Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu z ciemiernikami mam podobny problem, albo radość. Bo siewek wokół rośliny matecznej jest sporo, bałam się ich ruszać więc powrastały w siebie. W zeszłym roku część postanowiłam porozsadzać. Doczytałam, że muszą być posadzone na takiej samej wysokości nie wolno ich za głęboko wsadzić. Robiłam to wczesną wiosną, przeżyły, ale w tym roku kwitów nie mają, może i dobrze bo zmężnieją, pójdą w liście.
Myślę, że spokojnie możesz przesadzić, staraj się wykopać z ziemią.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2926
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, jaka u Ciebie już piękna wiosna ;:oj , nawet iryski już otworzyły pąki, a ciemiernik mnie zachwyca ilością kwiatów ;:138
Swojego pierwszego ciemiernika cięłam szpadelkiem bez namysłu i wszystko się udawało, a teraz, kiedy czytam, że nie lubią przesadzania i uszkodzeń korzeni, zaczęłam się bać. Widać czasem warto wiedzieć mniej ;:306 .
Z doświadczenia wiem, że młodziutkie siewki przesadzone potrzebują więcej czasu do kwitnienia, niż te, które rosną w wybranych przez siebie miejscach.
Słoneczka na sobotę, Soniu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Miałam nadzieję na przycięcie miskantów w południe, ale przenikliwe zimno nas odstraszyło. ;:222

Na klonie koło karmnika czaił się na małe ptaki chyba krogulec.

Obrazek

Halszko fioletowy irys to Pauline. Mam dwie kępki, ale obie drugi rok w doniczkach i marnie kwitną. Chyba wyjałowiły ziemię, więc po kwitnieniu muszę wykopać i posadzić jesienią w nowym podłożu.
Dziękuję za informację o przesadzaniu ciemiernika. ;:196 Podzielę po kwitnieniu, tylko gdzie posadzę. ;:224 Będę mieć dwanaście białych.

Obrazek

Dorotko dziękuję. ;:196 Ciemierniki muszę rozdzielić, więc przeniesienie z ziemią chyba się nie uda. Zaryzykuję, mam ich dużo, płakać nie będę jak część nie przeżyje. :)

Obrazek

Martuś wiosnę zwiastuje kilka kwiatów, ale zimne noce i mocny wiatr nie pozwalają na otwieranie pąków.
Dziękuję. ;:196 Mam nadzieję, że mojego ciemiernika podzielę bez szpadla, :wink: to raczej rosnące blisko pojedyncze rośliny.

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2926
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, cudne te iryski ;:167 , też mam je posadzone w doniczce i na razie ich nie widzę ;:185 .Mam nadzieję, że są, tylko ja nie pamiętam w której doniczce :oops: .
Soniu, jak te dwanaście krzaczków ciemiernika urośnie w siłę, to będzie bajeczny widok :tan
Powodzenia ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16692
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, nie ma to jak ogród przydomowy. ;:333 W każdej wolnej chwili można wyjść i znaleźć wiosenne kwiatuszki nawet mimo mroźnych nocy. ;:303 Na działkę się tak nie da. ;:185 Wyprawa na działkę to już całe przedsięwzięcie i nigdy nie wiadomo, co się tam zastanie po nocnym przymrozku. ;:218 M raportuje, że oprócz żółcących się ranników i jednej kępki botanicznych krokusików nic więcej nie widać. :? Przy czym jedne i drugie w ciasnych pąkach z powodu zimna. Nawet słońce nie jest w stanie pobudzić ich do pełni życia.
Nic to, do wiosny jeszcze trochę, muszę więc uzbroić się w cierpliwość i póki co doglądać parapetowych wysiewów. ;:108 A ku pokrzepieniu serca, przeglądać to, co kwitło w minionym sezonie. :lol:
Sieweczkom słońce sprzyja ;:3 , niech więc jak najdłużej tak będzie.
Dobrych, spokojnych marcowych dni wypełnionych słoneczkiem, ;:3 ;:3 Soniu i zdrówka dla wszystkich w Rodzinie. ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu jak się przesadzanymi ciemiernikami zaopiekujesz to na pewno się wszystkie przyjmą.
Ty już trawy przycinasz, też miałam zamiar ciąć w tym tygodniu, jednak mrozy poranne mnie wstrzymują.
Ileż Ty masz już pięknego wiosennego kwiecia na rabatkach, ślicznie wyglądają.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1120
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ;:196 witaj o poranku :D
Zwiastuny wiosny piękne masz .Takie soczyste piękne kolory.
Dobrze ,że wiosna rusza powoli .Potrzeba nam energii .
A czytam ,że tniesz juz trawy ?Ja przecięłam tydzień temu Read Barona
i nakryłam lekką agro by nie zmarzł.
Mnie korci oj korci ciąć kolejne,ale mróz jest u nas dość mocny .
Wczoraj krótki pobyt i wystawiłam wszystkie doniczki z wiosennymi
w różne miejsca działki .
Pięknego spokojnego dnia Soniu życzę ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11378
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Na moim wygwizdowie niestety jeszcze iryski,przylaszczki jak i cała reszta wiosennych zwiastunów siedzą w ziemi :? Cieszą oczy piękne ich fotki w Twoim wątku Soniu ;:138
Serdeczności Obrazek

