Mój ogród na fotografii- cz. 10

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5532
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Witaj Bogusiu!!! W końcu Cię odnalazłam, a to nie łatwe jak się bywa na forum z doskoku :)
Widoki z ogrodu piękne! Pozazdraszczam w pozytywnym słowa znaczeniu, oczywiście. Pięknie Ci wszystko kwitnie, jest gdzie usiąść i odpocząć, popodziwiać te cudności.
Wnusia już taka duża ;:138 Zdrówka życzę i obiecuję zaglądać :)
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Witam serdecznie moich wspaniałych gości!
Dorotko niesamowita plaga komarów . Ławeczka jeszcze z czasów PRL... z kompletu dwa fotele i stół ;:215
Iwonko odpoczywaj , odpoczywaj . U mnie dzisiaj było deszczowo , niestety moje ogrodowe plany wzięły w łeb. Nie mogłam też popracować w tunelu foliowym bo nie nadążyłam opędzać się od komarów ;:222
Jurkunie pamiętam takiego roku, z taką plagą komarów. Wczoraj syn poszedł na chwilę z wędką nad staw , to wracał jak torpeda ;:306 Piękne są te piwonie drzewiaste, chyba zaproszę takowe do swojego ogrodu . Jesienią posadziłam 7 odmian , niestety żadna jeszcze nie kwitła , natomiast sporo kwiecia miały te klasyczne bordowe i różowe ;:215
Mariolu ! sprawiłaś mi wielką radość swoją wizytą ;:168 Ja też coraz rzadziej tu bywam , bo doba jakaś krótka ;:306
Sama dziwię się jak ten czas pędzi ...niedawno czekaliśmy na narodziny Michasi a już 26 czerwca skończy 17 miesięcy. Zapraszam serdecznie w każdej wolnej chwili i posyłam serdeczności ;:168
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Oooo....nie ma nikogo!
Zostawię dzisiejsze fotki ...kwiecistych oraz warzywnych upraw w tunelu foliowym. Dzisiaj skonsumowaliśmy pierwsze z własnej uprawy ogórki...w postaci mizerii i małosolne . Pychotka ....ekologiczne !!!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Własne ogórki :?: jesteś niesamowita, moje jeszcze nie kwitną, jak ty to robisz.
Pomidory też duże, a jakie odmiany sadzisz.
Czy na jednym ze zdjęć są misy plastikowe pomalowane na biało i ułożone do góry nogami. Fajny pomysł ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5532
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu, ogród jak zwykle pięknie dopieszczony i kwitnący wspaniale! Ale to co masz pod folią ;:oj Ależ pomidorki apetyczne, a ogóry!!! Aż mi się zachciało jeść. Super mieć własny foliak, tak sobie rozmyślam, że jednak warto zainwestować w taki tunel.
Zajrzyj do mnie jak cudnie prezentują się maki od Ciebie!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Już Bogusiu swoje ogórki ;:215 u mnie dopiero w fazie trzech listków, słabo powschodziły, no ale trudno, nie dosiewałam, ta wiosna dla naszych ogrodów paskudna była, wszystko opóznione ;:108 , a ogródeczek jak zawsze piekny, wypieszczony ;:215
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu co swoje to swoje , ja jeszcze muszę poczekać , bo mam w gruncie i pomidory oraz ogórki ;:3 :wit
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Witam cieplutko moich miłych gości.
U mnie dzisiaj piekielnie gorąco! Od godz 7:00 do 11:00 dokonywałam liftingu ogrodu , szybki prysznic i na dyżur do wnusi . Dopiero wróciłam ...kawka i biorę się za koszenie , bo ostatnio sporo padało więc trawa szaleje.
Dorotko! to są moje wytwory betonowe...liście i poidełka dla ptaszków. Pisałam kiedyś o tym jak je wykonuję. Szablonem były u mnie liście rabarbaru. Nie, nie ...ja nie jestem zwolenniczką plastikowych ozdób w ogrodzie. Sadzonki ogórków kupuję u ogrodnika , wsadzam pod tunel foliowy i w połowie czerwca / nieraz wcześniej / jemy swoje. Dodatkowo wysiewam w folii sama , ale te jeszcze nie owocują ...dopiero zaczynają kwitnąć. Sadzonki pomidorów kupuję u tego samego , miejscowego ogrodnika . Jest to odmiana holenderska, ale jaka konkretnie nie wiem , musiałabym go zapytać.Pomidory sadziliśmy w tym roku 5 maja . Podłoże to kompost , wapno solidnie przerobione glebogryzarką Raz w tygodniu podlewam gnojówką z pokrzyw / oczywiście rozcieńczoną/i co 2-3 dni solidnie podlewamy/ zawsze rano/. Po tygodniu od posadzenia folia jest cały czas otwarta w dzień i w nocy, bez względu na pogodę.
Mariolciu, cieszę się ,że maki dodatkowo zdobią Twój piękny ogród. Nowalijki , ogórki i pomidory pod folią uprawiamy od ponad 30 lat zatem mogę powiedzieć,ze jestem już ekspertem. Od 3 lat dodatkowo zaczęłam uprawiać w tunelu foliowym , z wielkim powodzeniem , bakłażany. Przymierzam się do arbuzów i melonów , wysiałam w tym roku ale po jednej sztuce mi zeszły ;:306 a i tak jeden przepadł ...i nie wiem co zostało. Pomidory rosną jak szalone ;:215 Warto zainwestować , na pewno zwróci się szybko ale pamiętaj ,że ważne są wymiary tunelu / jego wysokość , szerokość drzwi/dla zapewnienia dobrego wietrzenia. Nasz jest oryginalny, profesjonalny z tym ,ze 1/2 długości Zaglądnę na pewno wieczorem.
Iwonko!ogórki swojskie z sadzonek kupionych u ogrodnika, choć swoje wysiane też mam spore i zaczynają kwitnąć. Te w gruncie po wysianiu miałam przykryte przez miesiąc agrowłókniną . Musiałaś chyba mieć kiepskie nasiona ...ja co roku wysiewam tylko odmianę Polan i Śremskie.
Inko! miło ,ze mnie odwiedziłaś ;:168 zgadza się , swojskie apetyczne , pachnące a nie takie wypędzone ...plastikowe. Mam też takie aromatyczne, ekologiczne truskawki ...dosłownie giganty ;:215 Wieczorem wstawię zdjęcie ;:215


