałam że z 2 tyg wystarczą i nie zastanawiałam sie nad tym :roll:
Ania
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1442
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

niuta pamiętaj że kukurydzę sadzi na takim zwartym zagonku, kilka rządków koło siebie żeby się wzajemnie zapylały i rosły ładne kolby.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6227
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kukurydza cukrowa

Post »

:wit A wystarczą dwa rządki kukurydzy,żeby kukurydza ładnie rosła? :roll:
Asia
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”