Ogródek Gosi cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25163
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Wandziu, jeśli chcesz to mogę w przyszłym roku wiosną podesłac Ci tę jarzmiankę.
Mój klonik jest bardzo niepozorny. Faktycznie ukrywa się skutecznie wśród innych roślin. Chyba nawet nie mam jego zdjęcia. Jutro może uda mi się to naprawić.

Ewo, masz czas. 3 lata to dużo czasu. Chociaż możesz już sadzić. Krzaczki będa rosły razem z żywopłotem.

Dominiko, tak myślałam o cisach, nawet ta brzoza z tego powodu ma być sadzona.Ale chciałam też jakiś krzaczki liściaste np. kaliny i tego typu. Niestety to jest za wąska rabata i już nic nie zrobię. Musiałabym przearanżować wszystko od nowa. Na razie podoba mi się tak jak jest. Jeszcze tylko wsadzę tego cisa i drzewko. Już będzie inaczej.


Leonardo bardzo mi się podoba. Tylko, że u mnie jest bardzo niziutki. Praktycznie nie urósł za bardzo od zimy. W przyszłym roku jednak wrócę do dawnego sposobu nawożenia. I to wszystkich roślin, czyli porządna dawka azotu. Widać na wielu roślinach jego niedobór.
Obrazek

Uwielbiam takie widoki
Obrazek

Obrazek

Moja Hakonacloe też nie wygląda imponująco
Obrazek

Zaczął powtórnie kwitnąć Golden Celebratione
Obrazek

W tym roku kosmos mi jakoś nie przeszkadza
Obrazek

I moja nn
Obrazek
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15606
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Jednak ta werbena patagońska przyciąga wzrok,ciekawe czy ona bez problemu się rozsiewa?Dostałam z ogrodowiska teraz w sierpniu małą sadzonkę i nie wiem czy ona wytrzyma w ziemi?
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8597
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Gosiu, nn bardzo ładna, na żywo też ma taki koralowy kolorek?
Golden Celebration do złudzenia przypomina Grahama, czy mają podobny pokrój - aspirujący do pnącej - czy raczej zwarty? Kwiat bardzo mi się podoba ;:173
Werbena wygląda bardzo ładnie, jeżówki też nie mogę się nachwalić :uszy
Gosia, dobrze wiedzieć, że są postępy z M - kiedy zaczynasz działać? :D ;:65
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
x-S-l
---
Posty: 2084
Od: 2 sie 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

jejku Gosiu.....piękne masz te róże ;:173
no i werbenę widzę.....hehehe ale chyba nie jesteś wielbicielką ani fanką serii o wampirach? :lol:
u mnie jest taka zawampirzona osoba - Szkodnik czyli mama :;230
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3031
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Witam, Gosiu, po powrocie i w Twoim nowym wątku.Zawsze podziwiam twoje tempo. A razem zaczynałyśmy. :roll:
Pociesz się, że w opinii fachowców trawnik to największe wyzwanie.A nasiona - niestety -ważne.I pracy więcej niż na rabatach. :(
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Bardzo ładna nn :D Jestem fanką kosmosów, zawsze mam trochę w ogrodzie, bo pasują mi prawie do wszystkiego. Długo masz tę hakonechloę?
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

A pewnie Gosiu, z cisem i drzewkiem będzie zupełnie inaczej :D Poza tym z Twoim zamiłowaniem do zmian, musisz sobie zostawić jakieś zajęcie na przyszłość :wink: :lol: :lol:

Ale nie obawiasz się, że brzoza bardzo wysuszy tę rabatę? Ja mam chyba jakąś obsesję na tym punkcie :roll: :oops:
Awatar użytkownika
_ninetta_
1000p
1000p
Posty: 1361
Od: 19 maja 2010, o 01:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Małgoś, co to jest na ostatnim zdjęciu z 4.09, różowe, między kosmosami i trawą? Bardzo ładne ;:108
Awatar użytkownika
Wendy
200p
200p
Posty: 357
Od: 26 gru 2010, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Pewnie Anetka o werbenę patagońską pyta (tak?), która i mnie przy zdjęciu zatrzymała. Za gotowość dzielenia się, Gosiu, serdecznie dziękuję. Jeśli jarzmianki w swoim pobliżu wcześniej nie dopadnę, to wiosną cichutko zaskrzypię furtką.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7793
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Faktycznie to połączenie werbeny z kosmosami bardzo sympatycznie wygląda. Werbena zimowała u Ciebie?
Też kupiłam dużą sadzonkę i się zastanawiam z czym posadzić, no poza trawami. Mam mały problem bo chyba werbena preferuje słoneczko a u mnie głównie cień ;:174
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25163
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Małgosiu, czy ta werbenka już kwitnie? jeśli tak, to powionna bez problemu się rozsiać. Tylko nie wyrywaj na zimę. Wiosną bardzo późno wschodzi. Około maja. Także musisz czekac cierpliwie. jeśli nie bedziesz jej miała, nie ma problemu, przyślę Ci.