Obiecałam ...wstawiam fotkę moich truskawek eko oraz kalarepki

Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu dziękuję za nazwę - Dereń Kousa długo kazał czekać na kwitnienie ale warto bo ma piękne kwiaty.
Pokaż swoje begonie bo chyba już zaczynają kwitnąć i wiesz... kusi mnie w następnym sezonie kupić kilka - bardzo dawno miałam je i zatęskniłam za nimi bo sa ładne i długo kwitną.
Obejrzałam Twoje ogromne przestrzenie i wiąz jestem pełna podziwu jak Ty to wszystko potrafisz okiełznać ??? Te kule robiłaś rok czy dwa lata temu - ciekawi mnie jak się trzymają ?
https://images81.fotosik.pl/610/423142f24109d140.jpg
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Krysiu , jak miło ,ze odwiedziłaś mnie ;:168 Wiesz , dzisiaj pracując w ogrodzie, wczesnym rankiem ...myślałam o Tobie i zobacz przywołałam ;:306 Sama czasami zastanawiam się , jak mi wszystkie prace pomyślnie układają się z realizacją . Powiem nieskromnie,ze jestem osobą zdyscyplinowaną , nie odkładam świadomie nic na później , chyba ,ze dzień się kończy i nie zdążyłam z czymś. O porządek w domu i ogrodzie dbam cały czas , dlatego prace mi się nie nawarstwiają. Oprócz ogrodu i domu, dbam o rodzinę i obowiązkowo muszę mieć czas dla siebie . Mój każdy dzień jest bardzo aktywny . Nie jestem śpiochem / wstaję około 7:00/ więc do godz 10 zajmuję się domem i przygotowuję obiad . Chwila na kawkę i przegląd netu i wypad do ogrodu. Jeśli pada , skupiam się na pracach w tunelu foliowym , gdy jest gorąco wybieram cieniste zakątki do porządkowania . Każdego dnia od 18-20 spędzam z wnusią/ są też dni w miesiącu ,ze jestem z nią 8-10 godz/. Spać idę zazwyczaj o godz. 23.Niedziela jest dniem wypoczynku, wyjazdów albo rodzinnych obiadów . Synowie z rodzinami goszczą u nas na obiadkach .Kule robiłam chyba jesienią 2015/ muszę sprawdzić/, mają się świetnie ...zimę spędziły w ogrodzie. Wstawiam zdjęcia begonii, są śliczne , ale trochę kapryśne . Słońca za bardzo nie lubią, nadmiaru wody też , ale nie zrezygnuję z nich.
Posyłam serdeczności ;:196

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Kochani ..zostawiam zdjęcia mojego ekologicznego ogrodu warzywnego
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu jakie wszystko masz wielgaśne ;:oj warzywnik wyplewiony, jarzynki przerwane, normalnie wzorcowo ;:215 na szóstkę.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój ogród na fotografii- cz. 10

Post »

Bogusiu ;:oj jaki wyrośnięty ten Twój warzywnik ;:63 brawo u mnie to o połowę wszystko mniejsze ;:306 hmm chyba za słabo się staram, albo nie pisane mi jeść ogromne warzywka :;230
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”