Dyniowate ogólnie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Dyniowate ogólnie

Post »

A ja proszę żeby się dobrze przyjrzeć czy nie ma też larw biedronek , to takie paskudne ciemno szare dł ok 7 mm w pomarańczowe kropki, ja na swoich roślinach na których jest mnóstwo ,(było) mszyc zauważyłam te paskudy ale zanim unicestwiłam to sprawdziłam co to jest( to nauka po tym jak dwa lata temu zamordowałam gąsienice Pazia Królowej,a dopiero potem sprawdzałam co to było ;:124 ), po paru dniach miałam idealnie oczyszczone rośliny z mszyc, jasne że nie obyło się bez oprysku, bo na wszystkich drzewach owocowych siedziały ale użyłam naturalny a nie chemie. W tym roku po raz pierwszy natomiast zauważyłam inwazję larw stonki, nawet na kwiatkach, pomidorach , nie mówiąc o wszelakiej maści chrząszczach.
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Dyniowate ogólnie

Post »

Reniak pisze:A ja proszę żeby się dobrze przyjrzeć czy nie ma też larw biedronek , to takie paskudne ciemno szare dł ok 7 mm w pomarańczowe kropki, ja na swoich roślinach na których jest mnóstwo ,(było) mszyc zauważyłam te paskudy ale zanim unicestwiłam to sprawdziłam co to jest( to nauka po tym jak dwa lata temu zamordowałam gąsienice Pazia Królowej,a dopiero potem sprawdzałam co to było ;:124 ), po paru dniach miałam idealnie oczyszczone rośliny z mszyc, jasne że nie obyło się bez oprysku, bo na wszystkich drzewach owocowych siedziały ale użyłam naturalny a nie chemie. W tym roku po raz pierwszy natomiast zauważyłam inwazję larw stonki, nawet na kwiatkach, pomidorach , nie mówiąc o wszelakiej maści chrząszczach.
Właśnie-najbardziej obawiam się stonki ;:oj
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Dyniowate ogólnie

Post »

W końcu mogę się pochwalić swoimi dyniami :) :) Dziś zebrałem ostatnią z większych dyń. Musiałem się wdrapać na jabłoń po nią! Dwie sobie właśnie tak poszybowały.
Po 3 latach prób uprawy dynii mogę stwierdzić że owoce mam okazałe ;)
Oto fotki:

To pierwszak z sierpnia, musiałem ją zciąć bo zaczęła pękać. Za dużo wilgoci?? Sam nie wiem, ale soki puszczała na łupinie więc wyjścia nie było:
Obrazek

A to zbiory wrześniowe:
Obrazek

Rekordowe wielkości to nie są, ale po raz pierwszy udało mi się wychodować dynie na miarę właśnie dyni ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”