Jabłoń 'Gold Milenium' ?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Jabłoń odmiany Gold Milenium ?

Post »

Nieprawda. Kilka lat temu ktoś wstawiał zdjęcie tej jabłoni z jabłkami i bardzo ją chwalił. Tylko kto to był.... :roll:
Kasia
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 730
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Jabłoń odmiany Gold Milenium ?

Post »

Witajcie-pisałam o tym w wątku "drzewa i krzewy owocowe-jakie odmiany kupić", ale powtórzę jeszcze raz. Moja GM została posadzona w moim ogrodzie 2 lata temu. W ubiegłym roku wiosną miała wiele kwiatów, mimo że koronka malutka, kilka gałązek. Usunęłam wszystkie kwiatki, 1 zostawiłam i doczekałam się wspaniałego jabłka. Było piękne, ogromne, o złotawym odcieniu. Smak wyśmienity, nie daje się porównać z żadnym znanym mi jabłkiem, po prostu niebo. Słodkie, soczyste, jakby miodem słodzone, leciutko kwaskowate, ale mniej niż WITOS,które uważałam dotychczas za najsmaczniejsze jabłko. Rozumiem wszystkich starających się o tę odmianę- wierzcie mi jest o co. Ja spróbowałam tego jabłka i wiem co mówię- nie jest to żadna histeria bezpodstawna. Jeśli zaś o drzewo chodzi, to rośnie słabiutko, przyrosty kilkucentymetrowe, może w tym roku będzie lepiej,ale drzewko zdrowe bez oprysków.
ania1590
Awatar użytkownika
agat
100p
100p
Posty: 113
Od: 8 mar 2013, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jabłoń odmiany Gold Milenium ?

Post »

przemek-g ma tę jabłoń i jadł jabłko (a nawet jabłka), o czym na stronie 7 tego wątku (ale osobiście pisze, o ile dobrze pamiętam, że nie smakują mu mcintoshe - co daje mi duuużo do myślenia)

aniu1590, czy Ty przypadkiem nie jesteś jednak Ewą? ;)
Serdeczności
Agata
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Jabłoń odmiany Gold Milenium ?

Post »

Już wiem, to była Ingrid... tylko zdjęcie zniknęło.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... llenium%2A
Kasia
przemek-g
100p
100p
Posty: 137
Od: 6 paź 2009, o 16:53
Lokalizacja: Białystok

Re: Jabłoń odmiany Gold Milenium ?

Post »

ania1590 pisze:Witajcie-pisałam o tym w wątku "drzewa i krzewy owocowe-jakie odmiany kupić", ale powtórzę jeszcze raz. Moja GM została posadzona w moim ogrodzie 2 lata temu. W ubiegłym roku wiosną miała wiele kwiatów, mimo że koronka malutka, kilka gałązek. Usunęłam wszystkie kwiatki, 1 zostawiłam i doczekałam się wspaniałego jabłka. Było piękne, ogromne, o złotawym odcieniu. Smak wyśmienity, nie daje się porównać z żadnym znanym mi jabłkiem, po prostu niebo. Słodkie, soczyste, jakby miodem słodzone, leciutko kwaskowate, ale mniej niż WITOS,które uważałam dotychczas za najsmaczniejsze jabłko. Rozumiem wszystkich starających się o tę odmianę- wierzcie mi jest o co. Ja spróbowałam tego jabłka i wiem co mówię- nie jest to żadna histeria bezpodstawna. Jeśli zaś o drzewo chodzi, to rośnie słabiutko, przyrosty kilkucentymetrowe, może w tym roku będzie lepiej,ale drzewko zdrowe bez oprysków.
podpisuję się pod tym obiema rękami i nogami... :)

Mam te jabłonki i miałem te jabłka i chcę jeszcze :) Smaku nie da się porównać do żadnej innej odmiany - słodkie z nuta kwasku, bardzo soczyste. Konsystencja? Nie taka rozlazła kasza jak wszystkie LOBO-wate ale i nie taka twarda jak GLOSTER-owate... :D Jędrne, chrupiące, jedyne w swoim rodzaju.
Drzewka rosną zdrowo od kilku lat w ROD w Białymstoku - niczym nie pryskane, nie mają żadnych objawów chorobowych, żaden owoc nie był robaczywy, po zeszłorocznym gradzie owoce miału uszkodzenia ale dotrwały do zbiorów i nie wpłynęło to na nic.
Nie suszyłem, nie robiłem soku, 100% zjadałem na surowo. Żadne jabłko nie zgniło, żadne nie opadło (oczywiście nie liczę opadu świętojańskiego), przetrwały wszelkie ulewy, grady i zawieruchy...:)

Prowadzę na przewodnik z bocznymi odrostami, nawożę wiosną porządnie obornikiem, podlewam kropelkowo bardzo głęboko, oddarniam trawę wokół pnia i tyle...

