Skrzatowy ogródek

Zdjęcia naszych ogrodów.
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Post »

Mogę zapytac gdzie kupowałas Omoshiro? Cudo wielkie!!!
O rózach nie wspomne - wiadomo! 8)
Awatar użytkownika
Skrzat
100p
100p
Posty: 137
Od: 27 mar 2007, o 13:35
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Ewa

Prawie wszystkie moje powojniki kupuję w szkółce przy OB - tam cena to 15 zł - bardzo konkurencyjna w porównaniu z innymi miejscami. Tylko trzeba "polowac" na dostawę - bo wtedy duży wybór i w dobrej kondycji.
No Twoim różom to ja do pięt nie dorastam :wink:

Rzut oka na Omoshiro (całe 4 kwiatki się pojawiły a jaka radość)
Obrazek

pozdrawiam
Mariola
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Post »

Czasem wpadam do OB i faktycznie maja dobre powojniki, ale tej odmiany nigdy jeszcze nie upolowałam :?
Musze się tam wybrać w najblizszym czasie!
Moje sadzone w tym roku tez dały tylko po kilka kwiatów - radośc była wielka!!! :D
Czy masz jakies doswiadczenie z więdnieciem powojników?
Które odmiany są na to podatne?
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Post »

Zawitałam do Twojego ogródka wywąchałam prawie wszystkie kwiatki.Ładne ,wyrośnięte róże i clematisy,które bardzo lubię,nie wspominając o bylinach.Kupiłam niedawno clem.Ptitsa (chyba z Litwy pochodzi),a widząc jak u Ciebie rośnie,już mi się gębula uśmiecha :lol: A jak się nazywa clematis rosnący Z Grachamem?,ciemnofioletowy-ładne i trafione zestawienie.Plenę też posiadam,ale jeszcze nie tak wielką.Pewnie w następnym roku pokaże co potrafi :wink:

Miłego weekendu .
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
Skrzat
100p
100p
Posty: 137
Od: 27 mar 2007, o 13:35
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Ewo - z moich dotychczasowych doświadczeń z powojnikami wynika, że najzdrowiej rosną: Nelly Moser, Warszawska Nike, Pink Fantasy, Honora, Gipsy Quinn.
Z mojej kolekcji na uwiąd zapada i nie chce rosnąć: Mrs Thomson, Barbara, Julka, Solidarność. No i oczywista wszystkie włoskie i bylinowe są bezproblemowe.
Powojniki to moje ulubione pnącza. Dają tyle możliwości. A ja jestem clematisoholiczka :lol: i dobrze mi z tym.

Alionuszka - witaj w moim ogródku, wąchaj do woli, Ptitsa na pewno nie rozczaruje bo to powojnik "bezobsługowy" poza wiosennym niskiem cięciem. Ja w tym roku nawet nie nawiozłam go, o ja niedobra, bo zapomniałam :oops:
CZy chodzi o powojnik nad furtką? Jeśli tak to Purpurea Plena Elegants - z rodziny viticella.

Pozdrawiam
Mariola
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9575
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Post »

Pospacerowałam po ogrodzie ,nacieszyłam się pięknymi widoczkami ,odpoczęłam w cieniu na ławeczce .Pora iść dalej . :wink:
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Post »

Skrzat pisze:Ewo - z moich dotychczasowych doświadczeń z powojnikami wynika, że najzdrowiej rosną: Nelly Moser, Warszawska Nike, Pink Fantasy, Honora, Gipsy Quinn.
Z mojej kolekcji na uwiąd zapada i nie chce rosnąć: Mrs Thomson, Barbara, Julka, Solidarność. No i oczywista wszystkie włoskie i bylinowe są bezproblemowe.
widzę, że znalazłam dobre źródło wiedzy o powojnikach :D
z tych "dobrych" mam Warszawska Nike i Gipsy Queen oraz kilka włoskich i faktycznie sa bezproblemowe!
Tylko W. Nike nie rosnie zbytnio w górę i ma tylko po kilka kwiatów. Może to kwestia zakorzenienia? Jak myslisz?
Jak rosnie u ciebie?
Dobrze wiedziec o tych wrażliwych na uwiąd!
Zwiędł mi raz Rouge Cardinal - ale odbiła.
Niestety Mme le Coultre zwiędł na amen :(
Awatar użytkownika
Skrzat
100p
100p
Posty: 137
Od: 27 mar 2007, o 13:35
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Jolu witaj - na ławeczce siedź do woli, jakaś naleweczka też by się znalazła :wink: np. pigwówka, albo kawusia.

