Lilie - uprawa - cz.4

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Marcoo16
1000p
1000p
Posty: 1053
Od: 24 mar 2013, o 15:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Lilie - uprawa - cz.4

Post »

Nie wiem jak wasze lilie, ale moje, tylko co wyszły z ziemi, tak pędzą ze wzrostem, że aż trudno uwierzyć. :D
W ciągu wczorajszej nocy i dzisiejszego dnia urosły chyba z 2,5 cm! ;:oj Chyba przez to, że padało i była straszna duchota :)
Burza, która odwiedziła mnie dzisiaj była taka, jakiej jeszcze w życiu nie widziałem ;:108
A jak tam wgl Wasze lilie? ;:131
Adam2143
50p
50p
Posty: 64
Od: 8 lis 2011, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie - uprawa - cz.4

Post »

a ja mam takie pytanie odnośnie nawożenia, już pytałem pod tulipanami, ale temat utopił się w nawale postów. Mam posadzone lilie i tulipany piętrowo. Nawoziłem w listopadzie 30g nawozu go kwiatów na metr i w połowie marca 60g na metr. O ile tulipany kończą już kwitnienie, to lilie intensywnie rosną i tak myślę, że pasowało by je jeszcze podsypać ok 30g/metr, tylko moje pytanie czy nie zaszkodzę teraz tulipanom?
Awatar użytkownika
Galadriela
500p
500p
Posty: 926
Od: 22 wrz 2009, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kotlina Warszawska

Re: Lilie - uprawa - cz.4

Post »

Tulipany dopiero zaczynają przekwitać, więc jeszcze ze dwa miesiące sobie "posiedzą" i też teraz "jedzonka" potrzebują żeby ładnie kwitnąć w przyszłym roku.

Moje lilie niektóre mają już 60cm wzrostu, niektóre dopiero wychylają się na światło dzienne, a przez trzymanie miesiąc w pokoju przed wysadzeniem 2/3 tych sadzonych wiosną już ma pąki kwiatowe. :?
Obrazek
Pozdrawiam Anna Galadriela
Lilie Galadrieli
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2360
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Lilie - uprawa - cz.4

Post »

Moje OT w doniczkach mają już 160 cm. Ciekawostką są trzy pąki na jednej łodyżce.

Obrazek Obrazek

A na pędach głównych - po 24 pąki kwiatowe.

_______________________________
Pozdrawiam - Piotrek
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Lilie - uprawa - cz.4

Post »

Piotrze! Imponujące są te Twoje lilie.
Muszę pochwalić się moimi.
Obrazek
Azjatki
Obrazek
Malutka miniaturka- azjatka
Obrazek
Jedna już zakwitła wczoraj
Obrazek
Pączki na azjatce - miniaturce
Obrazek
Scheherezada
Obrazek
Orientalna NN. W ubiegłym roku miała 20 cm i zakwitła jednym pięknym kwiatem
Awatar użytkownika
Mariusz DLW
200p
200p
Posty: 429
Od: 10 mar 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: Lilie - uprawa - cz.4

Post »

Chciałby zapytać o coś - otóż z lilii posadzonych jesienią część nie wylazła, bo ich nie ma (sprawdziłem, zniknęły, czyli gryzonie miały co jeść), ale część już ładnie rośnie. Także z sadzonych wiosną część rośnie, ale część ani trochę, Wykopałem jedną cebulę z tych nierosnących i wygląda dobrze, ale nie rośnie... :cry: Czemu? To były głównie cebule z targu, ale od hodowcy, duże, dorodne, wyglądające na zdrowe, przede wszystkim OT. Poradźcie, co zrobić :? ? Czekać? Wykopać pozostałe, które nie ruszyły? Wyczytałem w postach, że lilie znoszą przesadzanie nawet stosunkowo częste...
Mariusz
Kaktusowy wątek sprzedażowy - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=68063" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Galadriela
500p
500p
Posty: 926
Od: 22 wrz 2009, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kotlina Warszawska

Re: Lilie - uprawa - cz.4

Post »

Nie wiem czemu, u mnie też część ma "spóźniony zapłon" a jedna w ogóle nie chce wyjść. Może w jakiś sposób był uszkodzony kiełek?; może weszła w jakiś stan letargu po tej długaśnej zimie. Ale jeżeli cebulka jest to wyrośnie, albo za miesiąc, a jak nawet nie wybije główny pęd to łuski zaczną wybijać.
Pozdrawiam Anna Galadriela
Lilie Galadrieli
sylviaadam
50p
50p
Posty: 98
Od: 19 maja 2011, o 10:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Lilie - uprawa - cz.4

Post »

Adam2143 pisze:a ja mam takie pytanie odnośnie nawożenia, już pytałem pod tulipanami, ale temat utopił się w nawale postów. Mam posadzone lilie i tulipany piętrowo. Nawoziłem w listopadzie 30g nawozu go kwiatów na metr i w połowie marca 60g na metr. O ile tulipany kończą już kwitnienie, to lilie intensywnie rosną i tak myślę, że pasowało by je jeszcze podsypać ok 30g/metr, tylko moje pytanie czy nie zaszkodzę teraz tulipanom?
Już Ci odpowiadałam w "tulipanach" ale chętnie to zrobię jeszcze raz. Tulipanom nie zaszkodzisz, a wręcz pomożesz. Podsypując im nawóz zasilisz cebule, które zmęczyły się :wink: kwitnięciem.
noontaak
200p
200p
Posty: 295
Od: 16 lis 2012, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Błaszki/Kalisz
Kontakt:

Re: Lilie - uprawa - cz.4

Post »

Gdybym kupił teraz lilie i wsadził do ziemi to zdążyły by urosnąć?
Kamil :)
Awatar użytkownika
Galadriela
500p
500p
Posty: 926
Od: 22 wrz 2009, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kotlina Warszawska

Re: Lilie - uprawa - cz.4

Post »

Tak. Co najwyżej kilka tygodni później, ale zakwitną.
Tylko oglądaj uważnie cebulki przy kupowaniu, żeby nie były wysuszone. :wink:
Pozdrawiam Anna Galadriela
Lilie Galadrieli
Awatar użytkownika
Mariusz DLW
200p
200p
Posty: 429
Od: 10 mar 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: Lilie - uprawa - cz.4

Post »

Galadrielo, dziękuję bardzo ;:180.
W takim razie nie wykopuję i poczekam, będę ćwiczył cierpliwość ;:224.
Swoją drogą, ten pseudonim rozmarza - Galadriela to Pani Lasu, Ukoronowana Światłem, czyż nie pięknie? Jest nawet odmiana przebiśniega Galadriel (może się doczekamy takiej lilii?).
Mariusz
Kaktusowy wątek sprzedażowy - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=68063" onclick="window.open(this.href);return false;
Adam2143
50p
50p
Posty: 64
Od: 8 lis 2011, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie - uprawa - cz.4

Post »

Już Ci odpowiadałam w "tulipanach" ale chętnie to zrobię jeszcze raz. Tulipanom nie zaszkodzisz, a wręcz pomożesz. Podsypując im nawóz zasilisz cebule, które zmęczyły się :wink: kwitnięciem.
Tyle zdjęć tulipanów poszło, że nie zauważyłem :wink: W każdym razie dziękuje za odpowiedź.
Awatar użytkownika
agnesik12
200p
200p
Posty: 299
Od: 31 sty 2008, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Lilie - uprawa - cz.4

Post »

U mnie w tym roku wysyp poskrzypka. W poprzednim roku znalazłam może 2-3 sztuki. Na zdjęciu przyłapani na gorącym uczynku!

Obrazek
Agnieszka
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”