Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
11krzych

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

ewikk77 pisze: pokiełkowały jeszcze tego samego dnia, dosłownie w ciągu kilku godzin.
U mnie też tak było, że pokiełkowały w trakcie robienia przetworów. Różne gatunki, więc pewnie nie jest to cecha gatunkowa, tylko coś innego ( w domyśle - błąd w nawożeniu lub za bardzo dojrzałe).
Dzisiaj kupiłem 10 kg Limy na targu, bo moje już prawie zjedzone . Żal mi się rolnika zrobiło bo tak stał i nikt nie kupował. A też przypomniałem sobie że mam mało suszonych. Zeta i 20 groszy za kilogram !!! Jak to się może opłacić? Właśnie się suszą.
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2981
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

11krzych pisze: Dzisiaj kupiłem 10 kg Limy na targu, (...) Właśnie się suszą.
Mogę prosić o instrukcję?
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2344
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

11krzych pisze: Dzisiaj kupiłem 10 kg Limy na targu, bo moje już prawie zjedzone . Żal mi się rolnika zrobiło bo tak stał i nikt nie kupował. A też przypomniałem sobie że mam mało suszonych. Zeta i 20 groszy za kilogram !!! Jak to się może opłacić?
To nie opłaca się, do tego to się dokłada, a ile trzeba się nastać aby trafił się kupiec.
11krzych

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

ostatnia szansa pisze:
11krzych pisze: Dzisiaj kupiłem 10 kg Limy na targu, (...) Właśnie się suszą.
Mogę prosić o instrukcję?
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... ne#p356488

albo to
Anaka pisze:Można je wysuszyć w piekarniku lub suszarce do grzybów.Same lub z czosnkiem. Potem włożyć do oliwy plus zioła i cieszyć się pysznymi zapasami w zimowych sałatkach, makaronach,tartach,sosach. :heja
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1103
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

Błędy w nawożeniu raczej nie chyba, że niedonawożenie :lol: ale może były zbyt dojrzałe.
Rzeczywiście zbyt lekko nie mają rolnicy. Napracują się, a potem cena taka, albo grad, susza, itd.
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Wszystko o pomidorach 6 cz. (13.03.11 - )

Post »

11krzych pisze:
ewikk77 pisze: pokiełkowały jeszcze tego samego dnia, dosłownie w ciągu kilku godzin.
U mnie też tak było, że pokiełkowały w trakcie robienia przetworów. Różne gatunki, więc pewnie nie jest to cecha gatunkowa, tylko coś innego ( w domyśle - błąd w nawożeniu lub za bardzo dojrzałe).
Dzisiaj kupiłem 10 kg Limy na targu, bo moje już prawie zjedzone . Żal mi się rolnika zrobiło bo tak stał i nikt nie kupował. A też przypomniałem sobie że mam mało suszonych. Zeta i 20 groszy za kilogram !!! Jak to się może opłacić? Właśnie się suszą.
Dobrze, że ktoż je kupił... A sprzedawca się pewnie nie domyśla, że też uprawiasz pomidory.


Kolejna część znajduje się tutaj
pozdrawiam, Gunnar
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”