Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6259
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.3

Post »

:wit No cóż ,pomidory się posuną i zrobią miejsce dla dyń. Szkoda takich nasion :uszy
Asia
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.3

Post »

Ania D. - kupiłam Bambino i Dankę Polkę na nasiona. A z akcji może się załapię na Atlantic Gigant i Zucca di marmellata.
Ale ze wszystkich w takim wypadku zrobię sobie rozsadę - szkoda coś stracić :)

Pelasia - masz rację - pomidorki trzeba będzie troszkę odsunąć ;))) Chociaż widziałam regał drewniany z trzema półkami z LM za około 50zł i tak właśnie myślę, żeby go kupić i poukładać paletki rozsadowe :) Na taki niski wejdzie mi 6 paletek, więc całkiem sporo, a w czerwcu go po prostu schowam :heja I taki sposób będzie chyba dla mnie najlepszy, bo nie chce mojej kolekcji fiołasków ruszać z parapetów :)
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
Awatar użytkownika
GRANIA
500p
500p
Posty: 909
Od: 3 lut 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.3

Post »

Agulko ten regał to może być .Mi m .zbudował taki prostokątny foliak na balkon z kilkoma poziomami,z 2-ma drzwiczkami.Sprawdził się super,rośliny nie były wybiegnięte ani sparzone ostrym ,wiosennym słonkiem ani poszarpane wiatrem.Na noc wstawiało się je razem z plastikowymi podstawami do mieszkania.A teraz może go użyję na razie w mieszkaniu a póżniej na balkon,bo warzywek przybędzie.Na parapetach stoją storczyki ,które również wyeksmituję na podłogę.
A z tego regała mozesz również zrobić szklarenkę.
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.3

Post »

:) świetny pomysł :)) Może rzeczywiście zabuduję folią i na balkon :)
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
Awatar użytkownika
GRANIA
500p
500p
Posty: 909
Od: 3 lut 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.3

Post »

Byłam dziś w LM i oglądalam ten regał ,fajny ci on jest ale zapytałam o stabilność bo mi się zdawał zbyt wysoki jak na taką małą szerokość.Gościu odpowiedział, że on musi być przytwierdzony do ściany bo nikt nie daje gwarancji ,że się nie przewróci.Stał wysoko i nie mogłam nim poruszać czy jest chwiejący i zrezygnowalam ,gdyż ja muszę go odsuwać by dostać się na balkon.M. obiecał ,że zrobi niższy a ciut szerszy a szklarenka ,dość wysoka będzie tylko na balkonie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sylwana85
500p
500p
Posty: 734
Od: 21 lut 2011, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowa Dęba

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.3

Post »

ganio4 pisze:Aniu D. , to mój ulubiony internetowy ogrodnik ;:3 . Znalazłam go poszukując przepisów na świerze soki wyciskane.
Nie tylko średnich rozmiarów dynie można uprawiać na kratce, tutaj (po 6 min. filmu) pokazuje coś większego :D (na jednym z filmów jest jak zbudować taką konstrukcję, tylko nie mogę go znaleźć)
http://www.youtube.com/user/growingyour ... X-rL2-KgP4

A tutaj propozycja dla tych, co posiadają balkony a też chcą bawić się w ogrodnika http://www.youtube.com/user/growingyour ... GVGyAIfjtk

W zeszłym roku po raz pierwszy miałam dynie posadzone w skrzyniach, szybko rosły i miały dużo owoców, w tym roku już zbieram materiał na skrzynie i wysoko, podniesione grządki 8-)
Ganio polecam podniesione grządki, rabaty warzywne, są super nie tylko dla dyniowatych, ja jak na razie z dyniowatych sadziłam cukinie i w jednym "kwadraciaku" ok 1,8 x 1,8 co prawda niski bo 15 cm miałam mnóstwo cukinii i ogórki pnące się do góry. W tym roku spróbuję na pewno z dyniami. oj czytam wątek do końca bo bardzo ciekawy :)

Aj ja gapa Ty ganio już dawno sadzisz w podwyższanych grządkach :) super są, piękne Twoje dynie, takie wysokie skrzynie mam na tarasie zbijane, jak na razie obsadzane kwiatkami, ale w tym roku dynie będą królowały u mnie :)

wegetarianko też na pewno będę próbowała Twojego sposobu na kiełkowanie dyni :) a nie grzebała co chwilę w ziemi czy coś wyłazi czy nie :D
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1101
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.3

Post »

Moje dynie siałam wprost do gruntu ale nasionko wkładałam do małej odpinanej doniczki bez dna, dopiero jak roślinka podrosła to doniczki poodpinałam, myślę, że nieźle zabezpieczyło to przed ślimakami. Ponadto pod samymi krzakami miałam pasek czarnej folii, potem jak się rozrosły, to już rosły gdzie chciały i często w chwastach wyższych od dyni, bo nie miałam czasu ich opielić, co prawda, dynia sama zagłusza część chwastów. Dynie w większości były piękne i mam je jeszcze w piwnicy do dziś. Nie urosła mi Atlantic gigant, bo jednak sianie w maju jest dla niej za późne.
Na zdjęciu trochę widać w jakich warunkach musiały sobie radzić moje bidulki.
Obrazek
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1911
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.3

Post »

Oj, piękna ta Twoja bidulka. ;:63
„Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz.” Albert Einstein
Pozdrawiam, Joasia
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.3

Post »

Ja swoje siałam na początku kwietnia. W połowie lipca już jedliśmy hokkaido.
Kasia
Awatar użytkownika
tygi11
200p
200p
Posty: 214
Od: 11 lut 2012, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.3

Post »

Poczytałam troszke Wasz wątek i chyba zakupiłam kiepską odmiane :roll: ale coś nie mam szczęscia do dyni. Wysiewałam do gruntu to jakieś mizerne wyrastały a później padały. Teraz chce najpierw wysiac w domu. Co myslicie o tej odmianie
Obrazek
w sumie najbardziej zależy mi na pestkach dla mnie i dzieciaków :D
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=52851" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Ola
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.3

Post »

Jak na pestki to najlepsza bezłupinowa, nie trzeba obierać :) Ja w tym roku posadzę Kakai.
Kasia
Awatar użytkownika
tygi11
200p
200p
Posty: 214
Od: 11 lut 2012, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.3

Post »

Ganio a ta Kakai tez bezłupinowa bo w sklepie w którym zamawiam nie ma tej odmiany. Z bezłupinowych tylko Miranda :D Może w marketach ogrodniczych poszperam :)
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=52851" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Ola
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.3

Post »

Poszukaj na All..ro. Na 9 stronie wstawiłam link o uprawie tej dyni na kratce ;:3
Kasia
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”