Grubosz - Crassula Cz.1

Zablokowany
Monika_i_Jacek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 22 lut 2009, o 11:33
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Janusz, jeśli tu zaglądasz, to właśnie zrobiłam solidne cięcie, posiłkując się pamięcią. :lol: Dziękuję za radę.
Pozdrawiamy, Monika i Jacek
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Godzinę temu prawie co zacząłem czytać PW od Ciebie (od Was), zdążyłem zadać pytanie i wywaliło mi internet. Oczywiście Twoje zdjęcia i znaczniki porobione przeze mnie jak najbardziej mam. "Wywaliło" mi chyba z 10 postów i to w większości właśnie o gruboszach.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Monika_i_Jacek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 22 lut 2009, o 11:33
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Za jakiś czas zrobię zdjęcia przyciętego drzewka, żebyś się wypowiedział i pokażę "lasek" w drugiej doniczce. :) Tylko poczekam jeszcze kilka dni, aż forum będzie bezpieczne.
Monika
Pozdrawiamy, Monika i Jacek
Awatar użytkownika
Fidelis
200p
200p
Posty: 321
Od: 23 lut 2009, o 10:12
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Witam, mam takie dwa gruboszki
Obrazek
one są dosyć małe (wysokość ok. 17 cm) ale nie takie młodziutkie,mają ok.4 lata. A to dlatego, że chciałam je poprowadzic na drzewka i uszczykiwałam je, :oops: ale nie wiem czy dobrze robiłam. Czy grubosza trzeba prowadzić od małego poprzez uszczykiwanie regularne czy poczekać aż podrośnie i dopiero formować? Proszę o radę, bardzo podobają mi sie takie drzewka z grubym pniem, jak np. anuli - cudo!
„szczegół nadaje wielkość wszystkiemu co małe”
Pozdrawiam - Małgosia
Moje zielone
Krzysztof N
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 16 lut 2009, o 18:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Uujjkkk//

Post »

Ja robiłem podobnie od małego :cry: drzewka,tyle że delikatnie co niektóry listek żeby żona nie widziała bo to jest jej drzewko,po latach mogę się przyznac bo drzewko jest okazałe a od zeshhhzłej zimy obficie kwit :idea: :idea: nie.Jutro wrzuce zdj,
anula
100p
100p
Posty: 180
Od: 17 paź 2005, o 18:10
Lokalizacja: Szczecinek

Post »

To zależy właśnie co co chcesz mieć? Czy na niskim pniu czy wysokim. Jak na niskim to tak jak radzi Krzysztof. Jak na wysokim to najpierw trzeba mu pozwolić aby rósł na wysokość i wszystkie boczne gałązki i liście obrywać do wysokości pożądanej przez Ciebie i wtedy dopiero mu pozwolić się rozgałęzić. A grubość przyjdzie z wiekiem :D
pozdrawiam,ania
SUKULENTY
OGRÓD
Awatar użytkownika
Fidelis
200p
200p
Posty: 321
Od: 23 lut 2009, o 10:12
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

anula Dzięki, nie wiem czy w przypadku mioich gruboszy nie za późno na wysoki pień, ale spróbuję i niech rosną, twój okaz jest przepiękny, nie mogę sie napatrzeć.
Krzysztof bardzo jestem ciekawa twojego grubosza
„szczegół nadaje wielkość wszystkiemu co małe”
Pozdrawiam - Małgosia
Moje zielone
Krzysztof N
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 16 lut 2009, o 18:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post »

Jak tyko wzejdzie słońce to go cykne,czuwaj więc rano!!
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Już na pierwszej (tej samej co ta) stronie w tym dziale widać chyba dwa wątki o gruboszach. Inne są w dziale "Diagnostyka roślin ogrodowych..."
Jestem pewny, że nie robisz nic źle. Ot, może nawet za mało podlewasz lub za rzadko. Nie wiem czy Twoje zdjęcia przekłamują ale dziwny ten kolor ziemi. Wygląda jakby było w niej za dużo torfu - mocny brązowy kolor.
Samo drzewko (czy kilka drzewek) jest bardzo ładne i zadbane. W zimie (czy po zimie) grubosze "zrzucają" część ulistnienia - to normalne i nie należy się zbytnio tym przejmować. Jeżeli jest nowa ziemia, (najlepiej jakby była wymieszana z piaskiem 3:1, uniwersalna lub dla sukulentów, kaktusów) to składniki odżywcze będzie czerpać z niej i nie należy go teraz zasilać żadnymi nawozami. Zrobi się trochę cieplej i słoneczniej - to na pewno "odżyje".
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
k-arolka
1000p
1000p
Posty: 1279
Od: 1 sie 2007, o 21:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

no czuwalismy a zdjecie gdzie? :)

A to mój gruboszek:( cos nie chec tak ładnie rosnąć jak wasz:(
Obrazek
Awatar użytkownika
darekcn42
1000p
1000p
Posty: 2606
Od: 9 lut 2009, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wilkołaz

Post »

Ile razy będę prosił? Jest temat szkodniki i choroby.
Pozdrawiam, Darek.
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Grubosze maja system korzeniowy zbudowany z takich małych jak to napisałeś "pypciów", chociaż niektóre korzenie u starych drzewek mogą osiągać grubość palca. Po co chcesz rozkruszać ziemię ? Do przesadzenia ? To niepotrzebne. Natomiast jeżeli chcesz przesadzić do doniczki niższej niż drzewko rosło przedtem to można całą bryłę korzeniową przeciąć brzeszczotem ale maksymalnie do 1/3 wysokości oczywiście od dołu. Pojedyncze korzonki - jeżeli przeszkadzają - także można urwać lub uciąć - bez szkody dla rośliny.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Krzysztof N
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 16 lut 2009, o 18:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post »

Karolka!Zdjęcie umieścilem w moim wątku.Czuwałaś ,a przeoczyłaś!Zapraszam! ;:113
Zablokowany

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”