Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.1

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
anu-la
200p
200p
Posty: 248
Od: 19 cze 2007, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Zdarza się że przy dokarmianiu ptaków i myszka się pożywi. Nie jest ich dużo bo okoliczne koty robią swoje, wiec nie są przeze mnie tępione.
Obrazek Obrazek

Pozdrawiam

Anu-La
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

U mnie w ogrodzie jest sporo jaszczurek [ mój syn łapał je i zwoził od dziadka no i część z nich została ] , są żaby [ zielone , i brązowe ] i czasem trafiam na ropuchę , są tez mniej pożyteczne kreciki i nornice [ ale tymi opiekują się moje dwa koty ] . No i oczywiście różne skrzydlate - ogólnie bardzo lubię te wszystkie żyjątka . Pozdrawiam . :D
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10358
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Anu-La - GENIALNE zdjęcie, już rozsyłam po świecie link :lol:
Awatar użytkownika
barakuda
100p
100p
Posty: 159
Od: 16 lut 2007, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom

Post »

W moim ogrodzie z racji że mam wodę mam najwięcej żab.wiosną to nieźle dają się we znaki ,ale można się przyzwyczaić .wieczorem i nocą dreptają stadka jeży ,przychodzą do wodopoju ,mają stałe miejsce i nic tam nie dosadzam aby im nie przeszkadzać .Nie rzadko można spotkać zaskrońca polującego na żaby ,w końcu ktoś musi trzymać to krzykliwe towarzystwo w ryzach. Sporadycznie pojawiają się jaszczurki .
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Ptaki to normalka wróble traktują oczko jak łaźnie to samo szpaki.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21896
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Barakudo :roll: przyślij mi troche swoich kumkajacych żab... :D :D :D :D
Nie chcą u mnie zamieszkać za nic w świecie ;:98
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
KaeR
1000p
1000p
Posty: 1051
Od: 10 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post »

Witam.

U mnie jest dużo żabek są zielone , brązowe i ropuchy ale nie chcą
kumkać tylko rechoczą.:lol:

Pozdrawiam, Krzysztof.
old_I-s
200p
200p
Posty: 269
Od: 7 paź 2007, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Taką zieloną żabkę rzekotkę to ja na żywo tylko raz w życiu widziałam a szkoda.

"Przyjaźń" kota i jeża :D


Obrazek
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8490
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

;:110 Wiecie może co wyłowiłam wczoraj z basenu ? Bleeee ... ;:96

Obrazek
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Na mnie nie robią wrażenia jakieś żaby czy jaszczurki, bo uważam je za szkodniki. Ale żyjemy raczej w zgodzie, walczę natomiast z paskudnymi ślimakami bez skorup, które byłyby w stanie zniszczyć wszystko co zielone. I tak codziennie w lecie chodzę zaopatrzony w sól zabijając wszystkie które sie mi nawiną. Najgorzej jest po deszczu, ale jakoś sobie radzę i wyniszczam wszystkie które chciałyby tylko przekroczyć granicę mojego ogródka.
A wracając do tematu to często widuję jeże, które mi nie przeszkadzają, tylko jak lubię mówić wzbogacają ogród. Bardzo wielkim "szacunkiem" dążę ptaki, które prócz gniazd w choinkach zrobiły sobie w obu kratkach wywietrzników garażu i nie zamierzam ich stamtąd przeganiać gdyż nie są to pospolite wróble a ciekawe ptaki o pomarańczowych ogonkach(sam nie wiem jak sie nazywają).
Awatar użytkownika
barakuda
100p
100p
Posty: 159
Od: 16 lut 2007, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom

Post »

bigaczzz pisze:Na mnie nie robią wrażenia jakieś żaby czy jaszczurki, bo uważam je za szkodniki. Ale żyjemy raczej w zgodzie, walczę natomiast z paskudnymi ślimakami bez skorup, które byłyby w stanie zniszczyć wszystko co zielone. I tak codziennie w lecie chodzę zaopatrzony w sól zabijając wszystkie które się mi nawiną. Najgorzej jest po deszczu, ale jakoś sobie radzę i wyniszczam wszystkie które chciałyby tylko przekroczyć granicę mojego ogródka.
A wracając do tematu to często widuję jeże, które mi nie przeszkadzają, tylko jak lubię mówić wzbogacają ogród. Bardzo wielkim "szacunkiem" dążę ptaki, które prócz gniazd w choinkach zrobiły sobie w obu kratkach wywietrzników garażu i nie zamierzam ich stamtąd przeganiać gdyż nie są to pospolite wróble a ciekawe ptaki o pomarańczowych ogonkach(sam nie wiem jak się nazywają).
Żaby ,jeże i inne zwierzątka żyjące w naszych ogrodach są naturalnymi wrogami nielubianych ślimaków .Właśnie to one skutecznie tępią nadmierną populację ślimaków.Przeważnie każdy kojarzy jeża z jabłkiem nabitym na kolce,nic bardziej mylnego .Żaba również nie musi się podobać a ropucha tym bardziej .ale właśnie te płazy wyłapują pełzające ślimaki po trawniku .
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

No nic tylko poczekać aż się ociepli i spadnie deszcz, bo takich stad ślimaków które wychodzą z pustej działki graniczącej z moją nie powstrzymają żadne żaby czy nawet jeże którym nie zamierzam "przeszkadzać" w rozwijaniu swojego stada. Muszę pstryknąć fotkę tego co się u mnie dzieje a zobaczysz że ślimaków jest zbyt wiele aby jakieś inne zwierzęta je zwalczyły. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego niż sól i upór w ich zwalczaniu...
old_I-s
200p
200p
Posty: 269
Od: 7 paź 2007, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

bigaczzz pisze: Bardzo wielkim "szacunkiem" dążę ptaki, które prócz gniazd w choinkach zrobiły sobie w obu kratkach wywietrzników garażu i nie zamierzam ich stamtąd przeganiać gdyż nie są to pospolite wróble a ciekawe ptaki o pomarańczowych ogonkach(sam nie wiem jak się nazywają).
Te ptaki to pewnie Kopciuszki :D
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Dzięki Ignis. Rzeczywiście te tajemnicze ptaszki to kopciuszki. Poczytałem sobie teraz o nich na wikipedi i wszystko sie zgadza. Dwa legi w roku, gniazda całkowicie zabudowane, strasznie ruchliwe i raczej przyzwyczajone do ludzi. Nic tylko liczyć na to aby wróciły ponownie do swoich gniazd w tym roku.
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”