Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trzy_koty
100p
100p
Posty: 179
Od: 14 mar 2014, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

cuxia pisze:Ja właśnie wróciłam... z dwoma biednymi osteo za 2zł.. bez kwiatów, to znaczy kwiatki są, ale zwiędnięte! Będę ratować :D
Sądząc po ilości tego typu wpisów, połowa forum ma idealne predyspozycje do pracy na Oddziałach Ratunkowych. :;230 :;230 :;230 :wink:
Kurczę, no gdzie Wy dorywacie te sadzonki po 1-2zł! :twisted: Ja jakoś nigdy na takowe nie trafiam...
pozdrawiam słonecznie, Ewa
Mój balkon, z wątkiem dziecięco-kocim
Awatar użytkownika
cuxia
200p
200p
Posty: 249
Od: 7 maja 2012, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Taaa... ciesz się... Bo ja właśnie przez osteo straciłam doniczkę z przeznaczeniem na pomidora:P zbankrutuję..
Pozdrawiam, Kamila :)
Awatar użytkownika
trzy_koty
100p
100p
Posty: 179
Od: 14 mar 2014, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Pocieszę Cię, że ja dla pomidorów na razie w ogóle jeszcze nie mam doniczek. :D A właśnie zamówiłam fuksje... echh, nieuleczalne. Nieuleczalne.
pozdrawiam słonecznie, Ewa
Mój balkon, z wątkiem dziecięco-kocim
Awatar użytkownika
Fajerka
200p
200p
Posty: 376
Od: 22 mar 2014, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Nieuleczalne totalnie. Ale ładnie to ci wychodzi

Dobrze ze koty nie mają szans na łapanie golebi bo patrzac na zaangażowanie moich w polowanie na muchy skoczylyby nawet w ogień za ptakiem.
Asia http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=74586" onclick="window.open(this.href);return false; Buduję swój zielony zakątek :-)
Po deszczu nadchodzi słońce. Czas na słońce.
"Jaka róża taki cierń, nie dziwi nic" oraz "Uparcie i skrycie..." zawsze chwytają mnie za serce.
Awatar użytkownika
cuxia
200p
200p
Posty: 249
Od: 7 maja 2012, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Jeśli chodzi o koty... Mam u rodziców kotkę, która UWAGA! skakała 4 razy z 5tego piętra, prawdopodobnie za ptakiem.. Trzy razy nic jej się nie stało.. Za czwartym /dwa dni przed przeprowadzką do domku, gdzie jest maks 1stopień/ złamała sobie tylną łapkę.. Żyje skubana do dziś! Takie to skubane mocne :)

Taaaa nieuleczalne... Tylko jak powiem Małżowi, że niestety ale musi dokupić doniczkę za 30zł bo taka mi się wymarzyła a mam do niej tylko podstawkę :;230
Pozdrawiam, Kamila :)
Awatar użytkownika
nikka83
200p
200p
Posty: 214
Od: 2 kwie 2014, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Fajerka wracały i były nie do wytępienia, bo sąsiadka wcale tych niewyklutych jaj nie wyrzucała, nawet jak robaczki się zalęgły ;:223 dopiero ocieplanie bloku pomogło, bo posprzątała na balkonie

trzy_koty , cuxia dziewczyny mam ten sam problem co wy 8-) albo brakuje mi ziemi albo doniczek ;:204 a dziś nabyłam kolejny goździk do kolekcji ;:333
Ostatnio sadzonki po 1,5-2 zł. były w centrum ogrodniczym Auchan, ale strasznie poprzebierane i właśnie takie do odratowywania ;:131
Awatar użytkownika
trzy_koty
100p
100p
Posty: 179
Od: 14 mar 2014, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Fajerka, dzięki. :)

Kamila, ja wiem że koty potrafią sobie dowolnie wyłączać grawitację, widzę to codziennie na przykładzie naszej najmniejszej, najzwinniejszej kotki. Ale żeby z 5go piętra??? :shock: :shock: :shock: No szok!

