Hippeastrum cz.3

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
rafla
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 8 lut 2011, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Galicja

Re: "Amarylis" - Hypeastrum cz.3

Post »

Obrazek
Mój pierwszy, Red Lion.
Awatar użytkownika
Kambie
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 18 cze 2011, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: "Amarylis" - Hypeastrum cz.3

Post »

Mój drugi okaz - wydaje mi się, że to RED PEACOCK :)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Łodyga z kwiatem ma 65cm :shock:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
sylvi
1000p
1000p
Posty: 1067
Od: 26 sty 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze

Re: "Amarylis" - Hypeastrum cz.3

Post »

Witam wszystkich forumowiczów, gdyż to mój pierwszy raz ;:138 Jestem tu bo kocham kwiaty i zaprawdę powiadam, że byłam przekonana :lol: :lol: :lol: , iż moja kolekcja jest spora. Mam np. 4 hipki :?: , no dobra teraz wiem, że "szpanować" nie mam czym, za to cieszę się bardzo, że będę mogła aktywnie uczestniczyć w forum, które, do tej pory, tylko przeglądałam ( cóż - trochę się bałam, czy poradzę sobie z obsługą ). :cry: A wracając do hipków pragnę zapytać szanowne grono ekspertów czy to prawda, że hipek który miał na łodydze dwa kwiaty NIGDY nie będzie miał więcej. pytam, bo 2 lata temu kupiłam w doniczce pąk i nie wiedziałam ile będzie kwiatów. Przez te 2 lata miał zawsze po dwa kwiaty, a jest piękny i właśnie wytworzył cebulkę potomną. Liczę na odpowiedź (negatywną) :P
A to mój pierwszy w tym sezonie, dopiero co wsadzony do nowej ziemi hipcio (nie znakowałam cebul, więc nie wiem jaki ten będzie). NIe mam pojęcia czy zdjęcie się ukaże, bo to mój pierwszy raz, jeżeli nie to spróbuję jutro.
Pozdrawiam Sylwia
sylvi
1000p
1000p
Posty: 1067
Od: 26 sty 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze

Re: "Amarylis" - Hypeastrum cz.3

Post »

http://imageshack.us/photo/my-images/53 ... wanie.jpg/

znów nie jestem pewna sukcesu w przesyłaniu zdjęć ;:96 , proszę o wyrozumiałość
Awatar użytkownika
falkenburg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 738
Od: 7 wrz 2009, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północny-zachód

Re: "Amarylis" - Hypeastrum cz.3

Post »

sylvi pisze:http://imageshack.us/photo/my-images/53 ... wanie.jpg/

znów nie jestem pewna sukcesu w przesyłaniu zdjęć ;:96 , proszę o wyrozumiałość

Witaj Sylwio
Trochę pomogę
Obrazek
Niezły pączek, dobrze sie zapowiada :wink:

Ze zdjęciami robisz dobrze tylko zamiast ..link powinnaś wstawić Obrazek i fotka się pokaże :D
Małgorzata i Krzysztof
sylvi
1000p
1000p
Posty: 1067
Od: 26 sty 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze

Re: "Amarylis" - Hypeastrum cz.3

Post »

WWWielkie dzięki ;:108 Teraz spróbuje pochwalić się innymi moimi skarbami, a hipki w miarę wzrostu też co jakiś czas pokażę, Ciągle męczy mnie pytanie odnośnie ilości kwiatów na łodydze hipeastrum, czy można jakoś podpędzić cebulkę, żeby było ich więcej ;:88
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: "Amarylis" - Hypeastrum cz.3

Post »

Witaj Sylvi :wit

Fajnie,że jest ktoś nowy hipkowo zakręcony :wink:
Co do odpowiedzi na Twoje pytanie czy dwa czy więcej kwiatów na pędzie to zależy jaka to odmiana.
Musiałabyś pokazać foto kwitnącego.Pewne odmiany mają tylko dwa kwiaty,jednak większość z nich przy odpowiednio odżywionej cebuli będzie miał 4 kwiaty. ;:108
rafla
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 8 lut 2011, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Galicja

Re: "Amarylis" - Hypeastrum cz.3

Post »

Mój Lew miał aż 5 kwiatów... ale tylko jedną łodygę. Cebulka raczej z mniejszych. Teraz kwitnie mi Carmen, ma dwa kwiaty ale za to dwie łodygi. Wieczorem wrzucę fotkę.

Zastanawiam się nad jednym, wszystkie moje cebulki najpierw wypuszczały liście, dopiero jak miały kilkanaście cm pojawiały się łodygi. W czasie kwitnienia liście są już wielkie. A tu na wielu zdjęciach widzę kwitnące okazy bez żadnego listka... ciekawe od czego to zależy, bo raczej nie od odmiany.
sylvi
1000p
1000p
Posty: 1067
Od: 26 sty 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze

Re: "Amarylis" - Hypeastrum cz.3

Post »

nusia pisze:Witaj Sylvi :wit

Fajnie,że jest ktoś nowy hipkowo zakręcony :wink:
Co do odpowiedzi na Twoje pytanie czy dwa czy więcej kwiatów na pędzie to zależy jaka to odmiana.
Musiałabyś pokazać foto kwitnącego.Pewne odmiany mają tylko dwa kwiaty,jednak większość z nich przy odpowiednio odżywionej cebuli będzie miał 4 kwiaty. ;:108
Oj pokażę pokażę, ale biedactwo jeszcze do końca nie uschło :( . nie wiem właśnie co robić bo wszystkie pozostałe już dawno zgubiły liście i zaczynam je już wsadzać do ziemi. A może te dwa ostatnie liście po prostu obciąć? Jak myślicie?
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: "Amarylis" - Hypeastrum cz.3

Post »

Możesz obciąć te liście.A czy te które wsadzasz już do doniczek z
powrotem miały okres spoczynku 2-3 m-ce w ciemnym chłodnym miejscu?To jest ważne aby ponownie zakwitły. ;:224
Chodzi mi o zdjęcie kwiatu tej odmiany a nie suchej cebuli,bo tylko po kwiecie poznać można co to za odmiana. :uszy
sylvi
1000p
1000p
Posty: 1067
Od: 26 sty 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze

Re: "Amarylis" - Hypeastrum cz.3

Post »

wiem ,że chodzi Ci o kwiaty :lol: :lol: :lol: hi hi, ale właśnie mam problem z niechcącymi uschnąć liśćmi, jednak pójdę za Twoją radą, jeszcze dziś je ciachnę i wsadzę do nowej ziemi, a potem na parapet. Za jakieś 5-6 TYGODNI BĘDZIE KWIAT :heja
Co do okresu spoczynku to i owszem, miały, Tylko, że ja zostawiam je w doniczkach i zasuszam, a dopiero jak wysadzam na nowo to zmieniam im ziemię i obrywam korzenie( ale nie całkiem :shock: ). nie wiem czy dobrze robię, ale co roku mi kwitły.
Dora1964
500p
500p
Posty: 689
Od: 21 sty 2010, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: "Amarylis" - Hypeastrum cz.3

Post »

Kocham wszystkie roślinki, mam też kilka cebul ,nie przywiązuję jednak wagi do nazw,chciałabym jednak zaprezentować Wam ich kwitnienie. Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Każdy z nich wymaga podpórki .gdyż są strasznie długie.
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: "Amarylis" - Hypeastrum cz.3

Post »

Czy ten biały zawsze ma tyle płatków, czy to jakaś chwilowa sytuacja?
Pozdrawiam - BabajAGA
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”