Datura-wszystko o niej,praktyczne porady cz.1(11.2008-06.2011)

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Datura-- podsumowanie mojej wiedzy

Post »

To jedna z moich daturek, które w marcu przysłała mi Ania. Od jakiegoś czasu nocują na zewnątrz i nic im nie jest Zastanawiam się, czy mogę je teraz wkopać do gruntu czy raczej zostawić w doniczkach, chociaż widzę, że z dnia na dzień jest im w nich coraz ciaśniej. Nie sądziłam,że rozrastają się w takim tempie. Mam nadzieję, że uraczą mnie jakimiś kwiatami czy to może za wcześnie?
Obrazek
Paulina
Awatar użytkownika
JustynaK
200p
200p
Posty: 296
Od: 24 lis 2010, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Datura-- podsumowanie mojej wiedzy

Post »

paola1a pisze:To jedna z moich daturek, które w marcu przysłała mi Ania. Od jakiegoś czasu nocują na zewnątrz i nic im nie jest Zastanawiam się, czy mogę je teraz wkopać do gruntu czy raczej zostawić w doniczkach, chociaż widzę, że z dnia na dzień jest im w nich coraz ciaśniej. Nie sądziłam,że rozrastają się w takim tempie. Mam nadzieję, że uraczą mnie jakimiś kwiatami czy to może za wcześnie?
Obrazek
Paulinko nie obawiaj się i wysadź do gruntu, wyrośnie z niej duże drzewo i na pewno zakwitnie. Warto też zasilać jakimś nawozem w płynie :wink:
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Datura-- podsumowanie mojej wiedzy

Post »

Codziennie podlewam ją wodą z nawozem płynnym do datury, chociaż nie wiem czy to nie za często A skoro tak radzisz to jutro powędrują do gruntu To moje pierwsze doświadczenia z tymi roślinami więc jestem kompletnie zielona Czy one potrzebują jakiejś specjalnej ziemi czy zwykła ogrodowa im wystarcza?
Paulina
Awatar użytkownika
maszkowa
50p
50p
Posty: 95
Od: 23 kwie 2011, o 13:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Datura-- podsumowanie mojej wiedzy

Post »

Wsadzaj do gruntu i możesz podlewac codziennie nawozem ale dużo bardziej rozrzedzonym niż podaje producent. Masz wcześniej opisane problemy z nawozami. Niektóre mogą powodować obfite kwitnienie przy ograniczeniu liści i na odwrót. Ja podlewam w gruncie nawozem raz na tydzień dopóki nie pojawią sie pąki. Wydaje mi się że to słuszne ponieważ w gruncie roslina ma więcej składników do pobrania niz w doniczce gdzie ziemia się szybko wyjaławia.
Twórczość i pasja http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=63&t=82818" onclick="window.open(this.href);return false;
Tu mnie trafia szlag ! http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=3&t=82946" onclick="window.open(this.href);return false;
madzik1388
100p
100p
Posty: 103
Od: 21 kwie 2010, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura-- podsumowanie mojej wiedzy

Post »

Moje rosną w donicach, raz na tydzień zasilam je saletrą. Jedna zdążyła już zakwitnąć, miała tylko jeden kwiat, ale teraz ma masę pęków, następna też się szykuje do kwitnienia
Awatar użytkownika
mirdem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3033
Od: 26 sty 2010, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Datura-- podsumowanie mojej wiedzy

Post »

Moje też rosną w donicach - jesienią mniejszy kłopot ze schowaniem.
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Datura-- podsumowanie mojej wiedzy

Post »

Madzik a tę saletrę rozsypujesz bezpośrednio w obrębie korzeni czy w pewnej odległości Bo mam jej trochę i może bym wypróbowała taki sposób nawożenia
Paulina
Awatar użytkownika
adrianic
1000p
1000p
Posty: 1232
Od: 4 maja 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ZAGŁĘBIE FUKSJOWE
Kontakt:

Re: Datura-- podsumowanie mojej wiedzy

Post »

Jeśli piszecie o saletrze azotowej to trzeba ja ostrożnie stosować - efekt przenawożenia azotem może być taki, że datura przez tydzień będzie miała jakby zwiędłe liście
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2812
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Datura-- podsumowanie mojej wiedzy

Post »

Adrianie, kupiłam specjalny nawóz do datury. Dałam jej łyżeczkę tego nawozu przy przesadzaniu. Już wiem dlaczego niektóre jej liście klapnęły. Chociaż to zaskakujące ponieważ nawóz ma w składzie mało azotu, a dużo więcej potasu i fosforu.
Pozdrawiam
Magda
mmgg
200p
200p
Posty: 436
Od: 16 mar 2010, o 09:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Datura-- podsumowanie mojej wiedzy

Post »

Ja podlewam swoje datury codziennie nawozem ale 2-3 razy bardzie rozrzedzonym niż podaje producent. Z tym że one rosną w wielkich wkopanych wiadrach
Awatar użytkownika
adrianic
1000p
1000p
Posty: 1232
Od: 4 maja 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ZAGŁĘBIE FUKSJOWE
Kontakt:

Re: Datura-- podsumowanie mojej wiedzy

Post »

Przy przesadzaniu to może nie być wina nawozu. U mnie w tym roku praktycznie wszystkie odmiany po wsadzeniu w donicach do ziemi miały pożółkłe liście i prawie 50% liści straciły. Ale nie straciły pąków i teraz na takiej jednej małej daturze mam około 20 dorodnych kwiatów :)
Jak mi się uda to dzisiaj obstrykam i dodam zdjęcia.
madzik1388
100p
100p
Posty: 103
Od: 21 kwie 2010, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura-- podsumowanie mojej wiedzy

Post »

Paola normalnie sypie do donicy po kilka ziarenek, tylko ostrożnie, bo jak pisał Adrianic z saletrą można łatwo przesadzić. Zaraz po posypaniu podlewam kwiaty. Robię tak nie tylko z daturami, ale z pelargoniami, begoniami i Sundavillami, i wszystkie pięknie kwitną i maja ciemne liście
Awatar użytkownika
Petula
50p
50p
Posty: 60
Od: 11 lut 2011, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Datura-- podsumowanie mojej wiedzy

Post »

Witam.
To moja datura kupiona w lidlu. Nie jest może szczególnie okazała, ale w porównaniu do tego wymęczonego badylka jaki kupiłam, przedstawia się już naprawdę ładnie. Nie wiem tylko, dlaczego ma takie jasne liście? Za mała doniczka czy może za mało ją dokarmiam? Kropeczki na liściach to zniesione przez wiatr krople miedzianu, nie jakaś zaraza.
Pozdrawiam. :wit

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”