Rabatki Konstantego część 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Ewuś - widzę , że przybyło roślinek na skalniaku .... a i hostowisko cudne :) ..
Chyba spory ten podwórkowy - tyle się w nim mieści :) :) :)
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
Aza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3346
Od: 10 lut 2008, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zakopane

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Widzę , że kupiłaś nowe truskawki u mnie stare żyją, ale nie są imponujące. Za to jadalne ruszyły, choć sadząc mialam duuuże wątpliwości co z tego będzie, mam zlecenie obrywania ewentualnych kwiatków w tym roku, ale nie wiem czy jednego nie zostawię z ciekawości. Hosty u ciebie sa dużo bardziej rozwinięte, masz trochę takich których nie mam.
OLGA od malamutów
Wątki Azy
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9776
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Chatte-przetacznik od razu podjął(na trzeci dzień po podróży) współpracę i zakwitł!
Olu-host jest w istocie więcej,czekam na zaschnięcie tulipanów by pokazać je z drugiej strony.Dwie biało obrzeżone muszę przesadzić,bo kryje je ekspansywna zielona hosta od Elwirki-ta jest doprawdy ogromna.Niebieskie i Pochlapana Mlekiem w tym roku bardzo zmężniały.Chętnie się podzielę.U Ciebie też są miejsca gdzie będą dobrze rosły.Pochwalę się,że wieczornice się rozsiały i namnożyły,już kwitną,choć na razie same bladoróżowe,a miałam jedną ciemną w roku ubiegłym.Kupiłam na skalniak poziomki o różowych kwiatach Pink Panda,a na górze mam truskawki.Andzia twierdzi,że te poziomki ładne i niesmaczne,ja i tak mam na nie alergię,to nie będę próbowała.
Evluk-proponowałaś mi tę tojeść,zapomniałam,a potem trafiłam jedną,odwiozłam do Podwórkowego,wyniosłam mój brzozowy pieniek i taki na którym ś.p.sąsiad lata całe łupał drewno na opał,w poziomie wydawały mi się atrakcyjniejsze,no i nie da się już w tym miejscu kopać-to ważne.Pojechałam na Błonia,tam kupiłam tojeść nr dwa-zieloną,ciemnych nie było.Kolejnego dnia trafiłam,też ostatnią.Zeszłego roku miałam tojeść variegata,ale na razie jej nie widzę.Wiesz,że do dąbrówek od Ciebie dołączyła różowo-biała od Chatte?Powoli robi się z nich obwódka rabatki.
Miiriam-zapraszam!Zaczynam usuwanie góry badziewia przy zadaszonych zewnętrznych schodach do piwnicy,najwięcej tam jest fragmentów dachówek,gruzu,starego drutu z siatki i kolczastego.A reszta to niewiadoma.
Zamierzam odwiedzić ogrodnictwo na Podgórzu,widuję go z okien tramwaju,a nigdy tam nie doszłam,może dojdzie coś na skalniak.
Muszę też dozbierać podczas wycieczek nieco wapieni.
Kogro-surfinia "milion dzwonków" i petunie,wiem z doświadczeń ubiegłorocznych,że dobrze sobie w półcieniu radzą,nie wiem jak niecierpki balsamina i werbeny w misie,mogą woleć jaśniej.Sąsiad-ten który pomagał przy budowie skalniaka właśnie ostrzegał,on niecierpki hoduje od lat,podobno są i pełne i w jakiś bardzo ciekawych dwubarwnych zestawieniach.Przestawić się da,ale kompozycyjnie tu misa dobrze pasuje,a mam jedną.Wypatrzyłam w ofercie ceramiczną dżdżownicę i już okiem wyobraźni taką parkę robali widziałam na stoku skalniaka,niestety wyprzedane...Miała mnie odwiedzić Liska,więc zniosłam do Podwórkowego stolik i krzesła,nawet do serwetki obciążniki w kształcie malin kupiłam,z pewnością tu znalazłaby spokój,bo w centrum Juwenalia bardzo głośne,żałuję,że nie zrobiłam zdjęcia dwu studentów Wydziału Budownictwa Lądowego przebranych za koparkę przedsiębierno zasięrzutną i dwu z transparentem "Nie chcemy niczego" poprzedzonych przebranym za Szkota.Stolik i krzesełka są składane,zaraz po odwołanym spotkaniu zniosłam je pod dach.
Awatar użytkownika
elwirka
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 lut 2009, o 21:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Aza kiedy sadziłaś truskawki,że nie pozwalasz im zaowocować ? One dobrze owocują 2 ,góra trzy lata więc po co marnować rok ?
Ewo ty z własnej woli posadziłaś dwie tojeście orzęsione 'Firecracker' ??? Uważaj bo one posadzone nawet w donicy potrafią się rozleźć przez dziury w dnie. Jedyna pociecha to to, że w podwórkowym masz lekką glebę i łatwo będzie wyrywać :D Niecierpki bardzo ładnie rosną w cieniu bo nie pali ich słońce. Muszę kupić takie mniejsze od Twoich -pełne.
Jutro mam urlop i cały dzień planuję być na działce. Jakie masz plany ? Jezeli masz czas to serdecznie zapraszam, może być rano, może po południu jak Ci pasuje.
Pozdrawiam Elwira
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

U m,nie na balkonie niecierpki nie chcą rosnąć i wyciągają się po czym giną.
Więc już ich nie kupuję a na dworze deszcze ich niszczą.
Poza tym szybko łapią choroby.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
gorzata76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6499
Od: 2 cze 2009, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

EwkaEs pisze:Wypatrzyłam w ofercie ceramiczną dżdżownicę i już okiem wyobraźni taką parkę robali widziałam na stoku skalniaka,niestety wyprzedane...
Czy to dżdżownica z JYSK-a? Jeśli tak, to muszę Cię zmartwić... po niedługim czasie łuszczy się z niej wierzchnia warstwa :roll:
Ja swoją planuję potraktować ostrą szczotką... może to poprawi jej wygląd... bo w tej chwili prezentuje się żałośnie....
Awatar użytkownika
Aza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3346
Od: 10 lut 2008, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zakopane

Re: Rabatki Konstantego część 3

Post »

Elwiro odpowiadam w wątku Ewy, bo Ty do mnie nie zagladasz, sadziłam truskawki tydzień temu były bez lisci teraz maja po jednym nadzieja na kwiatki mała, sonata ma liście których nigdy u truskawek nie widzialam, a czy będą puszczac wąsy też nie wiem. Pandora wygląda dość normalnie.
OLGA od malamutów
Wątki Azy
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”