Ochrona jabłoni przed patogenami 2015

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

Jasne, silit to armata- zapisałam :wink:
Delan na All-go jest w 1 kg opakowaniu ale cena niestety nie dla mnie.

Znalazłam w necie ten środek: Thiram granuflo? 80 WG- Zawartość substancji czynnej: tiuram (związek z grupy ditiokarbaminianów) 80%
Niestety dla mnie te środki to wielka tajemnica więc proszę o opinię :oops:
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

Mancozeb Jakaś alternatywa na pewno coś zabezpieczy , Ja stosuje go w ostatnim etapie wzrostu owoców sierpień wrzesień gdy owoce już są mało wrażliwe na venturia inaequalis. Tak jak pisałem zabezpiecza tylko może częściej trzeba pryskać i zmywalność mniejsza, ale lepiej to niż sylit :D .
Pomidek
200p
200p
Posty: 394
Od: 31 sty 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

alfamixi spróbuję dzisiaj zrobić wieczorem ten oprysk.
No właśnie pąki nie są uszkodzone od mrozu. Niby był ale nic tak nie uszkodził.
Neki
100p
100p
Posty: 124
Od: 27 sty 2014, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Lubartowa

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

Mam zamiar pryskać jabłonie,grusze,czereśnie i wiśnie w czasie kwitnienia właśnie syllitem czy to zły pomysł ?
Czy dokładnie trzeba myć opryskiwać jeżeli następny oprysk będzie tym samym środkiem, powiedzmy tydzień czasu odstępu ?
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

Neki Spokojnie z tym Sylitem , Jest wiele środków łagodniej działających i nie agresywnych Zostaw sobie ten Sylit jak pojawią się silna infekcja, czy też plamy parcha i trzeba go użyć w mechanizmie wyniszczającym . Jest Mythos Chorus Delan czy Kaptan które chronią od innych patogenów chociażby szarej pleśni na jabłoniach itd... . Ja pisze konkretne nazwy, ale w sklepach można szukać innych preparatów z tą samą substancją czynną . Mankozeb też może być tylko później , Lepiej się sprawdza na większych owocach , do kwitnienia trzeba delikatnie ;:65 A w kwitnienie szczególnie .
mapes
100p
100p
Posty: 192
Od: 22 wrz 2012, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

alfamixi pisze: próbuj Kaptan lub coś z tej grupy. Jedynie co kojarzę to Tercel ( ditianon+karbaminian), ale myślę, że opakowań dla amatorów też będzie ciężko dostać .
W 3 ogrodniczych powiedzieli, że Kaptan został wycofany :roll: jeszcze jedynie na allegro można dostać chyba i już zamówiłam zapas :)
Neki
100p
100p
Posty: 124
Od: 27 sty 2014, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Lubartowa

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

Więc co mam zastosować na gruszę,wiśnie i czereśnie ?
Bo tamte środki co wymieniłeś to na jabłoń malinę.
Może jeszcze raz podczas kwitnienia użyje miedzianu ?
Dla wiśni i czereśni to by był 2 oprysk miedzianem, a dla jabłoni i gruszy 3 raz to dużo ?
Niczym innym je nie pryskałem w tym sezonie
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

mapes pisze:
alfamixi pisze: próbuj Kaptan lub coś z tej grupy. Jedynie co kojarzę to Tercel ( ditianon+karbaminian), ale myślę, że opakowań dla amatorów też będzie ciężko dostać .
W 3 ogrodniczych powiedzieli, że Kaptan został wycofany :roll: jeszcze jedynie na allegrooo można dostać chyba i już zamówiłam zapas :)
Głupota sprzedawców nie ma granic Kaptan ma rejestracje na ten rok ( Merpan , Kapłan , Kaptan zawiesinowy także )
Neki grusza podobnie jak jabłoń . Ja w tym roku stosowałem Copper Max (wodorotlenek miedzi) 4razy . Pogoda i fazy rozwojowe idealnie pasowały do miedzi , Na jabłonie miedź to już przeszłość w tym roku .
A od czego chcesz pryskać te czereśnie i wiśnie ?
Program ochrony pestkowych http://www.ochronasadu.pl/pliv/pestkowe.pdf nie wiem który to rok ale choroby i szkodniki te same są w każdym zmieniają się tylko preparaty
mapes
100p
100p
Posty: 192
Od: 22 wrz 2012, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

alfamixi pisze: Głupota sprzedawców nie ma granic Kaptan ma rejestracje na ten rok ( Merpan , Kapłan , Kaptan zawiesinowy także )
:shock: :shock: :shock:
A byłam w 3 różnych sklepach w różnych częściach miasta i kiedy zapytałam o Kaptan zapobiegawczo na parcha to usłyszałam, że wycofany :lol:
Zapytałam co mają prewencyjnie na parcha - odpowiedzieli, że Miedzian tylko, no ale miedzian to ja jeszcze mam.. No i nie wiem co teraz bo począwszy od niedzieli ma zacząć padać deszcz i wg prognoz ma padać przez większość przyszłego tygodnia, a Kaptan przyjdzie pewnie dopiero po weekendzie. Czy psiknąć jeszcze tym miedzianem skoro świt/wieczorem (jak temperatura będzie niższa) w sobotę? Ma to sens? Czy czekać na ten Kaptan?
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

Miedzian w fazie różowego pąka może powodować poparzenia szczególnie przy wyższych temperaturach , Ryzyko należy do Ciebie , może się uda i nic nie będzie :wink:
mapes
100p
100p
Posty: 192
Od: 22 wrz 2012, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

W zeszłą niedzielę jeszcze nie było u mnie różowego pąka, było ledwie 'mysie ucho'. Być może coś się zmieniło - bo ten tydzień był bardzo ciepły i słoneczny - jednak u mnie tu na "dalekiej północy" wszystko ciut później się rozwija. No nic zobaczę w sobotę na jakim etapie są jabłonki i jak nie będzie za ciepło to pod wieczór może zaryzykuję :wink:
Neki
100p
100p
Posty: 124
Od: 27 sty 2014, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Lubartowa

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

alfamixi pisze:
mapes pisze:
alfamixi pisze: próbuj Kaptan lub coś z tej grupy. Jedynie co kojarzę to Tercel ( ditianon+karbaminian), ale myślę, że opakowań dla amatorów też będzie ciężko dostać .
W 3 ogrodniczych powiedzieli, że Kaptan został wycofany :roll: jeszcze jedynie na allegrooo można dostać chyba i już zamówiłam zapas :)
Głupota sprzedawców nie ma granic Kaptan ma rejestracje na ten rok ( Merpan , Kapłan , Kaptan zawiesinowy także )
Neki grusza podobnie jak jabłoń . Ja w tym roku stosowałem Copper Max (wodorotlenek miedzi) 4razy . Pogoda i fazy rozwojowe idealnie pasowały do miedzi , Na jabłonie miedź to już przeszłość w tym roku .
A od czego chcesz pryskać te czereśnie i wiśnie ?
Program ochrony pestkowych http://www.ochronasadu.pl/pliv/pestkowe.pdf nie wiem który to rok ale choroby i szkodniki te same są w każdym zmieniają się tylko preparaty

Czereśnie chce opryskać przeciwko rakowi bakteryjnemu a grusze przeciwko zarazie ogniowej i parcha
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ochrona jabłoni 2015

Post »

Neki otwórz link z mojego wcześniejszego postu wpisz sobie 44strone dokumentu i tam znajdziesz co zechcesz . Ja tutaj bardziej o ochronie jabłoni pisze , czereśnie wiśnie to produkt uboczny ;:306
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”