Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8926
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Elu najczęściej rozdaję je lub wymieniam na inne ;:224 Na szczęście dla mego portfela nasiona nie są takie drogie, a ile radości na przedwiośniu z takich kolorowych torebeczek :tan Pewnie gdyby sprzedawali je w szarych torebkach, tylko z napisem nie kupowałabym tyle. To taki mały mój bzik. Może Ci jednak podesłać troszkę nasion Eluś..? Masz taki areał...Uwielbiam brzozy, a szczególnie swoją działkową. Zachwyca mnie zawsze, nawet gdy gubi liście jesienią.
Bernadetko moje doświadczenie mówi - posadź i zapomnij. One wtedy lepiej rozrastają się nie ruszane. Mają mnóstwo małych cebulek, które po roku czy dwóch tez już kwitną. Ja gdy w czasie kopania, przesadzania czy wykopywania znajdę jakieś cebulki to utykam gdziekolwiek. A potem wiosną niespodzianka. Jedynie na skalniaku nie chcą mi rosnąć :( Sama nie wiem dlaczego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
hutkow
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 850
Od: 24 sty 2011, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: działka na Roztoczu Zamojskim

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Witaj Izo!
Fotki jak zawsze bardzo piękne,u mnie znów zima.

Pozdrowienia Edward ;:3
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Iza jeżeli chodzi o zakupy roślinek to ja mogę ładować i ładować dziecko mnie zawsze stopuje ,z nasionkami odwrotna sytuacja to ona pakuje pół koszyka uwierz nie przesadzam :;230 i ciągle donosi a ja siedzę na miejscu i segreguję co jej się oczywiście za bardzo nie podoba :roll: Jutro jedziemy na zakupy , liczę na cebulowe no i może jakieś ciekawe nasionka .
Izuś dzięki ;:196 ale Ty nie rozdawaj tylko sama siej nawet po troszeczku ;:14 ja szaleć z nasionkami za bardzo nie mogę , samej trawy 20 doniczek a to nie koniec bo siałam też inne i trzeba będzie pikować a w połowie marca pomidory :roll:
Kolejna mrożna noc koło - 10 a teraz znowu sypie .
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Powrót zimy wcale mnie nie martwi bo jak ma być to niech będzie teraz a nie w kwietniu.
Widać nasze strony polubiła i znów śniegiem roślinki przykryła. Boję sie o swe Ciemierniki bo to młode nasadzenia i po raz pierwszy będą kwitnąć.
A jeśli liście zima zmarnuje to co z kwitnieniem ?
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8313
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Iza :roll: te blade, nakrapiane kwiatki, to przylaszczki, czy co innego ?

Dzieczyny , ciemiernikom wyrosną nowe i ładniejsze liście, a kwiatki, hm .....zobaczy się. :lol:
:wit
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Może to fiołek?
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Iza, też byłbym dumny z kwitnącej lewizji ;:180 Super jest :!:
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

[quote="tu.ja"Marysiu zapraszam serdecznie. I na krokusy, i na tulipany, i na co byś chciała lub mogła. We dwie z Grażynką łatwiej się Wam będzie zmobilizować. Wilce lubią słoneczko, ale i wilgoć.
[/quote]

Izo - my się już namawiamy z Grażynką, tak że desant z Gdańska jest całkiem realny!

A ten nakrapiany to na pewno fiołek. Ja kupiłam takiego kwiatuszka w zeszłym roku u Wentów w Kościerzynie :lol:
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8926
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Witajcie prawie wiosennie! ;:3
Końcówka lutego była zimowa, ale ostatniego tj. 29 lutego był prawdziwie wiosenny. Aż trudno było uwierzyć własnym zmysłom. Widziałam nawet ogromne klucze dzikich gęsi nisko lecących nad miastem - cudowny widok. Szłam główną ulicą, samo południe i ten dźwięk. Dziwnie znajomy, wytęskniony i nieoczekiwany. Zadarłam głowę i stałam oniemiałam. Musiałam dziwnie wyglądać. Co niektórzy mijali mnie z pytaniem w oczach i głupim uśmiechem na ustach. A co mi tam...
Kolejne dni nie są już tak ciepłe i pogodne, ale cóż...Tak już jest. Mamy przecież marzec. Zrobiłam kolejne podejście do dalii Akita. W taki piękny dzień musiał być akcent ogrodniczy :wink:
Ufff...Rozpisałam się a zaraz muszę iść do pracy :wink:

