Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
neferet
200p
200p
Posty: 309
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko, przepraszam, że nie zaglądałam do Ciebie tak długo. Czas śmiga pędzikiem, więc jak już wpadłam na forum to wątki zwiedzałam po powiadomieniach no i wygląda na to, że źle coś ustawiłam, bo żadnego od Ciebie nie miałam. Za mną wariacka jesieniozima i nie najłatwiejsza, między innymi z powodów, o których pisałaś. Ja odcięłam się od wszystkiego. To się chyba nazywa emigracja wewnętrzna? :wink: Dziś złapałam więcej czasu i zaglądam na różne, dawno nie odwiedzane wątki i tak znowu jestem u Ciebie. I jestem zachwycona Twoimi zdjęciami i kwiatami. No i przeczytałam Twoją odpowiedź, o której nic nie wiedziałam. :) Fajnie, że masz chrześniaczkę moją imienniczkę. Ciekawe czy są jakieś odmiany nazwane tym imieniem... :D

Pytałaś czy mam swój wątek, bo nie możesz znaleźć. Nie mam. Dopiero w zeszłym roku ruszyłam z ogarnianiem działki po budowie i nie bardzo wiedziałam co bym miała Wam pokazać... Ale przyznam, że dojrzewam chyba do tego. Kiedyś jak nasz psiak był młodziutki zaglądałam na takie forum psio-zwierzęce i tam kiedyś usłyszałam 'załóż mu wątek koniecznie'. Uśmiechnęło mi się serduszko, kiedy przeczytałam co napisałaś, żebym założyła własny wątek. Psiak dzisiaj już starszy pan, uwielbia działeczkę, a z koleżanką co mnie tak poganiała do dziś mamy kontakt.:)

Tyle pięknych kwiatów u Ciebie, ale nie wszystkie rozpoznaję. :-D Masz chyba jedno cudo, o którym marzę i które kiedyś rosło u mojej babci - bożykwiat. Będzie u mnie na pewno. Niech mu tylko wyszykuję miejsce.
Z pewnym sentymentem patrzę na hibiskusy, ale u mnie ziemia piaszczysta. Nie wiem czy to dobry pomysł.
Pierwszy raz będę siać białe aksamitki. Przeczytałam, że wyrosły Ci wysokie. To chyba by się zgadzało z tym, co chciałabym osiągnąć - planuję je połączyć z wysokimi daliami. Zobaczymy.

Ech, poczułam wiosnę dzięki Tobie i temu forum! Dobrze, że jest takie miejsce. ;:167
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11457
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Dzisiaj u mnie deszczowo i ponuro...Idąc na zkupy obserwuję przyblokowe rabaty.Widziałam pierwsze kępy przebiśniegów,pierwiosnków,żonkili.Od razu raźniej! :) Kwiatowe pocieszajki i u mnie w domu bywają coraz częściej...
Storczyk ładnie kwitnący ;:333 a działkowy bylinowy aster biały to także mój ulubiony. ;:108

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Już dziesiąty luty. Coraz bliżej wiosna. Gdyby jeszcze słoneczko zechciało poświecić...
Wprawdzie od wczoraj nie spadła ani kropla deszczu, ale za to sine mgły wiszą nad ziemią i szaro za oknami.
A wydaje się, że tak niedawno było słoneczne i gorące lato.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Moniczko - miło mi znowu Cię spotkać. ;:167
Też bym chciała umieć odciąć się od wydarzeń zewnętrznych, ale - niestety - nie potrafię. Już w dzieciństwie ukształtował się we mnie aktywny stosunek do tego, co dzieje się wokół, a to za sprawą nachodzenia i kilku aresztowań mojego taty przez dziwnych 'panów'. ;:202

Mam dużą kępę bożykwiatu i jeśli nie zgnił, to chętnie się z Tobą podzielę. ;:333
Jeśli masz na myśli hibiskusy bagienne, to one potrzebują dobrej gleby, ;:131 natomiast z powodzeniem możesz posadzić ketmie syryjskie, popularnie zwane hibiskusami. Te nie mają wymagań. ;:303 U mnie sieją się, więc....
U mnie aksamitki wyrosły dużo wyższe niż powinny, ale na mojej działce jakoś wszystko wyrasta znacznie wyżej niż w opisie. Widocznie podłoże gliniaste nawożone gołębim nawozem robi dobrą robotę. ;:306

Dziękuję pięknie za ciepłe słowa pod adresem moich kwiatków i pozdrawiam cieplutko. ;:196
Obrazek