Ewo - Warszawska Nike nie rośnie zbytnio w górę, u mnie ma max 2m, a ponieważ kratkę na nią mam nie za dużą, to przewiesza się przez nią i wygląda jakby tego kwiecia było więcej. Mam ją chyba 3 sezon. W pierwszym sezonie to miałam wrażenie, że w ogóle nie rośnie. Lubię te ciemnofioetowe kwiaty i żółte pylniki :D
U mnie pełni rolę zasłony kompostownika
Obrazek




A na uwiąd Myszka w temacie powojnikowym opisywała metodę, którą w tym roku zastosowała z dobrym skutkiem, jej walka anty-uwiądowa polegała na powtykaniu czosnku wokół rośliny i podsypywaniem nadmanganianem potasu, trzeba by się dowiedzieć jak to teraz wygląda czy efekty były w postaci kwitnących roślin.

I jeszcze przypomniał mi się jeden zdrowiutki powojnik Piilu- bardzo uroczy, niewysoki. Pokażę jak wyglądał rok temu, a jak tej wiosny. W pierwszym kwitnieniu ma podwójne kwiaty.

Obrazek Obrazek

pozdrawiam
Mariola
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Post »

Skrzat pisze:
Alionuszka - witaj w moim ogródku, wąchaj do woli, Ptitsa na pewno nie rozczaruje bo to powojnik "bezobsługowy" poza wiosennym niskiem cięciem. Ja w tym roku nawet nie nawiozłam go, o ja niedobra, bo zapomniałam :oops:
CZy chodzi o powojnik nad furtką? Jeśli tak to Purpurea Plena Elegants - z rodziny viticella.

Pozdrawiam
Mariola
Chodziło mi o powojnik fioletowy przy Grahamie.Piilu bardzo ukwiecony i ładny kolorek,podobnie Warszawska Nike imponująca.
Na uwiąd padł mi Wałęsa nad czym bardzo ubolewam,gdyż nie zdążył rozwinąć pąków i oklapł :cry: ,to samo z Barbarą,Sikorski zdołał się opamiętać,może po posadzeniu czosnku wokół niego .
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
Skrzat
100p
100p
Posty: 137
Od: 27 mar 2007, o 13:35
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Generał się opamiętał po czosnku? :;230
Muszę w przyszłym roku spróbować tego sposobu.
Urszula B
500p
500p
Posty: 642
Od: 27 sty 2009, o 08:21
Lokalizacja: Sokolniki Las k/Łodzi

Post »

zauroczył mnie twój ogród wielka różnorodnością roślin i kolorów i wszystko jest takie doskonałe, jak ty to robisz ,ze wyglądają tak dorodnie i nieskazitelnie..:)


pozdrawiam nocnie
Urszula B - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=19821
"Żadna noc nie może być aż tak czarna, żeby nigdzie nie można było odszukać choć jednej gwiazdy. Pustynia też nie może być aż tak beznadziejna, żeby nie można było odkryć oazy. Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość. Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie."
Awatar użytkownika
Agulina
200p
200p
Posty: 219
Od: 27 maja 2009, o 15:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

:wit
Sliczny ogrod Skrzacie,piekne kwiaty i super zdjecia z wakacji!
Awatar użytkownika
Skrzat
100p
100p
Posty: 137
Od: 27 mar 2007, o 13:35
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Ula - witaj w moim ogródku, tych gorzej wyglądających roślin nie fotografuję :wink: tylko rozmawiam z nimi poważnie, biorą się do rośnięcia, albo kompostownik :lol:

Agulinko- witaj również, rozgość się pod drzewkiem :D


W ogródku już jesienią pachnie, kwitną rozchodniki, wrzosy i kulki ognika nabierają barwy. Dziś porobię zdjęcia.


pozdrawiam
Mariola
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”