Rhododendrony z Biedronki i innych marketów,doświadczenia

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Fotki lekko przekłamują bo kwiaty w rzeczywistości są lekko różowe a nie takie białe. Myślę, że to jednak Cheer bo wygląda tak jak na fotce dołączonej i do tych z sieci. Może jak rozwinie się wszystko to będzie bardziej siebie przypominać :wink: . To mój jedyny egzemplarz i mi się podoba zobaczymy jak przezyje zimę i jak będzie wyglądał w kolejnych latach.
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2859
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Ja zaufałam w tamtym roku radom, które otrzymałam na forum i dobrze na tym wyszłam. Źle obliczyłeś powierzchnię, bo moje rododendrony mają każdy po 120 cm do dyspozycji oraz 50 cm mają zmienioną glebę w głąb. Każdy dostał worek torfu oraz worek kory. Rosną od wschodu i w dzień słoneczny do godz.11,30 mają słońce , ale są osłonięte przez dużą magnolię.Oprócz rodków mam
azalie japo i pierisy. Azalia wielkokwiatowa może rosnąć na słońcu Powierzchnia mojego kwitnącego rododendrona to 70 cm.
Obrazek
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Eliza52 pisze: Źle obliczyłeś powierzchnię, bo moje rododendrony mają każdy po 120 cm do dyspozycji
:oops: zazdroszczę tego miejsca do dyspozycji.Wsadziłbym tam jeszcze 4 takie ;:224 bo ...
Fajnie że to rady z forum pozwoliły Ci się cieszyć rododendronami o to w tej bajce chodzi. Ten rododendron to odmiana miniaturowa a 70 cm powierzchni ma krzaczek o średnicy 30 cm.
Życzę aby pewnego dnia się połączyły.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Witam. Czy ktos jeszcze zakupił Cheer w Biedronce ? Tak przyglądałam się i już. sama nie wiem czy to ta odmiana czy jakaś. pomyłka.
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1072
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Ewelinko ,nie martw się ,jeżeli to nie CHeer , to na pewno ładniejszy jest od Cheer :D
Beata :wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

No brzydki to nie jest :tan , jak rozkwitnie całkiem to może wtedy ktoś pozna co to może być za odmiana. W każdym razie ten różanecznik różnił się zdecydowanie od reszty pokrojem. Wszystkie były takie wysokie a ten był taki niski zgrabny i gesty. Skusiłam się ... a co. Zobaczymy co z niego będzie w przyszłości. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
biedronka52
50p
50p
Posty: 84
Od: 2 lip 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie-Ostrowiec

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Witam- bardzo proszę o pomoc i podpowiedz co mam robić?
W ubiegłym sezonie kupiłam 2 różaneczniki Nowa Zembla i Cannighams Wite, owszem miały pąki kwiatowe i zakwitły,ale w tym roku mają dużo pąków,tylko nie kwiatowych ale liściowych.krzewy są w dobrej kondycji więc dlaczego? Pozostałe rododendrony,które mam kwitną mi obficie. Pozdrawiam serdecznie wszystkich Wanda.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Witajcie. Tak obecnie wygląda tegoroczna Cheer ale mam wątpliwości co do odmiany. Co sądzicie ??
Obrazek
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Moim zdaniem nie jest Cheer który powinien być jak lalka Barbie delikatnej różowej sukience z czerwonym dekolcikiem tak wygląda mój taki wolno rosnący z tendencją do "tańczenia" jesienią.

Obrazek
zachodzące słońce zmienia trochę kolorystykę tu masz inne foto dużo lepsze
http://www.kvetiny-siblova.cz/kvetiny-s ... brid-Cheer
ale to mnie mogli oszukać a Ty dostałaś prawdziwą Cheer !!
Jest tu sporo ekspertek więc sprawa Cheer-leading znajdzie wytłumaczenie.

Nazwij go Antoś i miej w nosie co to za odmiana ;:170 ja tak robię !
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

ewelkacha88 tegoroczne nasadzenie -jakiej by odmiany nie był bardzo ładnie zakwitł ;:333
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Tegoroczny zakup bez zasadzenia zakwitłby w doniczce tak samo, potraktowany dopalaczem przez producenta - zachowaj fotkę zrób dokumentacje bo gwarantuje że w przyszłym roku będzie skąpo w stosunku do tej ilości kwiatów. Nie przejmuj się bo jak go odpowiednio poprowadzisz to będzie miał ten kształt i setki kwiatów za 2-3 lata. Na tym forum jest taka moda "jaka to odmiana". To naprawdę jest sprawa drugoplanowa bo piękniejszy jest zadbany krzak popularnej odmiany niż badyl Princess Gloria Alleluja. Ja wybieram w zakupie z mniejszą ilością kwiatów a często bez dlatego że nie lubię dopalaczy
Na fotce 10 z biedronki - same czerwone NZ bo tak sobie ten brzeg planuje.
Obrazek
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

Witajcie ,. Asprokol jestem tego pewna , że w przyszłym roku nie będzie już taki w kwiatach ale to nic, postaram się mu dogodzić, żeby wyglądał dobrze. W każdym razie ja nie wybrałam go ze względu na odmianę, tudzież sporą liczbę pąków ,którą posiadał , tylko dlatego , że wyróżniał się pokrojem na tle innych. Był taki niski ale gęsty i ładny no i tak wpadł w moje ręce chociaż prawdę mówiąc nie planowałam kupna różanecznika bo zawsze wydawało mi się, że to bardzo trudna roślina w pielęgnacji uprawie . A jak będzie zobaczymy. Pozdrawiam ciepło :wit .
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Rhododendrony z Biedronki

Post »

ewelkacha88 pisze:Witajcie ,. Asprokol jestem tego pewna , że w przyszłym roku nie będzie już taki w kwiatach ale to nic, postaram się mu dogodzić, żeby wyglądał dobrze. W każdym razie ja nie wybrałam go ze względu na odmianę, tudzież sporą liczbę pąków ,którą posiadał , tylko dlatego , że wyróżniał się pokrojem na tle innych. Był taki niski ale gęsty i ładny no i tak wpadł w moje ręce chociaż prawdę mówiąc nie planowałam kupna różanecznika bo zawsze wydawało mi się, że to bardzo trudna roślina w pielęgnacji uprawie . A jak będzie zobaczymy. Pozdrawiam ciepło :wit .
Uwierz mi to bardzo wdzięczny krzaczek nie wymaga dużo - kiedyś w ogrodzie rododendronów w Bremie usłyszałem polskie ochy achy i zdanie niestety u nas tylko marnieje. Rozmowa i wymiana maili. Teraz Edyta twierdzi że to pancerniki które nic nie rusza ani szkodniki ani grzyby. Okazało się że miała wbite do głowy że w kompoście wszystko rośnie a rododendron potrzebuje do tego wiadro igliwia.
Kiedyś rododendrony przynosiły gorycz a trawniki radość teraz twierdzi że trawnik jest dla idiotów pracocholików a rododendrony dla leniuszków w hamaku.
ŻYCZĘ CI ABY TEN PIERWSZY KRZAK DAŁ POCZĄTEK RÓŻNICZKOWEMU HOBBY bo więcej w nim radości niż narzekania. Na wszelki wypadek kup hamak ;:215
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”