Grzybek tybetański

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Grzybek tybetański

Post »

Janusz :D

Liczyłam , że udzielisz mi dobrej dobrej rady w tej materii . Dziękuję Ci bardzo , skorzystam już jutro !
Twój nowy sposób też wypróbuję .
Podoba mi się , bo grzybek przyrasta ładnie i już w przyszłym tygodniu przeprowadzę eksperyment według Twojego pomysłu . Wymaga on co prawda trochę więcej pracy i pilnowania , ale spróbuję .
Twoja metoda z butelki do bulelki i przepłukiwanie mlekiem jest cudownie prosty i takie przepisy uwielbiam . Do mycia jest tylko sitko , pojemnik do kefiru i łyżczka . Z lejka nie korzystam .
Polecam ten sposób wszystkim i podobnie jak ja są zadowoleni .

Janusz jeszcze raz dziękuję . ;:196
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Grzybek tybetański

Post »

Jak mówiłam , tak zrobiłam ;:108

Grzybek zapakowany według porady Janusza


Obrazek

Dodatkowo zapakowany w kopertę bąbelkową , nadany priorytetem już jest w drodze do mojej koleżanki . :uszy
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Grzybek tybetański

Post »

No to teraz muszę wypatrywać tego, co to dzwoni dwa razy ;:215
Dzięki Beatko ;:196

To i ja zapytam o radę, co zrobić z przybyszami po otrzymaniu przesyłki? Jakieś specjalne traktowanie po długiej podróży?
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Grzybek tybetański

Post »

Oczywiście należy im się specalne traktowanie .

Na początek rozpakować , przepłukać w mleku , odsączyć i umieścić w butelce z mlekiem . Butelkę pozstawić w temperaturze pokojowej na 24-26 godzin , delikatne mieszać , otoczyć miłością i spokojnie czekać .
Gdy przyjdzie pora , odcedzić grzybek , przepłukać i przełożyć do następnej butelki i powtórzyć procedurę .

Smacznego ! ;:136
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2302
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Grzybek tybetański

Post »

Fajnie, że dzięki Januszowi temat grzybka odżył. Ten patent ze słoikiem jest mi znany z czasów szklanych butelek z złotym kapslem, które się wystawiało wieczorem za drzwi, wówczas grzybek robiło się w słoikach i po chyba dobie w temp pokojowej był do picia.

Teraz mamy inne czasy, ale pomysł ze słoikiem jest lepszy niż z plastikową butelką. Tylko należy pamiętać, by słoika nie zakręcać.

A grzybek poza piciem, można wykorzystać do wielu potraw pozbawionych obróbki termicznej.
Moje wątki
Festina Lente
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Grzybek tybetański

Post »

Moje nowe odkrycie.Z braku śmietany awaryjnie do zabielenia pomidorówki użyłem grzybkowego kefiru.Przygotowałem go.wg przykazań pana Makłowicza.Trochę soli,szczypta mąki,zahartowałem łychą gorącego wywaru,rozmieszałem i dodałem do zupy.Ani jednej krupki,wszystko się idealnie połączyło,nic się nie zważyło.
smolka
1000p
1000p
Posty: 1902
Od: 19 paź 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Grzybek tybetański

Post »

Możliwości wykorzystania grzybka jest wiele ;:108

Czy hodujecie algi japońskie? Nie znalazłam odrębnego wątku dlatego pytam na tym ;:173
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2302
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Grzybek tybetański

Post »

kaLo pisze:Moje nowe odkrycie.Z braku śmietany awaryjnie do zabielenia pomidorówki użyłem grzybkowego kefiru.Przygotowałem go.wg przykazań pana Makłowicza.Trochę soli,szczypta mąki,zahartowałem łychą gorącego wywaru,rozmieszałem i dodałem do zupy.Ani jednej krupki,wszystko się idealnie połączyło,nic się nie zważyło.
Tłustość mleka tu ma fundamentalne znaczenie, ja od jakiegoś czasu pracowników zalewam spasteryzowanym ciepłym mlekiem z bazarku, myślę , ze ma ok 4-5% tłuszczu. Dodatkowo dostają kożuch, którego przy kolejnym zlewaniu już nie ma, a sam smak po 24-36 h jest aksamitny, po prostu poezja. A to wszytko dzięki Tobie Janusz, dzięki jeszcze raz.
Moje wątki
Festina Lente
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Grzybek tybetański

Post »

Piotrze,to może zamiast rozdawać kożuchy z mleka to je zbieraj i piecz ciastka dla pracowników ;:224 .Przeglądam ostatnio zeszyty z przepisami po mojej matce i natknąłem się na notesik podpisany jej nazwiskiem panieńskim, a pod spodem IV kl.lic.ped ,czyli jeszcze lata '40 (notesik na pewno,przepis może być młodszy :wink: )
Obrazek Przepis nie jest w 100% kompletny,ale w sieci są też takie przepisy,więc można coś wykombinować.
PS.
Znalazłem też przepis na pikantne kruche ciasteczka ze skwarków, ze słoniny nie solonej.MNIAM. Idealne do piwa zamiast czipsów ,nie uważasz?
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2302
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Grzybek tybetański

Post »

Taki przepis mam, ciastka robię 1-2 w roku, zebrałem 800g skwarek, śmietana kwaśna czeka , jaja i ostry mojej produkcji ser również, ale z racji prac świątecznych przesunięty został na później.
Moje wątki
Festina Lente
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Grzybek tybetański

Post »

Odszukam kartkę z tym swoim i porównamy przepisy.OK?.
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2302
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Grzybek tybetański

Post »

Jasne, że tak, ale nie tutaj, niech króluje niezmiennie GT.
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Grzybek tybetański

Post »

Wczoraj mojemu GT zrobiłam przeprowadzkę z pracy do domu . Podróż zniósł dobrze , warunki miał komfortowe . W butelce ze świeżym mlekiem , w ciepłym samochodzie , na tylnym siedzeniu . :;230
Dzisiaj zlałam i wszystko ok .
Teraz gdy będę mieć go pod większą kontrolą spróbuję nowej metody Janusza . :wit
Metoda butelkowa sprawdza się u mnie znakomicie , łatwo , prosto i przyjemnie . ;:333
Smak kefiru wyśmienity , aksamitny , wyborny ;:108
Wszystkim serdecznie polecam . ;:215
Pozdrawiam, Beata.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”