Maryniu - u nas w ogródkach przyblokowych nic jeszcze nie wieszczy wiosny. ;:185
Astry bylinowe u siebie przerzedziłam, pozbyłam się wysokich, zostawiłam tylko niskie i tylko trzy. A białego też darzę szczególną sympatią. ;:333
Zastanawiałam się wczoraj podczas zakupów nad przytuleniem jakiegoś hiacynta, jednak zrezygnowałam. Póki co ładnie kwitną storczyki, zatem nie chcę już zagracać parapetu, bo za chwilę będą kolejne wysiewy parapetowe. :lol:
;:cm
Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 850
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko czy ja dobrze widzę na ostatnim zdjęciu rozchodnik? Wiesz może co to za odmiana?
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2280
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Dzielżan jest śliczny, jeśli dobrze rozpoznałam , na drugim zdjęciu. ;:333
A ten czerwony z białym mazianiem to co?
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1455
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko,
Świetnie się ogląda letnie zdjęcia z Twojej bajecznej działeczki. Różnorodność i kondycja kwiatów zachwyca, masz do czego tęsknić i czego wyczekiwać. Wiosna wybuchnie już niebawem, będzie czym zająć ręce i myśli, humor Ci się zaraz poprawi.
Myślę, że Misia też czeka na swoje działkowe wakacje.
Ja już nie mogę się doczekać siewu pomidorów. Okazuje się, że robienie własnej rozsady niesamowicie wciąga, nie myślałam, że aż tak.
Ale to dopiero za miesiąc, prawda?
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11777
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko zaglądam, podziwiając Twoje kolorowe kwiatuchy, ale już na pisanie nie miałam siły po tygodniu z dzieciakami. ;:173
Cudne różowe cynie. ;:oj jakoś nie mogę trafić na taki kolor, zawsze ładne tylko na torebce, a w realu różne. ;:222
Tytoń z taką ilością kwiatów zainspirował mnie, żeby posadzić kilka blisko siebie. ;:215
Dni coraz dłuższe, to i na słońce się doczekamy. U mnie dziś trochę się pokazywało, więc przycięłam kilka hortensji.
Dobrego tygodnia. ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Niedziela szarobura i deszczowa.
Moje siewki stoją w miejscu. Na szczęście jeszcze się nie powyciągały, ale jeśli dalej będzie szaro za oknem, to albo padną, albo powyciągają się i położą. Doświetlam je wprawdzie, ale np. heliotropy - jak sama nazwa wskazuje - tropią słońce i tylko ono pomaga im rosnąć.
Bardzo lubię te roślinki za to, że ładnie pachną, ich kwiaty przyciągają motyle i bzykacze wszelkiej maści, a i ich niebieskie kwiatuszki zebrane w baldachy przyciągają wzrok. ;:215
Obrazek

Halinko - dobrze widzisz. ;:303 Na ostatnim zdjęciu jest mój nowy nabytek od jednej z sąsiadek, jeszcze malutki, a już zakwitł. ;:333 Niestety, nazwy odmianowej nie znam. ;:185 Nie wszyscy przywiązują wagę do odmian, a szkoda. :idea:
Obrazek

Kasiu - dziękuję w imieniu dzielżana. ;:180
To "czerwone z białym mazianiem" to jest róża 'Papageno'. :lol:
Obrazek

Lisico - nawet sobie nie wyobrażasz, jak bardzo brakuje mi działki. ;:204 Nawet niekoniecznie letnich kwiatów. Brakuje mi roboty działkowej. :pogon Już bym próbowała coś tam robić, jednak stojąca woda i breja na rabatach skutecznie mnie odstraszają. ;:oj
Miśka też się już nudzi i codziennie mamy koncert. ;:306 Chodzi od drzwi do okna i miauczy jak najęta. ;:145
No tak. Na sianie pomidorków trzeba jeszcze poczekać. ;:108 Ja będę siała 11 i 12 marca.
Obrazek

Soniu - Przejrzałam wszystkie pojemniczki z nasionami w poszukiwaniu tej różowej cynii. ;:131 Niestety, nie znalazłam, co oznacza, że przegapiłam zbieranie niektórych nasion. ;:125

Z jednej strony cudownie jest mieć wnuczęta i się nimi opiekować, ;:215 z drugiej tak dzień po dniu zabawa z maluchami może porządnie zmęczyć. ;:108

Ten biały tytoń to jest jedna roślinka, samosiewka. U mnie tak właśnie rosną niektóre kwiaty, np. różowa cynia to też jeden egzemplarz. ;:303

Słoneczko się na mnie pogniewało czy co... ;:218 Nie ma go i nie ma, co doprowadza mnie niekiedy do szewskiej pasji. ;:145

Dziękuję ;:167 i wzajemnie życzę Ci dobrego, najlepiej słonecznego tygodnia. ;:3 ;:196
Obrazekhosting www darmowy

