Moja mała "dżungla" - part I

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Re: Moja mała "dżungla"

Post »

Podrzutki bardzo fajne,a z podlewaniem to zdaje się jest więcej osób przelewających jak zasuszających.
Przelewanie też mam,czasami to ;:223 ;:223 ;:223 jestem na siebie taka cięta.
Nowalijki niech zdrowo i średnio sucho mają ;:108 ;:63 ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja mała "dżungla"

Post »

witam zaglądających i piszących :wit ;:196
Wiktoria_W - trudno :( za to jest wolna doniczka i dostała ją kliwia :)
justus27 - mi się wydawało, że umiałam podlewać fiołki (i inne wmiarę też) nie zdarzało mi się utopić fiołka, ale ostatnio te słońce zmyłkę robi i tak chcę im dobrze, że robię niedobrze ;:223 Listki otrzymane wsadziłam do wody z węglem bo Anjja już tak zaczęła ukorzeniać i jakieś liliputki korzonków zaczęły się pokazywać więc ciąć nie będę a jedynie modły jakieś odprawiać aby puściły się bardziej (cięcie mi nie wychodzi jakoś, każdy listek został tak uśmiercony ;:145 )

A rozglądam się za odmianowymi fiołków, a ze skrętników to każdy może u mnie zamieszkać ;:224

kociara
- ;:196 dziękuję; to tylko ja taka zdolna, jednego przeleję drugiego zasuszę... ;:14

Podczas dzisiejszego porannego podlewania (niektórych) kwiatków oto co zauważyłam :tan
Zami chyba usłyszał jak na niego się skarżyłam oraz docenił Wasze pochwały i postanowił mi nosa utrzeć i udowodnić, że nie ma na mnie focha :heja
Obrazek

No i już tuż tuż... ;:224
Obrazek

;:196 dla Was
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Adam12222
1000p
1000p
Posty: 1231
Od: 30 maja 2011, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zalesie Gorzyckie
Kontakt:

Re: Moja mała "dżungla"

Post »

Widzę że będzie sadzenie skrętników.
O i Hojka będzie kwitła ;:138
Moje roślinki:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=44666" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
arturo223
100p
100p
Posty: 195
Od: 9 lut 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żywiec

Re: Moja mała "dżungla"

Post »

No właśnie a moja nie chce złośliwa kwitnąć. ;:14
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja mała "dżungla"

Post »

Adamie - będzie sadzenie o ile zechcą puścić korzonki, odprawiam nad nimi ;:15

Arturze - a jak długo masz swoją? moja zwisała sobie w bezruchu u mojej mamy wiele wiele lat, zabrałam do siebie, wepchnęłam jej drabinkę i na okno południowe w słoneczko ;:3 po 3 miesiącach okazało się, że trzeba dołożyć drugą drabinkę bo prawie upadła pod swoim ciężarem i wynagrodziła mi opiekę kwiatuszkami :tan to już jej drugie kwitnienie u mnie, są 2 ogniwa szczęścia :heja będzie pachnieć w domku na dniach ;:224

A dzisiaj idąc do pracy przez Biedronkę (przecież musiałam sobie kupić wędlinkę i bułeczkę na 2 śniadanie prawda? :P ;:224 ) zobaczyłam nolinę za 18,99.... i teraz siedzę i marzę sobie o niej... ;:170

kupić czy nie kupić...? oto jest pytanie... ;:223
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
arturo223
100p
100p
Posty: 195
Od: 9 lut 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żywiec

Re: Moja mała "dżungla"

Post »

Moja hoja ma dwa lata i rośnie jak szalona ma dużo słoneczka ale nie chce złośliwa kwitnąć. :(
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6413
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja mała "dżungla"

Post »

Piękne te nowości z paczuchy :D
Oby tylko udało Ci się ze skretnikami,a wierzę iz tak będzie! :D ;:138 ;:7 ;:108
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Re: Moja mała "dżungla"

Post »