Monia, gratuluję udanego polowania. ;)
pozdrawiam słonecznie, Ewa
Mój balkon, z wątkiem dziecięco-kocim
Awatar użytkownika
trzy_koty
100p
100p
Posty: 179
Od: 14 mar 2014, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

A wczoraj wieczorem M. przyniósł mi zamówione roślinki! :heja :heja :heja

Od Alenyy kupiłam prawdziwe księżniczki - po jednej sadzoneczce fuksji:
- Cymon
- Maxima
- Autumnale
- Hermiena
- Lambada

A w innym sklepie zamówiłam sobie Miętę czekoladową i 6 sadzonek wilca Ipomea 'Bright Ideas Lime' (nazwa wspierająca działania na balkonie :;230 )

Właśnie odpoczywają po podróży, niedługo wstawię fotki.
pozdrawiam słonecznie, Ewa
Mój balkon, z wątkiem dziecięco-kocim
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Ewuniu śliczne odmiany fuksji kupiłaś ;:138 Też mam Cymona i Lambadę ;:138 Piękne są ;:172
I też zamawiałam kilka sadzonek fuksji z tego samego źródła - Alenaa ma śliczne sadzonki ;:167
To czekamy na fotki ;:215
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

No, no... Piekne odmiany fuksji zakupilas! Bedzie sie dzialo jak zakwitna. Niestety, wieczny kryzys z doniczkami to norma... Nie pozostaje nic innego, jak zawsze miec jakies w zapasie.
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Ewa, pytałaś, gdzie można kupić tanie rośliny. Ja najwięcej okazji upolowałam w Kauflandzie - szybko przeceniają całkiem ładne rośliny. Niestety w pozostałych sklepach cena utrzymuje się nawet jak z doniczki wystaje suchy badyl.
Awatar użytkownika
trzy_koty
100p
100p
Posty: 179
Od: 14 mar 2014, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

Kinga, Monika, no też się cieszę z tych sadzoneczek jak dziecko, oby im było u mnie dobrze! ;:138

Magda, no to dobrze, że mam Kauflanda tak blisko. Nierozeznana jestem, bo u nas M. robi zakupy... chyba czas się zamienić obowiązkami. :twisted:

A mi się w końcu udało znaleźć chwilę na zdjęcia, więc poniżej najnowszy foto-raport:

Na początek moje księżniczki - od lewej - Maxima, Hermiena, Cymon, Lambada (której któryś kot obżarł czubek, więc na drzewko będę musiała poczekać do nowej sadzonki ;:223 ) i śliczna Autumnale:
Obrazek

A to begonie dwukolorowe, wymarzyłam je sobie i w końcu udało mi się znaleźć:
Obrazek

Na balkonie się zagęściło - bratki wyleciały z korytek, w ich miejsce jest nowa kompozycja, ale o niej za moment:
Obrazek

Z lewej na dole widać powolutku kiełkujące Dziwaczki, winobluszcz i bluszcz się mają świetnie, z prawej na dole Hermiena już przesadzona, w towarzystwie mięty.
Muszę Was w tym miejscu zapytać o barwinka w dużej donicy - czy jego się jakoś przycina? Bo takie długaśne mizerne pędy ma i nie wiem, czy tak ma być?
Obrazek

W skrzynkach nowa kompozycja: zostawiłam trzmielinę i barwinka Varegiata, ale dosadziłam im wilce, fioletową bakopę i pomarańczowe miliony - nie wiem tylko czy nie za ciasno je poupychałam... Mam nadzieję, że tyle miejsca im wystarczy. A po prawej zmiany na parapecie - nowa sadzonka lawendy, begonia, odżywająca poziomka (ma już male owocki! :heja ) i lwia paszcza.
Obrazek Obrazek

Na końcu parapetu korytko z wilcem purpurowym, wiem że podobno nie lubi przesadzania, ale zaryzykowałam i jakoś póki co się trzyma. A pomyślałam, że dorobię mu kratkę i niech się pnie po oknie - będę miała z salonu fajny widok.
Obrazek

Na progu drzwi też przybyło - pojawił się lubczyk i postawiłam tam też pachnący groszek.
Obrazek

Martwi mnie maciejka - już się pokładała wcześniej, przepikowałam ją kępkami do większej donicy, ale nadal jakaś taka niemrawa - macie pomysł o co jej chodzi?
Obrazek

I na koniec trzmielina - muszę ją chyba przyciąć? Bo jakoś się nie chce rozkrzewić sama...
Obrazek
pozdrawiam słonecznie, Ewa
Mój balkon, z wątkiem dziecięco-kocim
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Balkon, z wątkiem dziecięco-kocim

Post »

O ja ;:oj ślicznie ;:138 w sezonie będzie cudny kolorowy busz :tan
nic tylko siedzieć i cieszyć oczeta kolorami ;:108

PS dopiero jak drugi raz oglądałam zdjęcia zauważyłam kota ;:306 ;:306
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”