Dobrego, słonecznego tygodnia wszystkim. ;:4 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Lesna Dusza
50p
50p
Posty: 58
Od: 7 sty 2023, o 18:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Witam Lucynko :D musiałam zajrzeć żeby zobaczyć te kolory i różnorodność aż czuć zapachy dosłownie :D oglądam zdjęcia i tak bardzo pozytywnie mi się kojarzy działka sielsko i wiejsko ;:167 pozdrawiam i byle do wiosny.
Lena
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Jakże kolorowo u Ciebie, Lucynko.
U mnie też deszcz ale jest na tyle ciepło, że można nawet coś podziałać w ogrodzie. Znajdą się przecież nawet i takie prace, którym krople deszczu nie zaszkodzą. Ale to tylko dlatego, że muszę łapać każdą możliwą minutę by zdążyć ze wszystkim zanim zakwitną tulipany :D
Bo troszkę jestem w plecy co do zakończenia zeszłego sezonu :D Ale może uda mi się to wszystko nadrobić.
Bardzo lubię rozchodniki.
Niesamowite, że na zdjęciu to jest tylko jedna sadzonka cynii, no brawo!
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
neferet
200p
200p
Posty: 309
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko sprawiłaś mi wielką radość swoją gotowością podzielenia się bożykwiatem. Dziękuję. ;:167
No i namieszałaś mi w głowie tą ketmią syryjską... :D
Heliotrop i ja lubię bardzo. Pięknie mi rósł latem i cały rozbzyczany.

A wnukami to ja już bym chętnie się zajęła. Dojrzałam do roli babci, ale jeszcze dzieciaki muszą dojrzeć do roli rodziców. ;)

To koteczka tak lubi działkowe wypady?
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Za moim oknem deszcz miarowo pada,
od paru dni trwa deszczowa ballada.

-------------------Jadwiga Zgliszewska.

Nic dodać, nic ująć. W tym dwuwierszu zawarta jest cała prawda o pogodzie w moim mieście.

Lenko - witam Cię bardzo serdecznie w moim wątku. ;:196
Widzę, że dopiero zaczynasz przygodę z forum, zatem życzę wielu wspaniałych wrażeń i - oczywiście - uruchomienia własnego wątku. :lol:
Dobrze odczytałaś aranżację mojej działki. ;:303 Ponieważ jestem z pochodzenia wiejską kobitką, staram się wprowadzać na rabaty kwiatki zapamiętane z babcinego i maminego ogródka. ;:167
Pozdrawiam wzajemnie i również życzę słoneczka. ;:196 ;:3
Obrazek

Beatko - mnie deszcz też by nie przeszkadzał, gdyby na rabatach, a nawet na ścieżkach między nimi, nie stała woda. Dzisiaj miało byś słońce, ale znowu nima. ;:222
Sama byłam zadziwiona tymi roślinami, które wyrosły w wysokie krzaczyska. ;:7
Dziękuję za miłe słowa i wzajemnie pozdrawiam. ;:167 ;:196
Obrazek

Moniczko - jeszcze nie dziękuj, tylko trzymaj kciuki, by bożykwiatom korzonki nie zgniły. ;:333
Ketmię syryjską można pozostawić jako krzaczek, można uformować w drzewko. Moje są uformowane w drzewka, najstarsze to już wielki drzewo trójkolorowe, bo razem rosną trzy kolory ketmii: biały, niebieski i różowy. :D

Domyślam się, że masz jeszcze nadzieję na wnuczęta, ;:215 ja już jej nie mam, moi synowie leniwi byli, a teraz już za późno. ;:108

Miśka spędza na działce całe dnie, ale dopiero, gdy ziemia jest ciepła, bo to już dostojna matrona i bardzo łatwo przeziębia pęcherz moczowy. Latem pomieszkujemy na działce, i kota pomieszkuje razem z nami. Wtedy ma raj na ziemi i buszuje po sąsiednich działkach, a nam myszy przynosi w prezencie. ;:306
Na szczęście zawołana wraca, dzięki czemu nie ma problemu z ewentualnym powrotem do domu. ;:131 Ale gdy była młodziutka, potrafiła na całą noc zniknąć. :oops:
;:100 ;:100 ;:100
Obrazek
Na zdjęciach ketmie syryjskie.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
neferet
200p
200p
Posty: 309
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Piękne te ketmie. Kolory przecudne.

Kciuki trzymam, oczywiście.:)

Sorki za te wnuczęta. Ty pisałaś do Soni, a ja zrozumiałam, że o sobie... U mnie dopiero szykuje się wesele syna. Nie miałam pojęcie, że to takie przedsięwzięcie teraz.

Jak by tak mój zwierz nie wracał sobie do domu to bym chyba z nerwów na zawał padła. Nie nadaję się na kociarę w związku z tym, ale lubimy się wzajemnie. :lol:

Wczoraj pół dnia siedziałam przeglądając oferty nasion. Najlepszy relaks! :tan
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”