Co do przyrostów to zauważyłem, że jak dostaną dobrze obornika to rosną jak burza - przyrosty 30 cm to minimalne jakie zauważyłem i mają bardzo zdrowe i wielkie, intensywnie zielone liście (wcześniej jak rosły samopas to miały kilka cm przyrostu i marne listki)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
agat
100p
100p
Posty: 113
Od: 8 mar 2013, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jabłoń odmiany Gold Milenium ?

Post »

Dla zainteresowanych: zgodnie z informacją na stronach Instytutu Ogrodnictwa Gold Milenium moŻna dostać w 3-ech miejscach: http://www.inhort.pl/odmiany_jabloni_1.html
Nie rozumiem jednego, jeśli ktoś ma licencję wyłączną na terytorium RP (Skibicki), to chyba nikt innym poza tąże szkółką nie powinien mieć danej odmiany dostępnej w ramach licencji na terytorium RP. A przecież jakoby i Prusy, i Ziobrowski z Brzegu mają...
Serdeczności
Agata
x-a-e
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 499
Od: 21 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jabłoń odmiany Gold Milenium ?

Post »

Nie rozumiem jednego, jeśli ktoś ma licencję wyłączną na terytorium RP (Skibicki), to chyba nikt innym poza tąże szkółką nie powinien mieć danej odmiany dostępnej w ramach licencji na terytorium RP. A przecież jakoby i Prusy, i Ziobrowski z Brzegu mają..
A poczytałaś ustawę? Wnioskuję, że chyba nie. To poczytaj - to zrozumiesz :lol:
Powtórzę :D
astone pisze: Takie jest prawo jakie jest, a nie takie jakie się komuś wydaje
Awatar użytkownika
agat
100p
100p
Posty: 113
Od: 8 mar 2013, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jabłoń odmiany Gold Milenium ?

Post »

astone pisze: A poczytałaś ustawę? Wnioskuję, że chyba nie. To poczytaj - to zrozumiesz :lol:
astone, a którą ustawę masz na myśli? Bo niejedną czytałam :wink:
astone pisze: Powtórzę :D
astone pisze: Takie jest prawo jakie jest, a nie takie jakie się komuś wydaje
Nie rozumiem, jak to się odnosi do mojego pytania. Możesz wyjaśnić, astone?
Serdeczności
Agata
x-a-e
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 499
Od: 21 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jabłoń odmiany Gold Milenium ?

Post »

Ustawa "o ochronie prawnej odmian roślin". Zapisy tej ustawy odnoszą się - między innymi - dokładnie do tego o co pytasz, czyli w jaki sposób może być udzielonych kilka licencji na produkcję drzewek interesującej Cię odmiany. Zresztą informacja o tej ustawie już była w tym poście.
Awatar użytkownika
agat
100p
100p
Posty: 113
Od: 8 mar 2013, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jabłoń odmiany Gold Milenium ?

Post »

astone, już sobie poczytałam i znalazłam odpowiedź, dziękuję

licencja wyłączna może być przez licencjobiorcę udzielana innym na piśmie z prawem do sublicencji lub bez; zatem i Prusy, i Brzeg powinny mieć te same prawa co Skibicki (chyba że za szybko rzucałam okiem na ustawę), to teraz już w ogóle nie rozumiem, dlaczego jakoby Prusy miały problemy, bo rozprowadzały GM, jak ktoś pisał zdaje się w tym wątku czy też w innym (o odmianach jabłoni)
Serdeczności
Agata
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jabłoń odmiany Gold Milenium ?

Post »

A to nowe .
W/g informacji które zebrałem w zeszlym roku, to wyłącznie P. Skibicki może chandlowac tą odmianą.
Prusy miały wyraźny zakaz ! Pan z bodajże Brzegu również.
Informacja w instytucie była nieaktualna.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
romekp
200p
200p
Posty: 244
Od: 22 lis 2009, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jabłoń odmiany Gold Milenium ?

Post »

Witam,
jesienią ub. roku kupowałem w szkółce w Brzegu. Oczywiście musialem podpisać stosowny dokument podając dane teleadresowe na gotowym formularzu. Pewno postępowali ze stosowną procedurą, nie ryzykując działalnością szkółki.
Pozdrawiam.
romekp
twiel
50p
50p
Posty: 80
Od: 14 kwie 2013, o 23:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Jabłoń odmiany Gold Milenium ?

Post »

Witam serdecznie.
Czy można teraz gdzieś kupić Gold Milenium?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”