Kasiu, walczę z m. Walczę. Chyba powoli postępy widze. No, ale to jeszcze daleka droga. Najgorsze, że jego bez przezrwy w domu nie ma i traktuje dom jak miejsce odpoczynku, a nie dodatkowej pracy.
No, ale grunt, żeby nie marudził.
Golden ma trochę inny układ płatków i jest chyba bardziej złoty. To też róża krzaczasta. jeśli ma warunki aspiruje do pnącej. U mnie za słaba ziemia. Raczej jest niższy do 1,2m.
Werbenę tez polecam. Tylko, czy ona pasuje do Twojego ogrodu? Musiałabys pojechac ze mną do Szmita w przyszłym roku w sierpniu :wink: Wtedy byś wiedziała.

Martuś, a dlaczego werbena kojarzy Ci się z wampirami?
Nie słyszałam o tym.
A tak w ogóle to ją bardzo polecam.

Adrianno, cieszę się, że już jestes w domku. Mam nadzieje, że wypoczęłaś. Nie ma kiedy na razie odwiedzić Twojego ogródka, bo w pracy nie widzę zdjęć. Nie chcę tracić możliwości obejrzenia zdjęć.
Wiem, że trawnik jest najbardziej wymagającą częścią ogrodu. Ale mimo wszystko to podkreślenie ogrodu. No i ładny trawnik wprowadza porządek na rabatach. Będe walczyła :D

Ewo, ja za bardzo ich nie lubiłam do tej pory, bo bardzo mi się rozrastały, zasłaniając inne rośliny. teraz miały dużo swobody, a na dokładkę pięknie się skomponowały z trawką i werbeną. Musze w przyszłym roku powtórzyć ten zastaw.Ale trochę w innym miejscu, bo za wysoko jest na obrzeżu.

Dominiko, trochę się tego boję. Ale jak zwykle muszę spróbować. Jestem uparta jeśli chodzi o rośliny. Będe musiała dużo wody lać. Wiem, że to nie ekonomiczne i nieekologiiczne, ale na razie taki mam plan. Nie chciałabym wprowadzać tam innego koloru. Ta zieleń mi tam pasuje.
A co do zmian. Uswielbiam je, ale chyba na razie dążę coraz bardziej do ustabilizowania ogrodu.
Chociaż uwielbiam zakupy i nie wiem, czy to mi się uda.


Anetko, Wandzia już odpowiedziała. jeśli będziesz chciała mogę wiosną podesłać. To roślina jednoroczna, ale ładnie rozsiewa się. Ma wysokośc do 150 cm. Najładniej wygląda w grupie, ale mam posadzoną też pojedynczo i tez ładnie wygląda.


Wandziu, na werbenke tez masz ochotę? Nie wiem ile mam zostawić na zimę, żeby mi się wysiały.

Jolu, niestety werbena nie zimuje. Tylko w bardzo łagodne zimy. Ale pięknie się rozsiewa. Zostaw tylko na zime sadzonkę w gruncie.
W razie czego spróbuj w cieniu. Może bedzie jej dobrze.
x-S-l
---
Posty: 2084
Od: 2 sie 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

hehe mi nie ale mojej mamie tak........namiętnie czyta i ogląda "Pamiętniki Wampirów" i tam właśnie jeden z bohaterów, wampir notabene, mówi, że werbena odstrasza wampiry bo one nie znoszą jej zapachu :lol:
zresztą w angielskiej wikipedii piszą tak: "To roślina, która osłabia wampiry i nie pozwala im rzucać uroku. Mitologicznie od dawna jest to zioło magiczne, wykorzystywane w rytuałach, mające wiele właściwości leczniczych, ale i chroniących (m.in. właśnie przed wampirami)".
hehe no mam ją właśnie na działce i pięknie pachnie ;:173
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ogródek Gosi cz. 8

Post »

Gosia zagubiłam Twój wątek.Niestety mam coraz mniej czasu na buszowaniu po forum. Obejrzałam fotki, Bardzo ładnie prezentują się rabaty z kwiatami. W ogóle u Ciebie nie widać zbliżającej się jesieni.
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”