Basiu to wygląda na to że mamy podobne lewizje. Może uda mi się kupić inne kolory w tym roku.
Edwardzie dziękuję! U Ciebie pewnie wiosna też już daje znaki.
Elu ja troszkę sieję. Naprawdę! ;:108 Są takie kwiaty, które zawsze mam. Problem polega na tym, że kupuję więcej nasion niż jestem w stanie wysiać u siebie. Czasem zmienia mi się koncepcja :oops: Poza tym wolę siać już w sezonie - do gruntu lub doniczek, ale na balkonie. Zakupy widziałam zrobiłaś.
Krysiu ciemierniki nie boją się ani mrozu ani śniegu. Nie musisz się martwić.
Krysiu-Ignis masz rację co do ciemierników. Ja po zimie zawsze te brzydkie wycinam. A ten nakrapiany to fiołek. Mam kilka różnych. Muszę je wszystkie uwiecznić na zdjęciach w tym roku.
Grażynko - zgadłaś - to fiołek ;:138
Dzięki Jacku! Zobaczymy czy w tym roku lewizja powtórzy kwitnienie.
Marysiu z niecierpliwością czekam na ten desant z Gdańska. To będzie dla mnie wielka radość gościć Was. Masz rację to fiołek. Taki mały "słodziak".

Zostawiam coś optymistycznego:
Obrazek
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Dzisiaj bardzo słonecznie i jeszcze bardziej zimno :( Wybieram się jednak do ogrodu, żeby zacząć porządki. Może mi wiatr głowy nie urwie :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

;:1 Wiedziałam,że u Marysi rosną,nawet razem kupowałyśmy.Bardzo się cieszę na spotkanie wsród krokusów.
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15606
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Izo,jeszcze trochę i bedziemy mieli za oknem takie widoki jak na twoich zdjęciach.U mnie dzisiaj słoneczko za oknem,ale jest wiatr.Zrobiłam kilka zdjęć,ale jeszcze nie ma za bardzo co focic.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8926
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Ewuniu u mnie też zimno i wietrznie. Do południa było chociaż słonecznie, a potem zachmurzyło się i zrobiło lodowato. Byłam chwilę na działce i zmarzłam okrutnie. Szczególnie w łapki :roll:
Grażynko i ja się cieszę ogromnie z Waszej wizyty. Krokusy zaczęły już odliczanie :wink: - pierwsze, najodważniejsze pokazały już łebki nie tylko szczypiorki.
Małgosiu nie mogę się już doczekać wiosny, tego magicznego czasu gdy każdy dzień przynosi kolejne niespodzianki w ogrodzie.

Dzień zapowiadał się ciepły i słoneczny mimo wiatru. Jednak gdy ja uporałam się z domowymi obowiązkami zachmurzyło się i nie było już tak ładnie. Mimo to wybrałam się na działkę. I muszę szczerze przyznać się, że poczułam dziką radość na widok kwitnących ranników. Zupełnie się tego nie spodziewałam. Okazało się, że przedwiośnie mam mocno zaawansowane. Cebulowe w większości na wierzchu, kwitną nawet bratki, laurowiśnia wygląda znacznie lepiej niż rok temu. Sporo roślin rwie się do życia. Jak niewiele trzeba mi do szczęścia ;:224 Do domu wracałam jak na skrzydłach.

Dzisiejsze odkrycia:
Obrazek

Obrazek - jednak bratki to "twardziele"

Obrazek - zapowiedź kwitnących przylaszczek

Obrazek - ten widok wprawił mnie w osłupienie i niemy zachwyt, nawet nie śmiałam marzyć że i u mnie już je widać :D

Obrazek - wrzosowisko też się "obudziło" :tan

Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek - pierwsi zwiadowcy

I cebulowe:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”