Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Post »

..najlepiej wsadź z dowolną doniczką do gruntu i nie będzie problemu..moje na razie czekają na balkonie do Zośki..
Obrazek Obrazek Obrazek..
ta na drugim zdjęciu to ostani nabytek Biedronkowy..liście nie przypominają passiflorowatych więc ciekaw jestem co to będzie..na dzień dzisiejszy to 7 sztuk-5 odmian plus jedna siewka i jedna w trakcie ukorzeniania..
Po 15 maja powędrują z doniczkami do gruntu..żeby jesienią łatwiej je było wykopać.
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Post »

Spora kolekcja Józefie. ;:138 Ja niestety nie mam gruntu...
Awatar użytkownika
suzuno
100p
100p
Posty: 158
Od: 17 cze 2012, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Post »

Są gdzieś obecnie do kupienia jakieś passiflory? Biedronka odpada bo zamiast passiflor są clematisy w pudełeczkach ;(
Awatar użytkownika
GeorgeLucas
200p
200p
Posty: 289
Od: 4 mar 2013, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Post »

Czy ktoś z was choduje/chodował męczennice olbrzymią (passiflora alata)? Wpadła mi w oko :D
Passiflory przycina się co roku na zimę do wysokości kilku cm. czy można zostawić długie pędy? Nigdy nie miałem takiej rośliny, ale spodobała mi się bardzo i chcę taką mieć :)
Awatar użytkownika
suzuno
100p
100p
Posty: 158
Od: 17 cze 2012, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Post »

Passiflora alata to nie jest olbrzymia. Olbrzymia to quadrangularis. Pasiflory dobrze przyciąć na wiosnę żeby się ładnie rozkrzewiły . Pozdrawiam
daria11715
200p
200p
Posty: 302
Od: 1 mar 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Post »

witam.. czy ktoś wie gdzie można dostać passiflorę olbrzymią.. widziałam zdjęcia kwiatów jej.. ma przepiekne jak każde passiflory ale jakoś przyciąga mnie i bym bardzo ale to bardzo chciala ją mieć proszę o wskazówki jakieś gdzie może być to cudo.:) bo mam 3 passiflory na razie.. 1 błękitna kupioną 1 błękitna z nasiona i jedną edulis tez z nasiona:)
pEtr
500p
500p
Posty: 573
Od: 18 cze 2008, o 01:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zach. Małopolska

Re: Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Post »

ta na drugim zdjęciu to ostani nabytek Biedronkowy..liście nie przypominają passiflorowatych więc ciekaw jestem co to będzie..
Jóżefie, w zeszłym roku podobnym tokiem myślenia (co to za dziwna passiflora, liście nie passiflorowe, takiej nie mam) przywlokłem z Biedronki (nomen omen Chrzanowskiej) passiflorę która okazała się być powojnikiem tanguckim ;-)
Silith
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 23 lip 2013, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Post »

Cześć! :D
Wreszcie trafiłam na forum, gdzie mogę się dowiedzieć wszystkiego o passiflorach ^^ Na razie hoduję 2- obie wyrosły z pestek i całkiem ładnie sobie radzą ;) Właśnie dzisiaj przesadziłam je do nowych doniczek z kratkami. Ciekawa jestem, czy w przyszłym roku zakwitną :)
A Wasze passiflory są przepiękne!
Silith
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 23 lip 2013, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Post »

Mam problem z moją marakują. Urosła już na jakieś 1,5 metra i skończyła mi się kratka do której passi się przyczepia. Gdzieś rzuciło mi się w oczy, że passiflory nie kwitną na głównym pędzie, dlatego trzeba ją przyciąć. Czy to prawda? Jakiś miesiąc temu zaczęła wypuszczać wąsy i wtedy ją przesadziłam. Teraz korzenie wyszły już poza doniczkę i nie wiem czy mam ją znów przesadzać, czy lepiej ją przyciąć. Doradźcie mi proszę :)
Awatar użytkownika
maxmar123
500p
500p
Posty: 614
Od: 9 lis 2012, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Post »

Ja bym przyciął przed samą zimą tak 1/3 całej rośliny a przesadził dopiero po zimie.
vanyavala
500p
500p
Posty: 739
Od: 24 cze 2013, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: szamotuły

Re: Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Post »

Ha znalazłem:) witam wszystkich, przeczytałem cały wątek w nadziej że znajdę jednoznaczne rozwiązanie jakiś 'przepis' jak postępować z męczennicą. Mam blisko 20 sadzonek wszystkie z nasion wysianych ostatniej zimy. Cześć z nich ma prawie2m nie wiedziałem iż kwitnie na bocznych pędach także ok tydzień temu wszystkie uciąłem część poszła do ziemi od razu część jest w szklance z woda w ten sposób będę miał porównanie która metoda w moim przypadku lepiej się sprawdza jeśli chodzi o ukorzenianie. I teraz nie wiem czy mam je przyciąć (radykalnie do 3,5 czy tez 7 oczka o różnych opcjach czytałem) i wstawić w miejsce gdzie będą zimowały czy zostawić takie jakie są i przyciąć na wiosnę to jedno z ważniejszych pytań na temat którego już różne opnie czytałem. Poza tym czy roślina powinna zrzucić liście czy za wszelką cenę trzeba stworzyć takie warunki by tego nie zrobiła?
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1964
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Passiflora (męczennica, marakuja) - sadzonkowanie

Post »

Też mieliśmy problem z za małą kratką i postanowiliśmy... przesadzić ją pod świerk. Efekt, super! Idzie po nim jak chce "w cały świat" :) Zakwitła też ładnie, w pierwszym roku po przeprowadzce. Jedyny minus - zastanawiamy się, jak ją odplączemy przed schowaniem na zimę ;:oj
Obrazek
:wit
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”