Wszystko o pomidorach cz. 11

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 11

Post »

Miałem cztery odmiany:Alladdin's Lamp - Japanese Black Trifele - Mazarini i Oslinye Ushi w tym roku.
Wschody praktycznie 100% a jeśli chodzi o smak,wygląd i wielkość podanych owoców wszystko by się zgadzało-praktycznie bo smakowo i to bez dwóch zdań najlepszy okazał się Oslinye Ushi(rewelacja smaku) a najmniej wyrazisty(albo to kwestia mojego smaku) był Aladdin's Lamp-dodatkowo wrażliwy na SZW.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
statoka
50p
50p
Posty: 55
Od: 20 sty 2012, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ciechanow

Re: Wszystko o pomidorach cz. 11

Post »

Testowałem w bieżącym roku ponad 20 odmian pomidora z Pom. Dol. Jedna odmiana nie skiełkowała.
Owoce i krzaki odpowiadają opisowi podanemu w ofercie. Na następny sezon zamówiłem zamówiłem i
otrzymałem kilkanaście odmian pomidorów . :uszy


Pozdrawiam. Stanisław.
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 11

Post »

Pytanie laika: Czy pomidor gruntowy posadzony w folii będzie jakoś cierpiał z tego powodu?
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5134
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 11

Post »

Zależy jaką odmianę się posadzi, to tak samo jak z ludźmi, Eskimosom będzie nieco za gorąco w Afryce, Europejczycy jako tako wszędzie zniosą inne warunki. Obrazek
Awatar użytkownika
lunatyk
200p
200p
Posty: 423
Od: 23 maja 2015, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kraina Biesa i Czada

Re: Wszystko o pomidorach cz. 11

Post »

Podejrzewam ze sekimos by ograniczył pocieranie nosa , tak samo jak pomidor wiązanie , plonowanie
ale to moje zdanie .
Murzyn w zimie w kalabri ubiera czapkę i kożuch bo mu zimno .
PatiLu
100p
100p
Posty: 117
Od: 2 mar 2015, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: Wszystko o pomidorach cz. 11

Post »

Na pewno gdzieś już była o tym mowa, ale....Mam pytanko dotyczące zbierania nasion z pomidorów, które nie daje mi spokoju. Czy do siewu nadają się jedynie te wybrane z pomidorów ktore w pełni dojrzały na krzaku? Zastanawiam się ponieważ zazwyczaj zrywam pomidorki kiedy pojawi się na nim rumień (większy czy mniejszy ) i daję dojrzeć w domu - działka ROD i różne rzeczy różnych ludzi kuszą- czy nasiona z takich pomidorów nadają sie do siewu?
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wszystko o pomidorach cz. 11

Post »

Nasionka z pomidorków dojrzewających w domu jak najbardziej nadają się do odzyskania, muszą tylko być zdrowe i dojrzeć w pomieszczeniu.
Ja też upatrzone na nasionka pomidorki zrywałam wcześniej, bo było wielu zwolenników "degustacji" bez zgody właścicielów, jedynie zielonym pomidorkom pozwoliłam wisieć na krzaku, na nich to złodzieje jeszcze się nie znali. :;230


Pozdrawiam
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1779
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 11

Post »

Posadź same zielone odmiany a zwolennicy degustacji odpuszczą. :;230 :;230 :;230
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 11

Post »

Ja tak robię :D Pierwszy rząd od alejki to zawsze zielone odmiany, potem koktajlowe i dopiero dalej wiekoowocowe odmiany. Zrywam też zapalone wyrośnięte owoce, odkąd tak robię, skończyły się kradzieże.
wodny111
100p
100p
Posty: 129
Od: 29 maja 2015, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Wszystko o pomidorach cz. 11

Post »

lunatyk pisze: Czy do siewu nadają się jedynie te wybrane z pomidorów ktore w pełni dojrzały na krzaku?
Kiedyś na FO przeczytałem uwagę Ani Kozuli, że wybiera nasiona z zupełnie zielonego (niedojrzałego) pomidora, po to, by móc wysiać je jak najszybciej. Ania w ten sposób walczyła o dwa "sezony" w roku, co przy uprawie krzyżówek ma niebagatelne znaczenie.
Trudno podejrzewać Anię o niekompetencję. :;230
Pozdrawiam
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 11

Post »

PatiLu pisze:Zastanawiam się ponieważ zazwyczaj zrywam pomidorki kiedy pojawi się na nim rumień (większy czy mniejszy ) i daję dojrzeć w domu
Ja nie pozwalam dojrzeć w pełni w szklarni dużym egzemplarzom o deliktnej
skórce. Lekka zmiana koloru i zrywam, pozwalam dojrzeć w domu.

Takie właśnie pomidorki mają tendencję do pękania na skutek wahań temperatury, wilgotności.

Dzięki temu zabiegowi nie mam popękanych.
Dotyczy np. Brad's Black Heart, Kalman i inne.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7806
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Wszystko o pomidorach cz. 11

Post »

Nie mam szklarni, ale w gruncie zbieram zapalone. Przy takich upałach, no bo podejrzewam, że to przez gor?co np na kozulkowych K37 robi się taka porowata skórka, twarda i nieprzyjemna w dotyku. Na zerwanych wcześniej i dojrzewajácych w domu nic takiego się nie dzieje.
Gdy nie zerwę a popada deszcz to pękaj?.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Wszystko o pomidorach cz. 11

Post »

Kalman to mój ( a teraz już i moich przyjaciół, znajomych :D ) ulubiony pomidor, żyć bez niego nie mogę :;230 na 120 krzaków różnych odmian 40 musi być kalman. W kwestii dojrzewania powiem tak: owoce z pierwszego grona pięknie dojrzewają na krzaku, drugie grono czasami już zaczyna grymasić i co niektóre owoce zrywam nie zupewnie dojrzałe, natomiast dalsze grona, nie ma mowy, jak tylko zaczynają się rumienić trzeba zrywać bo popękają. Składam je warstwowo do skrzynki, przekładając każdą warstwę gazetami i chowam pod kuchenny stół.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”