Orzechowy zakątek Ines

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4840
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Witaj Agnieszko, wróciłaś z urlopu, a ja mam wolne do niedzieli :D, dopiję kawę i zaraz idę do ogrodu. Typuję ten fioletowy kwiat w otoczeniu drobnych białych (gwiazdnicy). Ja chwasty wyrzucam na kompostownik, ale mam tam miejsca dużo. Do pojemnika na śmieci zmieściłby mi się dzienny urobek i co dalej? Chwile zwątpienia to normalne, pomyśl wtedy o obszarniczkach, od razu Ci przejdzie :lol: ,
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

Troszkę sobie koleżanko odpoczęłaś :)
a ja tu od wtorku już dzielnie walczę :)
Nie powiem żeby mocno efektywnie bo po prostu mi się nie chce .. siedze na forum czytam oglądam fajne fotki i robie to co muszę ...
ja też chcę urlop -koniecznie...
milego dnia
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4840
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Agnieszko, mam dla Ciebie jeszcze to: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... sc&start=0. Myślę, że lepiej oglądać niż sobie wyobrażać, może przyda się do planowania :lol:. Ładny kolor hiacynta - jasny róż. Co zamierzasz zrobić na tym fragmencie ogródka z gwiazdnicą? Trawnik, warzywa, czy coś innego?
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Ines1977
100p
100p
Posty: 196
Od: 3 mar 2009, o 21:52
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Post »

Haniu też bym chciała mieć tak w pracy, może macie jakieś wolne etaty? :) Ale bym miała blisko...

Ogłaszam Elę zwycięzcą mojego konkursu :lol: Nagrodą są roślinki na wytypowanym zdjęciu :)
a obszarniczki? Wole nie wiedzieć... ale pewnie zaraz wygooglam z ciekawości. Wczoraj wyskubywałam perz ale obawiam się, że tylko go rozniosłam :) Elu tam gdzie gwiazdnica warzyw nie będzie raczej trawka, rabaty kwiatowe i krzewy. Nie mamy czasu się z nią uporać. Po pracy wyjdziemy na chwilę i już się robi ciemno. Boję się, czy nasionek już nie ma. Wczoraj z tej rozpaczy po prostu zgrabiliśmy jej "trochę" z wierzchu.

Poza tym róże wreszcie posadzone. W jednym miejscu trafiliśmy na tak twarde podłoże, że jednego wieczoru zdołaliśmy posadzić tylko jedną bo mój M znowu kilofa musiał użyć. Ziemia była ze słomą czarna jak węgiel i zalatywało obornikiem. Chyba tam było jakieś pole tylko dlaczego tak twardo?

Dziękuję za fotki z lamelami. Te wyglądają wyjątkowo ładnie. Nasze ciągle w garażu, bo sprawa z płotem z sąsiadami stoi w miejscu a z kolorem lakierobejcy chciałabym się dostosować do reszty.
Pozdrawiam. Agnieszka.
Moje ogródkowe początki
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

Agnieszko
jak dobrze doczytałam to IT jestes..
a my głownie też.. możesz próbowac a co tam :)
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
Ines1977
100p
100p
Posty: 196
Od: 3 mar 2009, o 21:52
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Post »

Haniu, na razie to nie wiem gdzie (mam próbować) :) Ale znów taki szybki odzew... już mi się praca u Was podoba :;230 Ja to tylko tak z rana troszkę póki "kluczowe" osoby nie przyjdą.
Pozdrawiam. Agnieszka.
Moje ogródkowe początki
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

u nas kochana co kto chce.....
dział oprogramowania to juz zupelnie jak chce tak pracuje
jak sie wyspia to przyjada na godz. 13 albo na 14 :): ) i juz
jak sie komuś do domu nie chce jechać to karimatę rozkłada i śpi :) :)
cyrk czasem na kółkach.
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4840
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Agnieszko, pisząc "obszarniczki" miałam na myśli właścicielki dużych połaci ziemi, a nie jakieś chwasty :;230 . A z tą nagrodą, to się nie kłopotaj z dostawą, mam takie same, nawet dorodniejsze kępy, hi hi.
Tak na poważnie, to łatwo nie macie z glebą, jedyna pociecha, że wodę będzie trzymać (oszczędzisz na podlewaniu).
Zastanawiam się, czy warto ciągle walczyć z tą gwaizdnicą w miejscu na trawnik. Może lepiej po prostu to odwrócić - przekopać (przydałoby się rozluźnić podłoże czymś lżejszym przy przekopywaniu) , wyrównać, wygrabić i posiać trawę (sieje się od 15 kwietnia do 15 września), zanim wyrośnie nowe pokolenie (gwiazdnicy), to trawa ją zagłuszy, będzie koszona i gwiazdnica zginie. Paskudztwo lubi wilgoć, u mnie się trafia, ale punktowo, do opanowania.
Mykam do ogródka, bo tyle jeszcze mam do zrobienia :roll: , jakoś mało wypoczywam na tym urlopie, nie jestem też wyspana. :?
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Ines1977
100p
100p
Posty: 196
Od: 3 mar 2009, o 21:52
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Post »

elsi pisze:Agnieszko, pisząc "obszarniczki" miałam na myśli właścicielki dużych połaci ziemi, a nie jakieś chwasty :;230 .
A to dobre :;230

Mówisz Elu, że trawa zagłuszy to zielsko? To jest najlepsza wiadomość dnia :) Bo ja tak wybieram te gałązki bo się boję, że z wszystkiego co odpadnie wyrosną mi nowe chwaściory a tak to bym tylko z grubsza powybierała, przegrabiła, przekopała i już.
Pozdrawiam. Agnieszka.
Moje ogródkowe początki
Ines1977
100p
100p
Posty: 196
Od: 3 mar 2009, o 21:52
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Post »

HannaCS pisze:u nas kochana co kto chce.....
dział oprogramowania to już zupelnie jak chce tak pracuje
jak się wyspia to przyjada na godz. 13 albo na 14 :): ) i już
jak się komuś do domu nie chce jechać to karimatę rozkłada i śpi :) :)
cyrk czasem na kółkach.
No to dawaj namiar na prv. kto wie, może się przyda :) rano w ogródku a po obiedzie będę sobie do pracy chodziła :)
Pozdrawiam. Agnieszka.
Moje ogródkowe początki
Ines1977
100p
100p
Posty: 196
Od: 3 mar 2009, o 21:52
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Post »

Na przerwie byłam pod naszą stołeczna Halą Mirowską, a tam handelek roślinkami wreszcie się zaczął ;:26
Obrazek
Zawsze chodziłam i tylko oglądałam. Ew. jakąś bazylie czy inne zioło kupiłam. Pytałam sprzedawców: co w mieszkaniu się uchowa, a oni: "na balkon pani wyniesie..." kiedy ja nawet balkonu nie miałam :)
A teraz szłam i myślałam sobie: "Ha! mogę was wszystkie kupić i posadzić w moim ogródku" :;230 Jaka radość :P
Pozdrawiam. Agnieszka.
Moje ogródkowe początki
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4840
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Aga, zobacz jeszcze tu:http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... sc&start=0 - jest opis mocowania i uproszczony kosztorys. Oj, nie dziw się , z dzieckiem rozmawiałam na skypie do tej pory :roll: .
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

Halo czy już wykupiłaś wszystko co pod Halą mają :) :)
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”