Petunia z nasion Cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Petunia z nasion cz.2

Post »

Żyją po uszczyknięciu, a nawet chyba im lepiej :tan
Obrazek
chinka
200p
200p
Posty: 388
Od: 19 sie 2012, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Petunia z nasion cz.2

Post »

Widzę, że Wasze petunie pięknie rosną :) Pochwalę się też moimi:
białe karbowane
Obrazek

czerwone też karbowane
Obrazek
Pozdrawiam, Bogusia
Awatar użytkownika
noriska
100p
100p
Posty: 188
Od: 8 mar 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Buskerud, Norwegia

Re: Petunia z nasion cz.2

Post »

No to i ja:
petunia supercscade czerwona, posiana 20 lutego - Rekwiat - na 12 nasion wzeszlo 5, uchowaly sie 4. Nasiona po wsypaniu do ziemi zostaly dodatkowo uklepane prze moja czteroletnia corke i w tym upatruje male wschody :twisted: :
Obrazek
Petunia pelna mix, 20 luty sianie, pcz. marca pikowanie, uszczykiwanie - dwa tygodnie temu.
szostka przeznoczona dla mnie, stojaca na parapecie poludniowym (u nas od miesiaca slonce). Dzisiaj przesadzone do kubeczkow 200 ml i postawione na oknie polnocnym w zimnej sypialni. Za kare, bo za szybko rosna 8-) :
Obrazek
Dla porownania - ta sama pod lampami w dogrzewanej za dnia piwnicy - te najslabsze, postawilam dzisiaj na oknie by sie wzmocnily:
Obrazek
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Petunia z nasion cz.2

Post »

Może wiecie jak mogę pozbyć się takich malusieńkich mszyc ,muszek nie wiem jak one się zwą ale podgryzają mi petunie :(
dużo ich mam w roślinkach ale właśnie tylko mam kilka listków petuni pogryzione .
x-o-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1042
Od: 3 cze 2007, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunia z nasion cz.2

Post »

Viola K pisze:Może wiecie jak mogę pozbyć się takich malusieńkich mszyc ,muszek nie wiem jak one się zwą ale podgryzają mi petunie :(
dużo ich mam w roślinkach ale właśnie tylko mam kilka listków petuni pogryzione .
Czy to na pewno mszyce? Czy może takie latające malusie muszki?

Ja miałam problem z muszkami malusimi, pierwiosnki były oblegane przez te owady.
I zrobiłam taką oto miksturę : skruszyłam jeden papieros bez bibułki do litrowego garnka , zalałam 0,5 litra wody i gotowałam na malutkim ogniu/gazie przez 10 minut. Wystudziłam i podlałam roślinę oblegane przez muszki. I to był ich koniec. Roślinka odżyła.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Petunia z nasion cz.2

Post »

Tak latające małe muszeczki :( .
x-o-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1042
Od: 3 cze 2007, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunia z nasion cz.2

Post »

Viola k
Ugotuj te miksturę z papierosa, koniecznie musi być ostudzone, bez rozcieńczania podlej petunie. i nie żałuj ma być mocno podlana.
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Petunia z nasion cz.2

Post »

Oj, zaspałam, już druga część wątku powstała ;:63 moje też sobie spokojnie rosną. Miałam je posiane w kępkach i słabsze siewki po prostu wyciągałam z kępek, aż się przerzedziły i łatwiej było pikować. Ogrodowa petunia strasznie słabo wschodzi. Siałam kilkakrotnie zawsze z marnym efektem.
Arnika2
200p
200p
Posty: 256
Od: 11 mar 2013, o 20:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Petunia z nasion cz.2

Post »

Wasze śliczne petunie wygrały z moim rozsądkiem i posiałam...... ;:124 Wysiałam kilkanaście nasion .Ładnie wzeszły. Podobno mają być zwieszające się.Jeśli tak będzie to na przyszły rok obsadzę nimi balkon. ;:3 Czy ktoś ma doświadczenie z tymi konkretnymi nasionami?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
marlenamarcin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 8 lut 2013, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Petunia z nasion cz.2

Post »

Hej moi Drodzy mam pytanie czy już uszczykiwac moje maleństwa, czy czekac? I które to liście uszczywkiwac? :?: czy dobrze obstawiam czy zupełnie nie trafiam :?: ( czerwone kółko to moje przypuszczenie)

Obrazek
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Petunia z nasion cz.2

Post »

Ja uszczykiwałam to co wyrasta ze środka-nowe listki :) Jak oderwiesz boczne, będzie dalej rosła do góry :)
edziaa
50p
50p
Posty: 72
Od: 3 kwie 2013, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Petunia z nasion cz.2

Post »

Ja tak jak Alenka uszczykiwałam te najmniejsze w środku i już widzę po bokach maleńkie pędy boczne:)Wow wreszcie pokazało się ;:3 ;:138 !!!!
Lato,lato,lato echże ty...
Awatar użytkownika
sylwana85
500p
500p
Posty: 734
Od: 21 lut 2011, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowa Dęba

Re: Petunia z nasion cz.2

Post »

Uszczykujemy środkowe listki, ciężko je uszczknąć, bo możemy urwać przez przypadek kilka listków ale bez obawy nowe odgałęzienia po kilku dniach będą widoczne i będzie się petunie rozkrzewiać.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”