Hoja,woskownica(hoja) - uprawa, pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
selmun
100p
100p
Posty: 139
Od: 23 lut 2008, o 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Post »

:twisted: Nawozem do kwitnących roślin. (pełnej nazwy na S nie wypada tak tu podawać... :wink: )
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Czy teraz będziesz je jeszcze wzmacniała :?: Czy robisz przerwę na zimę :?:
Moje linki
KATARZYNA
selmun
100p
100p
Posty: 139
Od: 23 lut 2008, o 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dziś troszkę dodałam do podlewania i na tym koniec do wiosny.
selmun
100p
100p
Posty: 139
Od: 23 lut 2008, o 13:04
Lokalizacja: Warszawa

?

Post »

Ta hoja była kupiona jako fungii, ale nie jestem pewna, bo fungii chyba ma bardziej pogięte liście?

Carnosa to na pewno nie jest. Ma bardziej okrągłe, jaśniejsze liście z meszkiem od spodu.
selmun
100p
100p
Posty: 139
Od: 23 lut 2008, o 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Na razie nie ma więcej 8)

Jak calycina albo nummularioides albo lacunosa zakwitnie, to pokażę :lol: (te mają pąki...)
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Dziewczyny ja swoją fungii kupiłam u Tomaszewskiego , albo w Jankach :oops:
Jeśli dobrze pamiętam to kupiła Ani też :arrow: może Ania nam pomoże :roll:
Ja to jestem zielona > jak przeglądałam fotki to też mi się wydawały bardziej wygięte , ale myślałam że to jest zależne od warunków w jakich rosną :oops:
Jutro jak będzie jaśniejszy dzień cyknę fotki to zobaczycie , ale chyba mam tą co Marta :P
Jedne listki są okrąglejsze > drugie mniej :arrow: jedne mają meszek drugie nie :roll:
Sama już nie wiem :oops: :cry:
Moje linki
KATARZYNA
selmun
100p
100p
Posty: 139
Od: 23 lut 2008, o 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Post »

No to zrób zdjęcie i pokaż. Mnie się też wydaje, że to kwestia warunków hodowli.
W ogóle to niemądre mają te okrągłe druty do owijania hoji - zdejmowanie z tego rośliny było ryzykownym przedsięwzięciem... A hodowanie na tym mi nie pasuje. Poza tym podobno te druty rdzewieją...
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Kasiu nie martw się, wszyscy wiedzą, że masz dobre serduszko, to pewnie taki żarcik był :roll: Tak patrząć po zdjęciach, to faktycznie fungi ma inny kształt listków. Dla porównania mam 5 carnos rosnących w różnych warunkach. :D
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

A ja moją specjalnie prowadzę na drucie. Mam też jedną na drabince. Ale bardziej podoba mi się drutowana :D Ja kupiłam specjalny drucik, który nie rdzewieje. :D
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
anczarn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1121
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński
Kontakt:

Post »

Wiecie to jest naprawdę przegięcie ja w tej swojej fungii mam jeden pęd owinięty kilkanaście razy wokół tego drutu... zaczęłam odwijać bo chciałam ciachnąć kawałek na sadzonki... odwinęłam jakieś 1,5m... a tu żadnego listka jeszcze nie było, teraz czekam cierpliwie kiedy wykształca się liście bo szkoda mi ten łysy pęd ciąć bo będzie do wyrzucenia tylko...
selmun
100p
100p
Posty: 139
Od: 23 lut 2008, o 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Post »

anoli pisze:A ja moją specjalnie prowadzę na drucie. Mam też jedną na drabince. Ale bardziej podoba mi się drutowana :D Ja kupiłam specjalny drucik, który nie rdzewieje. :D
A gdzie kupiłaś taki drut?? Bo w ogrodniczych są tylko drabinki bambusowe i plastikowe.
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Post »

Moja nummularoides ma pąki :D nie patrzeć na liście,bo są opryskane miedzianem( tak zapobiegawczo ) :wink: :lol: :lol:
Obrazek
selmun
100p
100p
Posty: 139
Od: 23 lut 2008, o 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Jeszcze zaległe fungii

Post »

Wykopałam jeszcze takie zdjęcie fungii, ale nie udało mi się fo dołożyć do poprzedniego postu, więc wprowadzę trochę bałaganu:

Fungii raz jeszcze - w popołudniowym słońcu na tle "Hobbita" :lol:

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”