Surfinia - wiadomości podstawowe

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8006
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Surfinia - wiadomości podstawowe

Post »

Rośliny po posadzeniu najlepiej przez ok.2 tygodnie do czasu ukorzenienia ustawić gdzieś w miejscu osłoniętym, pod ścianą, lekko w cieniu, albo cieniu.Wyeksponowane na wietrznym stanowisku i słońcu, nieukorzenione na liściach widać objawy trudności, stad te plamki.
Druga rzecz, to są dość wyrośnięte, jeśli były w maleńkich doniczkach to miały pewnie zbyt mocno przerośnięte bryły korzeniowe i to im utrudnia szybkie ukorzenienie w przeciwieństwie do mniejszych sadzonek.
miniaszka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 10 mar 2009, o 09:50

Re: Surfinia - wiadomości podstawowe

Post »

Witam, dwa tygodnie temu posadziłam w doniczkach 50cm surfinie trzy kolory - ciemnofioletową, bordową i białą. Skrzynki z nową ziemia, w ziemi był nawóz azofoska. Sadzonki rosną bujnie, ale wybarwiają im się kwiaty. Z ciemnofioletowej robi się biała, natomiast bordowa ma dziwne przebarwienia, natomiast biała wygląda zdrowo. Skrzynki wiszą na balkonie od strony południowo - zachodniej. Co może powodować odbarwianie kwiatów?
kajtek88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 lut 2020, o 10:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Surfinia - wiadomości podstawowe

Post »

Moje surfinie posadzone w skrzynkach 60cm. Dwie sadzonki na skrzynkę. Trochę się już rozrosły.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
benka1976
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 cze 2020, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Surfinia - problem z kwitnieniem

Post »

Witam, wysiałam surfinie na początku marca. Obecnie mam je wsadzone w donicach na zewnątrz. Problem polega na tym, że piękne mają tylko liście a kwiatów brak. Co może być powodem. Wysiałam mieszankę surfinii.
Obrazek

Obrazek
andzia12271
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 21 cze 2020, o 11:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

formowanie Surfinii

Post »

Witam :) :)
Z racji, że jestem zielona w hodowli roślin bardzo proszę o pomoc na forum
Posadziłam sadzonki surfinii kaskadowej do skrzyń w sąsiedztwie papryczek karłowatych. Surfinie rosną pięknę i gęsto ;:167 aż za gęsto.
Czy mogę przyciąć pędy surfinii które aktualnie już wchodzą na papryczki? czy to spowoduje że surfinia zacznie płożyć się po skrzyni z drugiej strony (mój cel) ?
Pozdrawiam i proszę o pomoc :wink: :wink:

Zdjęcie sprzed 2 tygodni. teraz surfinie kładą się pod paprykami :( a nie za bardzo chcą wisieć ze skrzyń
Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8006
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Surfinia - wiadomości podstawowe

Post »

Z czasem będą zwisać.Sadzonki surfinii krzewią się na wszystkie strony i rosną dość szybko, potrzebują sporo miejsca.Lepiej nie sadzić razem z nimi warzyw. Może jeszcze da się je przesadzić z zapasem ziemi do osobnej doniczki? Jeśli nie to zostawić, papryka pójdzie w górę.
Bardzo ładne surfinie, szkoda byłoby mi przycinać pędy :wink:

benka1976 surfinie z nasion zakwitają po 3-4 miesiącach, to zależy też od odmiany.
andzia12271
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 21 cze 2020, o 11:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Surfinia - wiadomości podstawowe

Post »

Dziękuje za odpowiedź. A czy ewentualne przycięcię ich z jednej strony nie spowoduje zniszczenia rośliny ? Tzn czy dalej bedzie rosła po drugiej stronie ?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8006
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Surfinia - wiadomości podstawowe

Post »

Nie spowoduje, byle niezbyt radykalne, raczej przycięcie pędów ok.1/2
andzia12271
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 21 cze 2020, o 11:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Surfinia - wiadomości podstawowe

Post »

Dziękuje w takim razie jutro biore na sekatorek :heja
Awatar użytkownika
Smerfy
100p
100p
Posty: 193
Od: 18 kwie 2020, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kalety ( woj. Śląskie )

Re: Surfinia - wiadomości podstawowe

Post »

Też ostatnio zabrałam się za przycinanie. Dziś widzę że wypuszcza boczne pędy i będzie się rozkrzewiać.

Za to na innej o zgrozo :( odkryłam całą chmarę mszyc takich jasnych. Masakra !
Ja tam od razu idę w zwalczanie ostre czyli w chemię typu Decis.
Efekt widoczny po dobie ;:14. Trza zwalczać te dziadostwo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”