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu piękne zwiastuny wiosny wygoniły Cię z domu. To najlepszy lek po przebytej chorobie , koi duszę i leczy ciało.
Wspominałaś o ciemiernikach orientalnych pisząc, że nie możesz doczekać się kwiatów. One rozkwitają znacznie później wię bądź cierpliwa.
Co do przesadzania ciemierników to i ja potwierdzam, moje też były przesadzane w trakcie kwitnienia i dzielone. Wykopywane dla siostrzenicy późną jesienią i w każdym wypadku zero stresu ze strony rośliny. Czasem informacje w sieci sa dalekie od prawdy.
U mnie ziemia zmarznięta więc zwiastunów brak ale w tym tygodniu wykorzystaliśmy 2 dni kilkugodzinnego słońca i przycięłam kilka traw, a mąż wziął się za renowację domku dla pszczół.
Życzę dużo sił bo czytam, że zapowiada się dużo pracy ;:196
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1786
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
Piękne te Twoje iryski.
Ja niedawno kupione cebulki irysów wsadziłam do doniczki w domu i już zielone kikuty wyciągają się ku górze.
Fajny ten ptaszor. Jakby Ci pozował do zdjęcia.;:306
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25151
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, czy wiesz, jaka to odmiana hakonki na poprzednich zdjęciach?
Ciebie denerwuje zagęszczenie ciemierników, a ja nie mogę doczekać się takiego efektu.
U mnie pojedyncze gałązki
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8313
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ;:196 , śliczne wiosenne kwiatki. ;:138
U mnie też krogulec się pojawił, niestety. Ma na co polować , bo przyleciało całe stado czyżyków.
A gile wciąż jeszcze też przylatują, zwłaszcza, gdy tylko robi się zimniej.
Miłego weekendu ;:3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Zima całkiem się nie pożegnała.

Obrazek

Martuś irysy próbują kwitnąć, ale zimno skutecznie je powstrzymuje. Podobnie ciemierniki. Stare kępy mają kwiaty, ale młode nadal w pąkach. ;:65

Lucynko takie zimno, że nie ruszam się do ogrodu. Dzisiaj wszystko przysypał śnieg, więc tylko chodnik odśnieżyłam i szybko do domu.
Dziękuję za dobre życzenia. ;:196

Dorotko dziękuję. ;:196 Myślę, czy synową nie namówić na ciemierniki, które będą po podziale. ;:173
Trawom, które mam mróz nie szkodzi, raczej wilgoć. U mnie mokra gleba jest krótko, więc się nie boję o przycięte trawy.

Bogusiu Red Barona odkryj jak nie będzie dużych przymrozków. Łatwiej go stracić z powodu nadmiernej wilgoci, niż zimna. ;:108
Chyba od dziś obie mamy zimę.
Dziękuję, ;:168 ciepło i dobre dni by mi się przydały, wozimy ziemię na działkę syna i muszę jak najwcześniej posadzić zadołowane drzewa.

Maryniu miło Cię gościć. ;:196 Mamy zimę, więc tylko spod śniegu coś się wychyla.

Krysiu christinkrysia dziękuję. ;:196 Ciemiernikom po podziale muszę znaleźć miejsce, gdzie, jeszcze nie wiem. ;:131
Już się nastawiałam na aktywność na świeżym powietrzu, ale zimno, a dzisiaj śnieg trzymają mnie w domu. ;:222

Ewuś krogulec codziennie przylatuje i skutecznie odstrasza ptaki. Wczoraj siadł na dachu karmnika, ale nie udało mu się nic upolować.
Z mojego doświadczenia wynika, że irysom żyłkowanym lepiej w chłodzie. ;:108

Gosiu hakonechloa kupiona bezodmianowa, ale forumki nazwały ją Albostriata i chyba to właściwa nazwa.
Ciemierniki dostałam jako siewki, mają wyjątkowy wigor. ;:215 Posadzone w ubiegłym roku siewki tych pierwszych, mają masę pąków. Pilnuję latem ich podlewania, może dlatego tak obficie kwitną. ;:218

Krysiu Ignis05 dziękuję za pochwałę wiosennych kwiatów. ;:196 Dzisiaj przykrył je śnieg. Nawet się cieszę, bo gleba była sucha.
Ptaków nadal dużo przylatuje, ale najodważniejsze sikorki bogatki. Ledwo krogulec odleci, one już buszują w karmniku.

Dwa dni temu...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziś

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”