Oczywiście,Kochana, KUPIĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;:196
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja mała "dżungla"

Post »

zeberka4 - dziękuję za Twoją wiarę we mnie ;:196 , ja się staram jak mogę, bo tak bardzo bardzo podobają mi się skrętniczki ;:108 , a większą radość mam z maluszków wyhodowanych z listka, niż z gotowej sadzonki, choć i względy finansowe tu też są :oops: bo na jednego wydać można a jak chce się wszystkie...? :;230

Krysiu - namawiasz, namawiasz i jeszcze namówisz... ;:171 muszę poczytać o jej uprawie aby w ogóle wiedzieć czy ma szansę na przetrwanie u mnie... ;:24 bo z moimi ostatnimi zdolnościami zalania i zasuszania... ;:223
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
arlet3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8013
Od: 5 maja 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Moja mała "dżungla"

Post »

:wit Aguś napracowałaś się ostatnio z przesadzaniem ;:180 Jak mogę coś doradzić to wtrącę jeszcze moje trzy grosze. Zauważyłam, że dajesz dość duże doniczki niektórym kwiatkom. Wiem, że to prostsze bo nie trzeba tak często przesadzać, ale roślinka taka idzie potem bardziej w korzenie niż w górę czy boki :roll: Większość roślinek lubi mniejsze doniczki. Mam nadzieję, że Ty się na mnie nie pogniewasz, bo to nie są uwagi tylko dobre rady.
Co do przelewania to sprawdzaj najpierw ziemię paluszkiem zanim podlejesz ;:108
Ładne nowości do Ciebie zawitały ;:138 życzę aby szybko się u Ciebie zadomowiły i cieszyły Twoje oczka. :D
Zamek i hojeczka pięknie się spisują. ;:138
Awatar użytkownika
kociara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 10 mar 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków-małopolskie

Re: Moja mała "dżungla"

Post »

No,żebyś Ty,Kochana,noliny jeszcze nie miałą ???????????? Toż to jakieś wielkie niedopatrzenie jest.
Nie marudź,wyleć z pracy i kup.Czekam już na zdjęcia.A żebyś nie miała kiedy się zastanawiać to za parę minut coś wrzucę ;:223 ;:223 ;:223 :tan
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja mała "dżungla"

Post »

Arletko - ;:196 dobre rady zawsze w cenie i ja takie chętnie przyjmuję ;:108 przecież Wy bardziej doświadczone ogrodniczki niż ja :oops: Z tymi doniczkami to jest tak (i nie chodzi o rzadsze przesadzanie, bo z tym na razie nie marudzę) że wręcz niewiarygodne ale mieszkam chyba na końcu świata, bo tu najzwyczajniej NIE MA małych doniczek ;:152 więc muszę kupować co jest :x powiedz mi o które dokładnie kwiatki Ci chodzi, bo ja z pełną świadomością ostatnie kalanchoe posadziłam do troszkę większej, ale może i innym trzeba zmian... ;:132 ceramiczne są piękne ale kosztują a przy pogłębiającej się chorobie na np skrętnikozę czy fiołkomanię to ja muszę dodatkowy etat chyba znaleźć ;:224

Krysiu - ja w pracy do 16 na szczęście, po 21 B.. zamknięta... może za noc zapomnę o tej nolinie...? ;:224
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
arlet3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8013
Od: 5 maja 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Moja mała "dżungla"

Post »

Agnieszko ;:196 fajnie, że się nie gniewasz :D chodziło mi o sedum i gruboszka. Fiołeczek i kalanchoe raczej są ok. Nie wiem czy lubisz takie deserki budyniowe 'Paula' pojemniczki po nich są idealne na doniczuszki do małych roślin. Są przezroczyste i fajnie wyglądają u mnie większość małych hoi, storczyki miniaturki i fiołeczki też siedzą w takich doniczuszkach. Syn już jęczy, że mu się 'Paula' znudziła, ale czego się nie robi dla mamusi. ;:224 :;230
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”